Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie ustawienia Junior 10kw + elster lider


arielooopl

Rekomendowane odpowiedzi

No jak to pid to raczej poza korekta powietrza bez magicznych kodów nic nie zrobi 

Daj powietrze na plus z 10% i czekaj z dzień lub dwa , podobne rozwiązanie jest w ecomaxx 800 , chyba ze masz coś takiego jak korekta nawęglania to to na minus 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, arielooopl napisał:

Ale to tylko na tej korekcie powietrza mogę to regulować? Czy gdzieś indziej jeszcze mogę?

Nie powiesz czy to tajemnica jaki masz palnik-podajnik firmy ? będzie łatwiej ci doradzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wgl zauważyłem że przesłona na wentylatorze była praktycznie zamknięta, otworzyłem ją tak jak na drugim zdjeciu, może to coś pomoże.

Dodatkowo przeczytałem, w instrukcji sterownika, że zwiększając kaloryczność opału, skraca czas podawania - zwiększyłem na maxa, bo mam wrażenie, że za dużo tego opału jest podawane i dlatego też nie spala się. 

@berthold61 a jak mogę to sprawdzić - nie za mojej kadencji był montowany ten piec.

 

120757135_346299686425649_1281288307931109995_n.thumb.jpg.dcb4be2f669df144349663450b8210f7.jpg120760980_1244560782578032_213673793580010279_n.thumb.jpg.ff1f2faab5fcf1c3405b18462fe04f98.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arielooopl napisał:

wgl zauważyłem że przesłona na wentylatorze była praktycznie zamknięta, otworzyłem ją tak jak na drugim zdjeciu, może to coś pomoże.

 

Myślę że to może być głównym powodem kiepskiego spalania. Zamknięta przysłona, klapka która jest zamknięta.  Na takim przymknięciu przysłony jak na foto2 można prowadzić spalanie. Ale klapka powinna być otwarta na maxa. a najlepiej ją usunąć z dmuchawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien, że to złe spalanie? Aż trudno uwierzyć, że kocioł może działać tak żle.  Może załacza Ci się zabezpieczenie od za wysokiej temperatury podajnika i wywala Ci węgiel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie znam tego sterownika ani kotła, ale jeśli to nie jest antracyt z Donbasu, to ten węgiel na palniku za długo nie leżał. Przy takim spalaniu powinno być masa smoły w kotle - a jej nie ma. Więc hipoteza, że sterownik przerzuca węgiel z powodu przegrzania podajnika (zabezpieczenie przed pożarem w zasobniku) wydała mi się jedynym wytłumaczeniem. Ewentualnie jest ciepło, kocioł pewnie stoi w permanentnym podtrzymaniu i ma je źle ustawione. 

Temat ciągnie się jak flaki z olejem,  nie spisałeś ustawień, nie dałeś zdjęcia palnika  w czasie pracy, epatujesz tylko fotami popielnika - nic z tego nie będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, arielooopl napisał:

Zrobiłem wygaszanie pieca, wyczyszcze go

Jeśli czujesz się na silach , no i nie wiesz kiedy palnik byl rozbierany . Rozmontuj wszystko caly palnik , podajnik i oczysc z nagarow . Później silikonik i skladanie . Chociaż moze przed sylikonem poskladaj na sucho zobacz czy wszystko dolega czy nic się nie odksztalcilo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) to albo wybierasz albo w tym stanie pracy kotla on sam poda Ci to do podajnika :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik pewnie podobny do Ekoenergii 15-25kw ,  ciężko będzie zejść nisko z mocą , przy następnym zakupie węgla proponuje coś do max 25mj , niestety będzie więcej popiołu ale powinno to się lepiej sterować , ustaw ten sterownik w pid , dodaj powietrza i obserwuj , możesz prewencyjnie wymienić kondensator dmuchawy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wiele przelotu powietrza nie jest . Oby kompleksowe czyszczenie pomoglo .

Screenshot_20201006-184738_Photos.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ja tego nie mogę ustawić, ale na ekraniku pokazuje 2,7s / 45,5s (ostatnie zdjęcie).

Bo to trzeba mieć inne ustawienia, a ja wejść w ów nie mogę.. chyba bym musiał przywrócić ustawienia fabryczne.

Ogień bardziej żywy jest, ocenie jutro po 24h jak wygląda popielnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.