Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie ustawienia Junior 10kw + elster lider


arielooopl

Rekomendowane odpowiedzi

@berthold61 dzwoniłem do producenta sterownika i jest to uzależnione od pieca. Dla każdego producenta pieca, wejście do tego menu inaczej wygląda. Mam dostęp do ustawień: użytkownika, instalatora i serwisanta.

 

Teraz byłbym bardzo rad, za podpowiedź co mam tam poustawiać.

 

16026975073601336024746425703541.jpg

Zdjęcia z odpowiednich ustawien, 4 zdjęcia z ustawień instalatora - 16 opcji, dwa zdjęcia z ustawień serwisanta - 9 opcji.

IMG_20201014_194712_256~2.jpg

IMG_20201014_194734_435~2.jpg

IMG_20201014_194746_353~2.jpg

IMG_20201014_194806_102~2.jpg

IMG_20201014_194813_571~2.jpg

IMG_20201014_194923_046~2.jpg

Po zmianie ekogroszku, z Obi na ekogroszek ze składu, to obniżyłem tylko moc dmuchawy z +20% na -10% trochę spieków jest, ale najgorzej to nie wygląda, ale chyba na poprzednim był ładniejszy popiół.

No ale miałem więcej tego powietrza i teraz już nie wiem który był lepszy ekogroszek.

IMG_20201014_195815_089~2.jpg

Edytowane przez arielooopl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie trzeba wejść w moc maxymalną i tam ustawić powietrze maxymalne czas podawania oraz czas przerwy oraz wejść w moc minimalną i tam poustawiać co trzeba , ja to robię tak że ustawiam moc maxymalną na 30 proc czyli de facto moc minimalną jaką piec powinien chodzić i patrzę kilka godzin co się dzieje i koryguję  co trzeba ale najbardziej zająłbym się powietrzem bo tam nie może go być za dużo ma być spokojny słaby płomień ale nie ma prawa też kopcić i u mnie mam 19 proc a jak mocny węgiel to zmniejszam do 16 proc ale wydłużam czas przerwy , potem robisz podobnie z mocą maxymalną i to samo tylko pamiętaj że na palniku nie ma być huku tylko w miarę spokojny żar bardziej na pomarończowo niż biało a na koniec jak już mam wszystko w miarę ustawione to zmniejszam moc kotła tak do 3/4 czyli u mnie to 70 procent i to mi wystarczy przy średnim zapotrzebowaniu 3-6kw  więc po co go puszczać na 100 % ?? nie ma takiej potrzeby i wszystko spokojnie idzie . najważniejsze to na minimalnej by nie kopcił a na maxymalnej nie było pieca hutniczego bo to tylko problemy i straty kominowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

co w przypadku kiedy piec nie wchodzi, albo bardzo rzadko wchodzi w stan podtrzymania? mam ustawione na 63 stopnie, na ręcznie ustawianym zaworze 4d 3 na grzejniki reszta na piec. Piec dojdzie np do 65.5 i z racji chłodnych dni zacznie powoli temp spadać. Czym najlepiej korygować, ogólną mocą całego kotla?, gdyż póki co ustawiona na 55%

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największa bolączka pieców tego producenta jest mocno przewymiarowany palnik , i moim zdaniem nie ma co pchać się w jakieś super energetyczne groszki bo więcej z tego problemów niż korzyści 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie akurat u mnie sambudrol pali sie na super popiół, przez pierwszy sezon palilem sztygard i lipa, później pieklorz(wg. lokalnego składu) już było lepiej mniesze problemy i cena wtedy była lepsza, a w tym roku w podobniej cenie jest sambudrol więc kupiłem i jezeli chodzi o spalanie to jestem zadowolony, pierwszy worek i od razu widac jaki ladny popiół się robi.
Jedyny problem to nie wiem czym regulować aby dochodziła temp. do nadzoru.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.