Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mam koronawirusa i nikt o tym nie wie


Agni

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, wojtekkowal napisał:

Ja bym sobie tylko życzył, żebyście tak ochoczo i sumiennie płacili podatki , ZUS i wypłaty pracownikom,  jak  teraz żądacie pomocy. To tylko taka mała dygresja. Uzasadniona wiedzą i dla niektórych dość bolesna dygresja. 

Byłoby dobrze, gdyby zarządzający tymi pieniędzmi, robili to rozsądnie, a nie szastali nimi na prawo i lewo, w myśl zasady "czy się stoi czy się leży, tyle samo się należy", bo to nie są ich pieniądze. 

Godzinę temu, wojtekkowal napisał:

No nie jest tak. W aktualnej sytuacji możesz bez problemu przesunąć płatność podatków i składek lub rozłożyć je na raty. Doczytaj najpierw trochę:

https://gospodarka.dziennik.pl/podatki/artykul-prasowy/6472062,koronawirus-covid-19-ulga-splata-podatki-zaleglosci.html

https://kadry.infor.pl/kadry/ubezpieczenia/skladki_na_ubezpieczenie_spoleczne/3645348,Ulgi-w-ZUS-i-urzedach-skarbowych-odroczenie-platnosci-skladek-i-podatku-lub-rozlozenie-na-raty.html

Już nawet poprawiono to krytykowane kryterium przychodu dla mikroprzedsiębiorców. Do zwolnienia ze składki na ZUS  ma wystarczyć 15% spadek przychodów. 

Albo nie masz pojęcia o tej ustawie, albo patrzysz na nią tylko i wyłącznie ze swojego punktu widzenia. Pięknie, to ona wygląda tylko podczas konferencji, a gdy przychodzi do praktycznego stosowania, to okazuje się, że jest strasznie nieścisła i dziurawa... Ciekawe co będzie w tarczy 2.1.535... Które słowa wykreślą, zastąpią innym, zmienią znaki interpunkcyjne... ? Jak wiadomo na przykładzie Rywina, który poszedł w pasiak, każde słowo czy znak interpunkcyjny w ustawie ma znaczenie. 

1 godzinę temu, wojtekkowal napisał:

Misiu puszysty, zawsze mówię, że najpierw myślenie a potem pisanie.

Przydałoby się, abyś przestał używać takich określeń. Na forum ogólnym, może to świadczyć o Twoim braku szacunku do drugiego człowieka, nawet jeśli użytkownik, wobec którego użyłeś takiego określenia, jest Twoim przyjacielem.

Nie jesteś alfą i omegą. Poza tym Twoje samochwalstwo co do Twojej inteligencji, znajomości polityki i Twojego geniuszu ekonomicznego, są co najmniej niesmaczne. 

P.S. Twój nacjonalistyczny ton również może razić. Mam nadzieję, że korzystasz tylko i wyłącznie z polskich zegarków, smartfonów, telewizorów, maszyn, samochodów, itp... 

P.S.2 Nikt nie umniejsza osiągnięć polskich naukowców, inżynierów, służby zdrowia, pracowitości polskich pracowników czy rolników. Nawet lewacy czy zdradzieckie mordy. 

24 minuty temu, wojtekkowal napisał:

Te 400 ton, to ilość sprzetu zakupionego w Chinach przez KGHM i Lotos, na razie dostarczono  87 ton, reszta z tych 400 ton będzie transportowana w najbliższym czasie.

Szkoda, że przedstawiciele obozu władzy nie są tak precyzyjni w swoich wypowiedziach i plotą pod publikę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wojtekkowal napisał:

Ja bym sobie tylko życzył, żebyście tak ochoczo i sumiennie płacili podatki , ZUS i wypłaty pracownikom,  jak  teraz żądacie pomocy. To tylko taka mała dygresja. Uzasadniona wiedzą i dla niektórych dość bolesna dygresja. 

Misiu puszysty, zawsze mówię, że najpierw myślenie a potem pisanie. Ustawa została podpisana  przez Prezydenta 2 kwietnia, dzisiaj mamy 15 kwietnia, w międzyczasie były święta i jak wiesz nie wszystko pracuje aktualnie tak, jak w książkach piszą, poza tym są do obskoczenia też inne tematy związane z pomocą, na przykład sprawy składek i dopłaty do utrzymania miejsc pracy, postojowe. Tobie też bym proponował trochę pokory, bo na Twoją górniczą emeryturę po 25-ciu latach pracy też musimy jakoś w tych czasach zarobić. 

Ryni, prawdopodobnie to kwestie proceduralne i organizacyjne, a nie braku środków.

Widać kolego że nie prowadziłeś nigdy działalności z choćby jednym pracownikiem , co mi to da że  zus nie zapłacę jak roboty zaczyna brakować , co ja dam temu pracownikowi do roboty z czego za płacę pensje ? gdyby klient płacił ochoczo to i ja mogę płacić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redaktor Witold Gadowski miał widocznie ostatnio sporo wolnego czasu.
Przygotował i opublikował na wczorajszy wieczór reminiscencje dotyczącą dylematów, które w ostatnich dniach nurtują niektórych forumowiczów tego forum.

Jest sporo informacji o wirusie "covit-19", kryzysie gospodarczym, przejęciach firm a także o polityce i obyczajności społecznej.
Ciekawe, czy jakaś celebrytka obruszy się na ekspresyjną wypowiedź redaktora i pozwie go za jego surowe słowa.

źródło:

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Kordjano napisał:

Widać kolego że nie prowadziłeś nigdy działalności z choćby jednym pracownikiem , co mi to da że  zus nie zapłacę jak roboty zaczyna brakować , co ja dam temu pracownikowi do roboty z czego za płacę pensje ? gdyby klient płacił ochoczo to i ja mogę płacić .

A co robiliście do lutego tego roku? Nie powiesz mi, że nie było roboty. Od paru lat była taka koniunktura, że można było robić 24/24. Załamanie to mniej więcej miesiąc czasu. Dla Twojej informacji prowadzę działalność od wiosny 1992  roku i widziałem już wszystko, co można było widzieć w tzw.Wolnej Polsce.

W tej wypowiedzi jest zawarte całe sedno problemów najbardziej narzekających na wszystko:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/31862-mam-koronawirusa-i-nikt-o-tym-nie-wie/page/31/?tab=comments#comment-514904

Siedzę w temacie j związanym z elektryką i tak naprawdę po dwóch tygodniach lekkiego przestoju w tym Święta większość firm budowlanych i instalatorskich zapiernicza na pełny gwizdek nie myśląc o żadnej tarczy i pożyczkach z urzędu pracy, które są raczej dla fryzjerów, hotelarzy, handlu i gastronomii. Wczoraj byłem na dwóch budowach, w tym jednym dużym osiedlu deweloperskim i tylko iskry lecą. Nikt już nie patrzy na wirusa i nie płacze. Prywatne osoby też już dzwonią i każą przyjeżdżać. Na tą chwilę mamy do zrobienia sześć dużych robót, Z zaopatrzeniem w sprzęt nie ma absolutnie żadnych problemów, jest wszystko od ręki. Tylko pracować.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość napisał:

tak naprawdę po dwóch tygodniach lekkiego przestoju w tym Święta większość firm budowlanych i instalatorskich zapiernicza na pełny gwizdek nie myśląc o żadnej tarczy i pożyczkach z urzędu pracy, które są raczej dla fryzjerów, hotelarzy, handlu i gastronomii. Wczoraj byłem na dwóch budowach, w tym jednym dużym osiedlu deweloperskim i tylko iskry lecą. Nikt już nie patrzy na wirusa i nie płacze

Dokładnie np ja dziś przygotowywałem fronty prac dla 3 dużych robót w W-wie, podobnie jak kolega wyżej pisze - był przestój, trochę ludzi ze wschodu zeszło, ale już są nowi, głównie Polacy - w hurtowniach ledwo wyrabiają się z zamówieniami i realizacjami dostaw.

Będzie dobrze, coroniarz won!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość napisał:

Siedzę w temacie j związanym z elektryką i tak naprawdę po dwóch tygodniach lekkiego przestoju w tym Święta większość firm budowlanych i instalatorskich zapiernicza na pełny gwizdek nie myśląc o żadnej tarczy i pożyczkach z urzędu pracy, które są raczej dla fryzjerów, hotelarzy, handlu i gastronomii. Wczoraj byłem na dwóch budowach, w tym jednym dużym osiedlu deweloperskim i tylko iskry lecą. Nikt już nie patrzy na wirusa i nie płacze. Prywatne osoby też już dzwonią i każą przyjeżdżać. Na tą chwilę mamy do zrobienia sześć dużych robót, Z zaopatrzeniem w sprzęt nie ma absolutnie żadnych problemów, jest wszystko od ręki. Tylko pracować.

Witam Kolegów.

Tutaj muszę się zgodzić całkowicie, również zatrudniam pracowników, i naprawdę nie ma czasu się w głowę podrapać...

4 godziny temu, sambor napisał:

Dokładnie np ja dziś przygotowywałem fronty prac dla 3 dużych robót w W-wie, podobnie jak kolega wyżej pisze - był przestój, trochę ludzi ze wschodu zeszło, ale już są nowi, głównie Polacy - w hurtowniach ledwo wyrabiają się z zamówieniami i realizacjami dostaw.

Będzie dobrze, coroniarz won!

Tak jest .....na rury czekam od przed świąt... przyjadą jurto , niestety tylko 600metrów, natomiast kontener z pompami przypłynie ok.10maja bo brak na rynku.

Tutaj ciekawostka ... ceny dokładne podane będą po postawieniu kontenera w porcie...... ceny Euro!!!!

Natomiast jest coś super.... po Warszawie w środku dnia jazda bombowa.... bez korków!!!

Pozdrawiam. Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już dziś pojeździłem to oprócz braku korków w Mieście Stołecznym to na dodatek wszyscy w hurtowniach, na budowie czy nawet w sklepie osiedlowym są bardzo wkurzeni powstałą sytuacją, jak przed Świętami było widać strach w oczach to teraz jest obecna zacięta wściekłość, widoczna w oczach, słowach  czy w prostym zachowaniu ludzi których zmam sporo czasu, niektórych ponad 20 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i istnieje dylemat dezynfekować ręce czy gardło. :-)

Ale można też się pogubić wchodząc do sklepu:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochu nie wyjściowe jest z katem mi się kojarzy ,podobno  z biustonosza można maseczkę zrobić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oj rozmroziły się przynajmniej przetargi - następny tydzień to 3 obiekty trzeba przejść i ocenić czy warto wejść i za ile?

Na razie przeszedłem przez wagę Małżonki, ale ona jakaś felerna( waga a nie Żona) pokazała, że przez miesiąc 4kg mi przybyły.

Niestety pasek w spodniach nie kłamie.
Fatalnie, trzeba pobiegać, ale ani psom ani mnie się nie chce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sambor napisał:

Na razie przeszedłem przez wagę Małżonki, ale ona jakaś felerna( waga a nie Żona) pokazała, że przez miesiąc 4kg mi przybyły.

Najwidoczniej jesteś za niski do posiadanej wagi ciała... Zmalałeś (jesteś niższy) od tej kwarantanny narodowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szelki. Są w różnych kolorach, szerokościach... wygodne, praktyczne i ponoć lepsze dla zdrowia. 
No i nie spogląda się na wagę. Kilogram w tą czy w tamtą, nie ma dla nich różnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.