Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa ciepła Haier 8kW


Lukas2020

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli zakładając zapotrzebowanie ciągłe maksymalne w granicach 5kW  Haier 8kW spokojnie powinien sobie poradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, o6483256 napisał:

maksymalne w granicach 5kW  Haier 8kW spokojnie powinien sobie poradzić

Nie ma szans. 8kW jest dla  +7st.C i zasilania 35st.C. 5kW w mrozy on nie oddaje. ~2kW w -20.

 

51 minut temu, bobbuilder napisał:

- 20 to obawiam się, że nie sądzę

Nie ma szans.

HAIER8KW.png

Edytowane przez digi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że dane z tabeli pokrywają sie z rzeczywistymi parametrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@carinus

Masz coś takiego dla Panasa. Szukałem i nie znalazłem ani dla Panasa, ani LG.

Na niemieckim ebayu też podają ograniczone dane w ofercie. Za generację J poniżej 3k €. 27szt. sprzedanych. To jest w zasadzie w cenie Haiera. I tak np. dla Panasa 5kW:

Heizleistung / COP (A–7/W35) kW / – 5,00 / 2,78
Heizleistung / COP (A–7/W55) kW / –

5,00 / 1,85

Edytowane przez digi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, o6483256 napisał:

Czyli zakładając zapotrzebowanie ciągłe maksymalne w granicach 5kW  Haier 8kW spokojnie powinien sobie poradzić ?

Dużo zależy też od wilgotności powietrza  niedawno było - 5 ale wilgotność 43 % chodziła bez szronu i defrostu  a czasami jest + 2 i szroni przy wilgotności powietrza  np 80%. Jak robi się szron wzrasta pobór prądu a moc maleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, digi napisał:

@carinus

Masz coś takiego dla Panasa. Szukałem i nie znalazłem ani dla Panasa, ani LG.

Na niemieckim ebayu też podają ograniczone dane w ofercie. Za generację J poniżej 3k €. 27szt. sprzedanych. To jest w zasadzie w cenie Haiera. I tak np. dla Panasa 5kW:

Heizleistung / COP (A–7/W35) kW / – 5,00 / 2,78
Heizleistung / COP (A–7/W55) kW / –

5,00 / 1,85

Takich tabelek raczej nie znajdziesz, bardziej znaczące będzie sprawdzenie jak pompa sobie radzi u tych którzy to użytkują. Na razie nie zauważyłem żeby dobrze dobrana pompa panasa przy -15* nie dała rady dogrzać budynku. Defrosty to zmora wszystkich pomp powietrznych. Panasonik wspomaga się grzałkami przy defroście, gdy temp. powrotu w układzie spadnie do 28*. Wtedy grzałka pozwala szybko odszronić pompę i sprężarka nie musi po tym zabiegu naparzać, żeby dogrzać wychłodzoną wodę w instalacji.

Edytowane przez carinus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znalazłem, ale w dalszym ciągu jest tylko +7 +2 i -7. Trochę mało.

Mając te dane nanosisz je na wykres i wychodzi Ci wykres prawie funkcji liniowej. Przedłużysz sobie linie i w miarę dokładnie określisz dla -10 czy -15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, carinus napisał:

, bardziej znaczące będzie sprawdzenie jak pompa sobie radzi u tych którzy to użytkują.

Jak sobie wyobrażasz sprawdzanie u innych?

26 minut temu, Sławek007 napisał:

i wychodzi Ci wykres prawie funkcji liniowej.

No właśnie nie wiem czy jest liniowy w całym przedziale temperatur. Pi razy oko może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@digi Żyjemy w czasach internetu, jest sporo grup na FB, fora użytkowników itp. Tam znajdziesz informacje o prawdziwych możliwościach urządzeń. Na papierze wszystko wygląda różowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem czy jest liniowy w całym przedziale temperatur. Pi razy oko może być

Może nie zawsze liniowy, ale pewien trend widać. Poza tym miejsce montażu pompy ma też znaczenie. Jak będzie tam utrudniona wymiana powietrza, to też ta wartość COP mocno spadnie. Poza tym dużo osób pisze, że używa jej w okresach przejściowych czy do -5. Trzeba by mieć bardzo mąkę zapotrzebowanie budynku, aby ta pompa dała radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Sławek007 napisał:

Trzeba by mieć bardzo mąkę zapotrzebowanie budynku

Ja mam ponad 2 kg/h w bardzo duże mrozy na palniku żeby porządnie dogrzać dom. Tegoroczne -16st.C opędziłem nieco z biedą( temp. spadła do 19,5 st.C z 21st.C) ze zużyciem 33-35kg/doba. U mnie pompa w rozsądnych pieniądzach bez ocieplenia i tak nie da rady cały sezon, a uwolnienie się choć częsciowe od węgla postanowiłem od kwoty 1000zł/tona. Teraz PGG 1020-1040pln z transportem. Szukam informacji o pompach.

Edytowane przez digi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bobbuilder napisał:

Ja już przy temperaturze około zera potrzebuję  6-8kW mocy ciągłej i Haier

U mnie to tak wychodzi mniej więcej 3-6 kW spalałem gdzieś w okolicy worka ekogroszku 20 kg na dobę 27 MJ .Obecnie przy tych temperaturach na zewnątrz w ciągu dnia 0 +2 i w nocy -3 -5 pompa pobiera  około 42 kWh  na 24 h. Najwięcej dobowo pobrała 46 kWh pracę mam ustawioną cały czas quiet bierze najmniej prądu a jak nie dogrzewa odpalam DSa .Układ pracuje na 1 pompie obiegowej z pompy ciepła nawet przy współpracy z kotłem.Kocioł traktowany jest też jako grzejnik czyli mamy tu odwrócony obieg powrót robi się zasilaniem.

Edytowane przez marcus312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też cały czas jadę na quiecie. Być może dlatego, że popełniłem błąd i powiesiłem haiera na ścianie😞 ( nie miałem go gdzie postawić).

Zużycie dzienne max tak około 50 kWh ( nie mam odrębnego licznika). Jak nie wydala koło zera i dochodzą defrosty, to w taniej taryfie( g12 W) włączają się klimy sterowane programatorami pokojowymi.

 Poniżej - 5 wyłączam całe ustrojstwo i rusza kocioł gazowy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z G12 dla osób nie mających PV, średnio trzeba liczyć 0,5zł kWh, więc wychodzi teraz nieco ponad pół tony węgla, co jest bardzo atrakcyjne gdy nie trzeba jeszcze szuflować.

@digi Może nie nastawiaj sie na rewelacyjne osiągi pompy, tylko kup sobie taką wpasowaną do obsługi domu do temp. 0* i bedziesz korzystał do momentu aż uznasz że nie warto męczyć PC i odpalisz kociołek. Ja robię dodatkowe wpięcie w bufor do zaciągania ciepłej wody na potrzeby defrostów. Może wystarczy rozgrzać bufor raz na 2-3 dni i czerpać ciepło do wspomagania samej pompy. Zawsze to zmniejszy zużycie prądu i poprawi komfort grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pompami będzie tak jak przy kotle retortowym.  Pojadę do 3 instalatorów, dostanę 4 oferty na pompy o różnej mocy pewnie.

Przy kotle komorowym nikt nie kontrolował dawki. Nie mam ciepłomierza, ale po kilkunastu sezonach z ekogroszkiem(zaczynałem poniżej 300zł/tona) przynajmniej dawkę znam.

44 minuty temu, carinus napisał:

Korzystając z G12 dla osób nie mających PV, średnio trzeba liczyć 0,5zł kWh

Dostałem informację od Tauron, że od 02.2022 będzie podwyżka. Nie pamiętam ile, ale chyba ponad 0,55gr/kwh sama sprzedaż. W tej chwili płacę netto 0,3138 bez opłat handlowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Graphy93 napisał:

42 kWh x 0.70gr (przykładowo) to jakieś około 30zl na dobę.

Nie cały czas jest taki pobór średnia na razie wychodzi  34 kWh na dobę.

 

5 godzin temu, bobbuilder napisał:

Ja też cały czas jadę na quiecie. Być może dlatego, że popełniłem błąd i powiesiłem haiera na ścianie😞

 Ja mam 30 cm od ściany wiatr też ma znaczenie nie powinien wiać do wentylatora.Też wspomagam to fotowoltaiką .

4.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, digi napisał:

 

Dostałem informację od Tauron, że od 02.2022 będzie podwyżka. Nie pamiętam ile, ale chyba ponad 0,55gr/kwh sama sprzedaż. W tej chwili płacę netto 0,3138 bez opłat handlowych.

Poniżej 3-4*C pompa zaczyna być bardziej energożerna, dobijające są defrosty, ale do tej temperatury naprawdę opłacalne jest grzanie pompą. Mam małą pompkę ale zużycie prądu dla temperatur 5-10*C oscylowało w granicach 13-17kWh dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.