Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa ciepła Haier 8kW


Lukas2020

Rekomendowane odpowiedzi

Pompa sama się broni, mieląc wodę co jakiś czas krótkimi załączeniami obiegówki. Gdy PC była wyłączona chodziła pompa obiegowa bufora i to ona pompowała wode w instalacji i tym samym przez monoblok. PC była wtedy całkowicie odłączona od zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Haierze nie ma żadnego błędu normalnie pracuje z kotłem jak przekroczy zadaną spreżarka  się wyłącza i pracuje pompa obiegowa cały czas nie wyłącza sie  jak spadnie poniżej zadanej to rusza spręzarka i dogrzewa  do zadanej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam, może ktoś wie jak wymusić działanie pompy obiegowej w PC Haier 8KW?

Chodzi mi o sytuację w momencie  kiedy jest awaria prądu wtedy dom zasilam małym generatorem 2KW (Oświetlenie, telewizor, lodówka itp.) zależy mi w takiej sytuacji na tym aby pracowała pompa obiegowa zasilana jak dom z tego generatora aby zapobiec zamarznięciu PC. Mam bufor w którym jest wystarczająca ilość ciepłej wody.

Oczywiście posiadam przy PC zawory antyzamrożeniowe ale nie chciał bym aby przy każdej przerwie w dostawie prądu zawory spuszczały wodę z instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawory zawsze możesz zlikwidować i dolać glikolu propylenowego w proporcji do max minus 6 stopni to wystarczy na największy mróz a co do pompki jak dasz zasilanie jakiekolwiek oczywiście 230 volt to ona ruszy bez jakiejkolwiek ingerencji a jauż na pewno jak będzie mróz bo ona tak zaprogramowana i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniej będzie założyć dodatkową, tanią pompkę na by-pasie i zasilać to z małego UPS-a za 100zł. Zanim ktoś wykryje że nie ma zasilania i odpali agregat, może być za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą dodatkową pompką to dobry pomysł, ale mam już wszystko ładnie polutowane i ocieplone wolał bym wykorzystać pompkę z PC ,ale boję się uszkodzenia elektroniki PC jeżeli wepnę 230v z generatora równolegle na pompkę obiegową. A może da sie gdzieś w opcjach serwisowych wymusić dzialanie pompy obiegowej przy wyłączonej PC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompkę zrób przez przekaźnik, przy zaniku zasilania przełączy się na UPS`a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 
Czy ktoś wie jak skonfigurować tego Heiera 5kW tak, aby chodził na wewnętrznej pompie obiegowej ? Nie ma takiej możliwości ustawienia przy pomocy DIP Switch a nigdzie nie mogę znaleźć listy parametrów (co każdy w każdej konfiguracji konkretnie oznacza). Domyślam, się że parametr A 05 jest od tego ale nie wiem w jakiej cyfrze powinien być ustawiony.
Druga sprawa to odpaliłem tą pompę z DIP Switch BM2_1 - wymiennik ciepła gorącej wody i BM2_8 brak gorącej wody a pompa załącza mi się tylko w trybie Tank i nie mogę zmienić na nic innego (a przecież tank dotyczy tylko CWU), po chwili wchodzi w E08 (brak przepływu bo żadna pompa nie pracuje). Nie chcę grzać CWU, mam bezpośrednio podłączoną pompę pod podłogówkę i chciałbym ją po prostu odpalić na same CO z pompą wbudowaną w jednostkę.
Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby pompa ruszyła normalnie to trzeba dać mostek w module ATW na cn 21 jak dobrze pamiętam to ten mostek który może być wykorzystany do termostatu pokojowego albo mostek albo termostat inaczej pompa wewnętrzna nie ruszy na ogrzewaniu natomiast ruszy podczas ogrzewania bojlera bo ma taki priorytet .

ps , w jednostce zewnętrznej zdjąłeś pokrywę elektroniki jak mniemam  i tam są dwa rzędy switchy BM! oraz BM2 i w obydwóch trzeba ósemki pstryknąć na ON .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 22.10.2022 o 18:11, d4r0d4r0 napisał(a):

Cześć, 
Czy ktoś wie jak skonfigurować tego Heiera 5kW tak, aby chodził na wewnętrznej pompie obiegowej?

Tu masz Instrukcję Instalacji i Użytkowania pompy Vilo-Para w PC Haier 5kW:  extension://elhekieabhbkpmcefcoobjddigjcaadp/https://www.regulus.cz/download/navody/pl/nn_pl_navod_wilo-para-sc.pdf

marcus312 - wcześniej wspominałeś  o sprzęgle widzę w opisie że masz PV off-grid,podłaczałeś może jakąś dodatkową grzałkę w sprzęgle (na zasilaniu) pod panele PV tak w okresie przejściowym,np:marzec,kwiecień,wrzesień,październik z wlączoną PC oczywiście.Dało by to coś niecoś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, tadpa napisał(a):

PV off-grid,podłaczałeś może jakąś dodatkową grzałkę w sprzęgle (na zasilaniu) pod panele PV tak w okresie przejściowym,np:marzec,kwiecień,wrzesień,październik z wlączoną PC oczywiście.Dało by to coś niecoś?

Ja na takim czymś od września do połowy października grzałem 100m2. Z tym że ja mam PV ustawione pionowo, aby w zimie jak najwięcej produkowały i żeby śnieg ich nie zasypał. W lecie przełączam je pod zwykły inwerter i oddaję do sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tadpa napisał(a):

widzę w opisie że masz PV off-grid,podłaczałeś może jakąś dodatkową grzałkę w sprzęgle (na zasilaniu) pod panele PV

Nie mam grzałki w buforze nadmiar produkcji po naładowaniu aku idzie do grzałek w CWU jak tam przekroczy 60 st rozpraszam energię cieplną do łazienki grzejnik drabinkowy i podłogówka.Tak to działa w okresie gdzieś od marca do  pażdziernika łącznie z zasilaniem częściowym budynku na wydzielonej instalacji  w off-gridzie .Reszta instalacji PV pracuje on-grid i oddaje do sieci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za odpowiedzi,zamierzam na wiosnę zamontować jakiś zestaw PV do ogrzewania wody w bojlerze w okresie letnim składający się z 3-4 paneli PV na ogródku przydomowym.I tak sobie pomyślałem,skoro już mam zrobione sprzęgło z grzałką (narazie 1700W bo taką akurat miałem(stara ale jara)) przy pompie ciepła to czemu nie wykorzystać podgrzewania z tych paneli w inst.c.o.wspomaganą PC Haier w okresie wiosna-jesień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamotuj instalację w on-grid, a nadprodukcję która pozostanie wyślesz do sieci i dodatkowo dostaniesz 6tyś dofinasowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.