Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Od 2021 roku w nowych domach: drewno i słońce zamiast węgla i gazu


RamZez

Rekomendowane odpowiedzi

Przypominam że gotowe też można kupić na składzikach , ale wiem drogo .

Ostatnio miałem klienta i zeszliśmy na temat opału i stwierdził że on sobie nie wyobraża nie przygotować drewna na zimę uwielbia ciąć i rąbać relaksuje się przy tym , takich ludzi jest całkiem sporo . 

Dajcie namiar ,gdzie mogę nabyć taki kociołek kowalskiego co drewno narobi a później go spali hehe .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kordjano napisał:

Przypominam że gotowe też można kupić na składzikach , ale wiem drogo .

Drewno kawałkowe w tym roku w supermarketach ma tendencję wzrostową, w dodatku jest perfidnie układane na paletach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też lubiłem porąbać. Ale mi przeszło. Lubiłem chodzić koło drewienka i słuchać jak schnie i wyraźnie pęka, trzaska . Pszczółki koło tego latały i było sympatycznie. Co roku znajdowałem w kącie gniazda jakichś gryzoni. I ziarna jakichś drzew. Zapach drewna jest super i wyzwala przyjemną aurę.

Czasu sobie nie kupimy na  życie. A inny rodzaj opału tak.

Ostatnio kupiłem suszarkę do ubrań taką jak pralka automat. Oszczędza czas , a i wilgoci w domku mniej. Szok ile wody jest z suszenia ubrań. Odczuwalność cieplna jest zdecydowanie bardziej komfortowa przy suchym pomieszczeniu. I czas dla nas panowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Animus napisał:

Drewno kawałkowe w tym roku w supermarketach ma tendencję wzrostową, w dodatku jest perfidnie układane na paletach.

No i wszedł VAT 23 zamiast 8 jak było wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, HarryH napisał:

Ja nie wyobrażam sobie jazdy samochodem na putinowskiej benzynie, musze se holzgazu narobić. To mnie relaksuje.

Ty się tak głośno nie spowiadaj bo

Przyjdą pod Twój dom nocą

Akcyzą do drzwi załomocą

Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eliks napisał:

No i wszedł VAT 23 zamiast 8 jak było wcześniej.

Widziałem ostatnio w OBI, po co komu drewno świeże? Drewno świeże, mieszane do sezonowania, 1 mp. po 269,00 zł  

Tak układane.

images?q=tbn:ANd9GcTKF4Bt-bmxa5Wpe4xSfmb

Ewidentnie do suszenia.:takaemotka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem w to wejść bo już byłem dogadany z dyrektorem dużej sieci marketów budowlanych. Za worek z 5cioma szczapami drewna wtedy mieli płacić mi 7zl netto, to było 5 lat temu. Nie wyszło bo ja wciąż przerabiałem grab i próbowałem wytłumaczyć im że to czystsze niż brzoza, ale oni twierdzą że klient kupuje oczami i ma być białe :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzby na prawdę szybko rosną, poucinałem gałęzie na wiosnę to w sierpniu były już nowe metrowej długości.

Czyli teraz drewno, ludzie nakupują kotłów do zgazowania i buforów a za 5 lat znowu zmiana bo cena poszybuje. Lasy państwowe to duża rezerwa budżetowa może o to chodzi żeby kasę pozyskać. Trzeba by najpierw taką ustawę główną zrobić, że każde ustalenie na temat ogrzewania domów będzie obowiązywać minimum 20 lat bez wyjątków. Każda pomyłka urzędu (brak ocieplenia klimatu) skutkuje pozbawieniem stanowiska i odpowiedzialność osobistą oraz majątkową urzędnika. Trzeba by ich przećwiczyć to by z większym szacunkiem do obywatela podchodzili. Przy okazji ekoterroryzm został by ograniczony. No ale w demokracji to nie do zrobienia jak to przecież państwo jest dla obywatela i on płaci za działalność urzędnika :) Jaka by nie była to dla waszego bezpieczeństwa :)

Niby są takie przepisy bodaj w KPA, że prawo nie może stanowić pułapki dla obywatela, i że obywatel musi mieć zaufanie do państwa ale na dzikim wschodzie to nie działa.

Mój ojciec ma już całą kolekcję ma kocioł na węgiel, kominek, kocioł gazowy, solary, zbiornik na olej brakuje mu jeszcze ostatniego krzyku mody czyli PC i PV oraz kolejnego kotła do zgazowania drewna. Każde zamarzenie ekooszołoma z urzędnikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie niepojęte, żeby kupować drewno do ogrzewania domu w kotle zasypowym. To już jakieś zboczenie. Co innego jak w moim przypadku, gdzie mam własne drewno i póki co korzystam z tego. Przez to jestem niewolnikiem kotłowni, etatowym palaczem. Coś za coś, trudno. Totalnie mi się nie kalkuluje sprzedawanie go i kupowanie z tych pieniędzy pelletu, czy węgla. Nie rozumiem totalnie ludzi co płacą za polana, czy metry, żeby tym później ogrzewać dom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiają na drewno to jak ma sie do tego stwierdzenie

Cytat

Ireneusz Zyska podkreślał też, że w nowym projekcie rządowej strategii energetycznej „Polityka Energetyczna Polski do 2040 r.” pojawia się zapis, zgodnie z którym źródła ogrzewania na paliwa stałe mają zostać wyeliminowane w miastach do 2030 roku, a na obszarach wiejskich do 2040 r.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2020 o 09:19, Kordjano napisał:

Z takimi wynalazkami to był bym ostrożny , parę lat temu posadziłem kilkanaście sadzonek wierzby energetycznej z ciekawości , a okazało się że nie chciało to zupełnie rosnąć ,pewnie trzeba o to dbać nawozić pryskać cudować zwykła wierzbę posadzisz i rośnie jak oszalała i byle gdzie .

E tam wierzba to przeżytek , poczytaj i drzewie tlenowym o nazwie OXYTRE to jest to czego większości potrzeba a unia mogłaby nas cmoknąć w koniuszek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@berthold61 To dlaczego jeszcze o tym nie trąbią wszędzie jak to taki cud natury ? ale poczytam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trąbić trąbią lecz jak na razie najlepiej na tych drzewkach zarabiają sprzedawcy sadzonek. 40 złotych za karpę to jest "letkie" przegięcie taka była cena wyjściowa jak ja się tym interesowałem, wybrałem nasze brzozy po 30 groszy. Pozdrawiam Hermogenes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma siłę i warunki do składowania i suszenia będzie korzystał z drewna opałowego , bardziej wygodny lub nastawiony na detal pójdzie w pelet . Fotowoltaika z PC też nie dla wszystkich bo nie wszedzie sie opłaca . Zapominacie jednak koledzy że również energie można uzyskiwać z roślin oleistych i tutaj takie małe opracowanie   https://www.cire.pl/pliki/2/elektroenergetyka_nr_06_06_e1.pdf

Niestety jak to u nas wykorzystywanie olejów roślinnych do celów opałowych skończyło sie tylko podniesieniem na nie akcyzy a sam byłem świadkiem używania tego do ogrzewania a nawet jako paliwo do ciagnika i kombajnu i to produkcja w domowych warunkach . Oczywiście do czasu aż us zaplombował stodołę bo było bez akcyzy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, mac65 napisał:

a sam byłem świadkiem używania tego do ogrzewania a nawet jako paliwo do ciagnika i kombajnu

Teraz każdy ON ma 7% biokomponentów (zestryfikowanego oleju), stąd nalepka B7 na dystrybutorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.