Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak To Z Tym Miałem Jest?


bietka

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak byłoby u Ciebie ale w moim RBR pali się zadziwiająco dobrze-mniej go szło niż obecnego rubina z bartexu i zero problemów z ustawą palnika.Naczytałam się o latającym pyle po kotle i miałam obawy czy da radę u mnie się ten miał siany palić i dlatego zamówiłam próbkę testową. Dmuchawa poszła w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Bietka paliłaś już może groszkomiałem. Masz jakieś porównanie do ekomiału sianego. Chodzi o ilość spalonego opału w tym samym czasie oraz o ilość  popiołu i czy warto dać 100 więcej na groszkomiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bietka

Nie używasz już esterownika? Link nie działa co kiedyś dawałaś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to ten sam link co miałem wcześniej.  Ktoś chyba @Bietce naprawił powrót. Nigdy tak wysokiego nie było. Tak jakby wstawiony bufor? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bietka  jak będziesz palić groszkomiałem to daj znać jakie wrażenia, czy warto dać 100zł więcej za groszkomiał, niż palić ekomiałem sianym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość berthold61

Ja dziś kupiłem worek miału na próbę i już w ciągu 2 godz schodziłem do piwnicy bo to nie chce się palić , a z obserwacji widzę że to de fakto będzie 3 razy drożej wychodzić niż węgiel , tona miału 450 zł tona węgla 620 zł , węgiel daje pałer jak diabli a ten miał to kpina , tego trzeba dać 3 razy więcej aby otrzymać tyle energi , nie warto się tym babrać z mojej strony , kocioł górniak na miarkowniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy podajnik radzi sobie inaczej z dużymi kawałkami, mój raczej kiepsko - bardzo hałasuje - więc kupuje bez dużych kawałków. Jak  sporadycznie się trafi większy to go widzę napełniając wiaderko lub wsypując do zbiornika. Pojedynczy większy kawałek węgla od czasu do czasu nie powinien uszkodzić podajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.