Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie ustawienia Junior 10kw + elster lider


arielooopl

Rekomendowane odpowiedzi

Z tymi kodami to jest rużnie i rużni producenci mają swój kod , zadzwoń do firmy elster to ci podadzą fajne goście tam są i kumaci , ja mam kocioł Zębiec z sterownikiem elster i mam kod a po podaniu kodu dopiero widzisz na co stać ten sterownik bo to co teraz widzisz to tylko dla totalnych laików jest ot takie bzdety tylko . podzwoń popytaj o ten kod , ten co ja podałem kilka postów wyżej sprawdzałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie kod to 0000

Po wpisaniu kodu i wejściu do trybu serwisowego posiadam opcje ustawienia maksymalnie, pośrednie i minimalne. W każdej z opcji posiadam moc kotła, długość przerwy i nadmuch.

Obecnie przy temp. dodatnich na zewnątrz, działa ciągle na minimalnych ustawieniach w pidzie przez co podaje mi 2.2/ok62-64sec.

Niestety nie wiem jak zrobić aby kopczyk był trochę wyżej. Ręce mi odpadają gdyż co roku coś.

Napisałem dzisiaj post z moim problemem. Gdyż postanowiłem zrobić wydajność podajnika wg instrukcji na YT i pokazało mi 18.9 a fabrycznie mam 13.5. Po wpisaniu nowej wartości kocioł zaczął podawać 1.5/62, więc wróciłem do ustawienia fabrycznego, jednakże boje się, że nie będzie mi pokazywać prawdziwego spalania na dobę :(.

Edytowane przez giginski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To producent palnika ustala ile ma podawać węgla podajnik i na przykład u mnie a mam pps 10-15 czyli najmniejszy pancerpol z maxymalnym podawaniem 6,5kg/godz to do maxymalnej wydajności palnika musi podawać 18 sek na 42 sekundy przerwy ale to wcale tak nie musi być bo można to podzielić na części i ja np mam podawanie max 6sek na 35 sek przerwy a minimalne 1,9sek na 20 sek przerwy , tak że wszystko da się ustawić inaczej a co do powietrza to każdy ma inny wentylator i musi sam ustawiać , ja mam 34 Watowy i minimalna to 19% a maxymalna 25 % i pid sam sobie moduluje jak ma potrzebę między max i minimum wszystkiego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że walczę z kopczykiem i nie mogę za cholerę go podnieść, jest na równi z retortą być może nawet poniżej.

Próbuje zmniejszać wydajność podajnika, kaloryczność, czas zmniejszać, oczywiście przy każdej zmianie czasu od dobiera podawanie po swojemu w pidzie ale przynajmniej podaje więcej niż zwykle. Jednakże wtedy dochodzi do zadanej i jak się schłodzi poniżej 60 a następnie do 58 załączy się duże podawanie bo chce nadgonić temperaturę i kopczyk nie chce się uformować, a gdzie tu do wysokości 2-3 cm nad retortą. Boje się o ślimak. Pomimo iż spala wg. mnie ładnie, nie robią się spieki to martwi mnie jak widzę kopczyk lekko zapadnięty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończył się mi ekogroszek z Obi i kupiłem ze składu węgla, 28mj.

Wyczyściłem piec, rozpalilem i jak byłem sprawdzić to widzę, że kopczyk był poniżej dyszy powietrza... Ręcznie póki co podałem więcej ekogroszku, by go podnieść i zmniejszyłem korektę powietrza, 

Teoretycznie, ekogroszek powinien być lepszy ze składu niż ten z Obi. To normalne zjawisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wiatru mniej trzeba dla tego nowego węgla , niestety każda zmiana węgla powoduje walkę z ustawieniami , ja jestem zdania ze najlepiej kupić zapas na cały rok , jak już uda się ustawić dmuchawe to cały rok spokoju 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w momencie jak otworzyłem boczną przesłonę wentylatora musiałem zmniejszać wiatr do prawie minimum, ale wtedy ogień był lekko kopcący a kopczyk był lekko poniżej retorty. Teraz próbuję z domkniętą na 90 %. 

zapewne chodziło o to ze kaloryczność z eko z obi jest dużo mniejsza

 

Edytowane przez giginski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ilość powietrza należy obserwować indywidualnie na każdym eko, ja kiedyś miałem sztygar i mi spieki się robiły niedopał itp, teraz mam pieklorz od 2 sezonów i jest w porządku. Mam podobny do CIebie sterownik tylko ja mam model elster elider, ale niestety co roku ciężko mi ustawić poprostu nie potrafię, teraz jak pisałem męczę się z zapadającym kopczykiem. Zapewne ostatecznie pogodzę się z tym. Zobaczę jak to będzie jak będzie zimniej. Czasem ciężko o pomoc i trzeba próbować kombinować samemu. 

Ja w odróżnieniu od Ciebie posiadam galmet 12 kw kwp już 3 sezon z tym sterownikiem.

Co roku próbuje zmieniać, ustawiać aby w pidzie pracował dobrze i na koniec sezony czuję rozczarowanie, że ciężko mi tego dokonać, czasami uczę się czegoś nowego, poczytam forum i próbuje. Ogólnie ciężka sprawa dla laików jak my. 

Edytowane przez giginski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma nic ciężkiego wiem coś na ten temat bo też mam sterownik elster i uważam go za rewelacyjny ale jest jedno ale , bez kodu do instalatora a najlepiej serwisanta nic nie zrobicie i tyle a korekty powietrza i kaloryczności za wiele nie dadzą , teraz po bojach początkowych mogę spalać każdy rodzaj ekogroszku od lichego stabka (nie polecam) do węgla typowo koksującego żaden problem ale niestety trzeba wejść w meny serwisanta i tam ustawić minimalne oraz maxymalne podawanie oraz max oraz min powietrze aby pid mógł się poruszać w widełkach przez was ustalonych on nie ma muzgownicy i musi dostać od was w czym ma się poruszać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, arielooopl napisał:

Czyli jak jest bardziej kaloryczny ekogroszek, to potrzebuje mniej powietrza?

Więcej - 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, berthold61 napisał:

Tam nie ma nic ciężkiego wiem coś na ten temat bo też mam sterownik elster i uważam go za rewelacyjny ale jest jedno ale , bez kodu do instalatora a najlepiej serwisanta nic nie zrobicie i tyle a korekty powietrza i kaloryczności za wiele nie dadzą , 

To musi być jakieś badziewie nie sterownik. Kody instalatora, serwisanta, jakie jeszcze kody są potrzebne żeby dobrze napalić ? Brr, wzdrygam się na samą myśl że mógłbym mieć taki sterownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to producent tego sterownika ma swoje forum. Może tam zadaj pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wchodzę do serwisanta poprzez kluczyc i 0000. Posiadam tam 3 rodzaje: moc maksymalna, moc pośrednia, moc minimalna, w każdej opcji mam 3 podopcje czyli moc kotła, przerwa podawania oraz nadmuch.
Teraz pytanie jak można ustawić te podopcje, proszę podać przykład.
Czy powinienem się interesować tylko max i minimalną opcją. Jakiś punkt zaczepienia aby tworzył się kopczyk i powoli kocioł dochodził do zadanej.5ad8a554a937be1fb410be6ac6dc4012.jpg&key=2ffed9e40f14697604760ed2e2b7f6c78ef8ea9ebe7364d44806ad996affd652809f619d22d875e270ca71f9c786e5ef.jpg&key=0a2d4a6e392740adb13d7348c0b4dc5ecdf06fa800df6472b3ebf83259f87619dbcc913749d950d57c7ddb95ae9012ad.jpg&key=027c1528f95fa44d0b6825adbca33bbfb16fbddcb6a2dccbd382745b3c5812cdcb38f29a120d7f4c9080444d1d66ab9f.jpg&key=cc775cd5a9ffa46828a8a935c5b9b4ab438214b90f6a7f41b61a409b64101549

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


W moim sterowniku nie mogę ustawić minimalnego podawania i maksymalnego gdyż tam moc pokazana jest w opcji minimalnej jako %, zaś w opcji maksymalnej mam możliwość wybrania mocy czyli 12kw,11kw itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, berthold61 napisał:

Tam nie ma nic ciężkiego wiem coś na ten temat bo też mam sterownik elster i uważam go za rewelacyjny ale jest jedno ale , bez kodu do instalatora a najlepiej serwisanta nic nie zrobicie i tyle a korekty powietrza i kaloryczności za wiele nie dadzą , teraz po bojach początkowych mogę spalać każdy rodzaj ekogroszku od lichego stabka (nie polecam) do węgla typowo koksującego żaden problem ale niestety trzeba wejść w meny serwisanta i tam ustawić minimalne oraz maxymalne podawanie oraz max oraz min powietrze aby pid mógł się poruszać w widełkach przez was ustalonych on nie ma muzgownicy i musi dostać od was w czym ma się poruszać .

Witajcie.

Pozwolę zacytować ten wpis, ponieważ chciałbym prosić o pomoc berthold61, bo myślę że jego wiedza pozwoli mi rozwiązać mój problem. Posiadam ten sterownik przy piecu Zębiec Topaz 17KW, prod. 2020 i mam problem z zarastaniem pieca sadzą, po 5 dniach dość gruba warstwa. Palę ekogroszkiem ze sprawdzonego źródła - 29mJ.
Sterownik mam puszczony w PID, uruchomiony tryb zima, zawór 4-drogowy ustawiony tak, że na dom za pompką puszcza ok 40*C
Moje nastawy:
Temp zadana 60*C
Temp CWU 47*C
Temp załączania pomp 45*C
Podtrzymanie: podanie: 5s/8min
Nadmuch: 30s/40%

Problemy są de facto dwa:

1) Brak utworzenia kopczyka, jest za niski - próbuję cały czas podnieść kopczyk zmniejszając ustawienia kaloryczności opału na sterowniku, aktualnie 26,5mJ, korekcja powietrza +20, inaczej dymi się jak otworzę drzwiczki podczas pracy, a podobno nie powinno i jest niski płomień, moc kotła ustawiona na 100%, klapka na wentylatorze podniesiona na stałe i zablokowana żeby się nie zamykała.
2) Strasznie zarasta kocioł sadzą, po 2 dniach jest sporo, po tygodniu aż grubo, co świadczy o za małej ilosci powietrza.

Jak mam podnieść moc dmuchawy i czy to wystarczy, żeby kocioł nie zarastał?
Jak podnieść kopczyk?

Berthold61, mam kod serwisanta, będziesz w stanie mi coś podpowiedzieć?

W załączeniu foto - płomień podczas pracy i po recznym podniesieniu kopczyka w trybie rozpalania, zdjecia popiołu (i tu ładnie spala co jest dziwne), zdjęcia jak zarasta kocioł po 2 dniach od czyszczenia. Popielnik nie czyszczony tydzień.

Zużycie ekogroszku +- 30kg na 2 doby, grzane około 160m2, ocieplone ściany, nieocieplony dach.

Proszę o poradę.

 

IMG_20201013_223150.jpg

IMG_20201013_223124.jpg

IMG_20201013_223106.jpg

IMG_20201013_223229.jpg

IMG_20201013_223258.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zasadnicze pytanie dlaczego nie jedziesz na pid-dzie ? wtedy idzie nad kopczykiem zapanować a w dwustanie tak będziesz miał bo on mimo postoju wypala ekogroszek i masz pusty zapadnięty palnik 

a co do kodów jest ich więcej bo np 55555 u mnie wyłacza halotron a 11111 pozwala na drobne korekty natomiast 521124 pozwala na dosłownie wszystko i nie jest to kod 4-ro cyfrowy tylko 6-cio cyfrowy i o niego się dowiadujcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.