Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Sproboj zmniejszyc moc kotla  na sterowniku , nie wiem ile masz jak 35kw to daj np.25 kw i zobaczysz jak jedzie przez 24 godz.Nie wiem czy pisalem czy masz pompe kotlowa to jest wazne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa kotlowa -krotki obieg masz , mozesz troche przydlawic wyj,spalin z pieca a jaka masz temp.spalin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

panowie pomozcie, zostaje mi tego duzo w popielniku co na zdjeciu, nie pomaga regulacja powietrza anie dawki podawania

Witam.Musisz jeszcze pogrzebać w ustawieniach palnika.Zaloguj się do ustawień zaawansowanych hasłem timelMM,potem wejdź w ustawiania palnika.Naciśnij "PODAJNIK" i sprawdź jaka jest wartość kg/h.Jeżeli będziesz ją zwiększał,będą się zwiększały przerwy podawania przy tym samym czasie podawania.Miałem podobnie i pomogło,palę groszkiem 30mj,palnik rynnowy palbio.Sterownik pracuje w automacie,podawanie minimalne 3s,modulacja min. 6,max. 55, moc 9.

Edytowane przez konopka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OD wczoraj tak sobie teraz smiga SKZP-02   z nowym softem  post-1379-0-28649200-1457883221_thumb.jpgpost-1379-0-74127000-1457883283_thumb.jpgpost-1379-0-65712800-1457883349_thumb.jpg jak narazie ok , ale walki  bylo :rolleyes: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie wszystko szczelne. I to mnie przeraża. Troszkę luźny jest wieniec. Był osadzany na silikon 1100C. Palnik 12KW kwadraciak. Jak otwieram zasobnik to po kilku sekundach śmierdzi strasznie.

 

Moze za duzo dmuchasz dmuchawa gora dol sprawdz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wyzerowałem licznik paliwa i dziś dokładnie po 24 godzinach wartości spalania dobowego i całkowitego nieznacznie sie różnią.

Moje pytanie,czy od wyzerowania przez czas  dokładnie 24 godzin te wartości nie powinny być dokładnie takie same...?

post-25821-0-28762800-1457895687_thumb.jpg

Edytowane przez maniek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No udalo sie przy obecnych temp u mnie 5,6 / 2,3 St spalanie 10,1 kg . Zdjecie jak moduluje z wieksza moca jak zaw.3d sie ciut otworzyl na 27st a w domu 20 st.post-1379-0-49193400-1457900342_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wyzerowałem licznik paliwa i dziś dokładnie po 24 godzinach wartości spalania dobowego i całkowitego nieznacznie sie różnią.

Moje pytanie,czy od wyzerowania przez czas  dokładnie 24 godzin te wartości nie powinny być dokładnie takie same...?

Witaj

Mogą się nieznacznie różnić. To dlatego, że całkowite jest naliczane na bieżąco, a dobowe jest odświeżane co pewien czas.

 

pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dobowe mamy wyjaśnione a co z całkowitym spalaniem które w moim przypadku też nie wylicza prawidłowo. Otóż podczas zerowania licznika wsypałem dokładnie 20kg groszku. Dziś zaglądając do kosza,kosz był pusty a licznik wyświetlał całkowite spalanie 18,0kg. W oknie PALNIK-podajnik ,wpisałem 16,9kg/h bo dokładnie tyle towaru ślimak podaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oknie PODAJNIK -> POTENCJAŁ PODAJNIKA musisz tak dobrać wartość aby się spalanie zgadzało. Lepiej jest brać pod uwagę pomiar z większej ilości spalonego paliwa. Np. wsyp 100 kg  i zobacz.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.