Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mam koronawirusa i nikt o tym nie wie


Agni

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem takiego mema:

"Kazali wychodzić w maseczce i rękawiczkach - a tu widzę że jednak ludzie są ubrani."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj i dzisiaj jedna Pani pokazywała w telewizji jak należy zakładać maseczkę,a więc... 

Należy dokładnie umyć ręce... Po co się pytam... 

A co ona tymi łapami robiła przez ostatnie kilka godzin? 

Robiła wszystkie czynności związane z funkcjonowaniem w domu,a do założenie maseczki ręce myje... Jaja jakieś :) 

Sorry, ale ja nie dałem się zwariować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może należy wszystkie ograniczenia zignorować.

Zdjęcie z dnia dzisiejszego (obchody rocznicy):

Clipboard012.jpg.1ac9c6db5aa42d8771434f0d76fe5fbd.jpg

Źródło:https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-wladza-lamie-obostrzenia-dot-zgromadzen-policja-politycy-wyk,nId,4432727

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 e153a6523a2dc15168045be3a7fb5e42.jpg

Jak maseczki zapobiegają roznoszeniu wirusa?

Wirus nie ma skrzydełek (na szczęście) i podróżuje po świecie drogą kropelkową, czyli na wszystkich wydzielinach, które wyrzuca z siebie osoba chora podczas oddychania, mówienia oraz kaszlenia. Doskonale obrazuje to poniższy film.

 

Maseczki chirurgiczne to standard medyczny, ale jak radzą sobie inne materiały?

Firma Smartfilters przetestowała skuteczność zatrzymywania mikrocząsteczek o wielkości wirusa przez materiały, które można znaleźć w domu w porównaniu do skuteczności maski chirurgicznej.

Mamy tu worek od odkurzacza (bo HEPA!), ręcznik kuchenny, pościel, atłas oraz bawełnę.

 

Screenshot_5-20200331214404.jpg

 

Całość

https://joemonster.org/art/49868

Sąsiad sąsiadowi kradnie maseczki ze skrzynek pocztowych.

 

A co będzie jak ktoś odpieprzy mi karty wyborcze do głosowania korespondencyjnego?

 

4046401.jpg

Edytowane przez Animus
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Animus napisał:

Firma Smartfilters przetestowała skuteczność zatrzymywania mikrocząsteczek o wielkości wirusa...

Reklama?

Czy do tego wyrobu - maseczki (testow) jest certyfikat  z pomiarow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Hermogenes napisał:

Kosę ma w złą stronę obsadzoną. Dobry znak.Pozdrawiam Hermogenes

To kosa do podkaszania , krótka i osadzona jak na rys - kosi się nią ciągnąc ostrze do siebie, a nie z półobrotu jak dużą kosą.

Taką kosą to każdy coś podetnie, nie trzeba się uczyć.

Mam taką i jest bardzo dobra do podkaszania przy płocie albo do pojedynczych chwastów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hermogenes, też tak pomyślałem... Jako anegdotę przytoczę... Mój sąsiad uwielbiający pikantne papryczki zabrał się kiedyś za przygotowanie takich papryczek w słoiki. Po skończonej pracy nie umył jednak dokładnie rąk... Poszedł do wanny. Napuścił sobie gorącej wody, wlazł do wanny i zaczął się myć. I wtedy te papryczki zaczęły przenikać przez jego błony śluzowe... Biedak, nie wiedział co ze sobą zrobić. Czy dopuszczać zimnej wody czy gorącej,.. Jak to opowiadał, to szczerze mu współczułem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Hermogenes napisał:

Kosę ma w złą stronę obsadzoną. Dobry znak.Pozdrawiam Hermogenes

 

19 minut temu, sambor napisał:

To kosa do podkaszania , krótka i osadzona jak na rys - kosi się nią ciągnąc ostrze do siebie, a nie z półobrotu jak dużą kosą.

Taką kosą to każdy coś podetnie, nie trzeba się uczyć.

Mam taką i jest bardzo dobra do podkaszania przy płocie albo do pojedynczych chwastów.

I to jest kwintesencja kwintesencja forum technicznego, wszyscy zastanawiają się nad kosą, a ja się zastanawiam za ile i gdzie ten płyn do dezynfekcji kupiła? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hermogenes napisał:

Kosę ma w złą stronę obsadzoną. Dobry znak.Pozdrawiam Hermogenes

Bo to mańkutka?

1 godzinę temu, PioBin napisał:

Czy do tego wyrobu - maseczki (testow) jest certyfikat  z pomiarow?

Nie sądzę,  temat daje podstawowe wyobrażenie, jakich materiałów użyć, ale  jest zrobiony zbyt ogólnikowo. 

1 godzinę temu, Trener40 napisał:

Już wiem co sobie w czwartek na głowę założę :) 

 

Screenshot_2020-04-10-21-15-33-1.png

Taki worek ma dużą powierzchnię filtrowania, byłby duży komfort oddychania, przez długi okres czasu,  wystarczy dopasować rurę od maski wojskowej,  do otworu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o takich sposobach finansowania tarczy antykryzysowej ? 

Chyba nie pozwolą się gromadzić przed bankami bo mamy "zostać w domu" ( no chyba że jest to bank rolny z którego tu wielu się śmiało ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Piecuch co to są tzw. bezpieczne, wysokooprocentowane obligacje państwowe i w jaki sposób nasze oszczędności mogłyby sfinansować tarczę antykryzysową  przy ich pomocy? Widzę,  że nawet nie rozumiesz tego, o czym mowa w tym krótkim filmiku, który zamieściłeś. Chcesz robić kolejną sensancję, a w konsekwencji obnażasz swoją znikomą wiedzę o podstawach rynku. Już raz błysnałeś tym, żeby nie przejmować się państwem, niech bankrutuje. Czasem lepiej w pewnych kwestiach milczeć...

Jeden z komentarzy pod filmem na Youtube (gość, który również słuchał z uwagą i zrozumieniem):

Cytat

Powiedział, że planują wypuścić obligacje krajowe, a nie że chcą rekwirować oszczędności. Człowieku słuchaj ze zrozumieniem. Emisja obligacji z dobrym oprocentowaniem to świetny pomysł, sam bym kupił bo w banku nie dają już żadnych odsetek..

Pewne, państwowe kilkuletnie obligacje z dobrym oprocentowaniem pozwoliłyby ściągnąć z rynku, a konkretnie z naszych kont (tylko i wyłącznie za naszą zgodą i świadomą akceptacją) sporą ilość pieniądza, który zostałby wpuszczony w gospodarkę. I gwarantuję Ci, że przed bankami mogłyby się pojawić kolejki, ale nie po gotówkę, a właśnie po te obligacje.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci obiecać nawet 100% jeśli nie będę musiał ich wypłacić.

Już widzę jak się ustawią kolejki po obligacje rządowego Amber Gold. Ja wolę inne inwestycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2020 o 21:34, cezar76 napisał:

@Hermogenes, też tak pomyślałem... Jako anegdotę przytoczę... Mój sąsiad uwielbiający pikantne papryczki zabrał się kiedyś za przygotowanie takich papryczek w słoiki. Po skończonej pracy nie umył jednak dokładnie rąk... Poszedł do wanny. Napuścił sobie gorącej wody, wlazł do wanny i zaczął się myć. I wtedy te papryczki zaczęły przenikać przez jego błony śluzowe... Biedak, nie wiedział co ze sobą zrobić. Czy dopuszczać zimnej wody czy gorącej,.. Jak to opowiadał, to szczerze mu współczułem...

Trochę po czasie , ale tego się nie da umyć samo musi się przegryźć ,wiem bo sam robiłem takie słoiczki ręce umyłem i poszedłem się odlać nie muszę chyba wyjaśniać co mnie piekło . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Piecuch19 napisał:

Już widzę jak się ustawią kolejki po obligacje rządowego Amber Gold. Ja wolę inne inwestycje.

Trochę podstaw w tych artykułach, również dotyczących indeksowania obligacji:

https://strefabiznesu.pl/drugi-miesiac-z-rzedu-sprzedaz-obligacji-skarbowych-wyraznie-przekroczyla-magiczna-granice-dwoch-miliardow-zlotych/ar/c3-14868619

https://strefabiznesu.pl/oszczedzanie-w-czasach-koronawirusa-czy-warto-zainwestowac-w-oszczednosciowe-obligacje-skarbu-panstwa-13042020-r/ar/c3-14894247

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Kordjano napisał:

... co mnie piekło

A w śmietanę wsadzaleś? Chyba o tluszcz chodzi? Podobno dziala.

@wojtekkowal wiadomo jak z oprocentowaniem?

Inflacja srednioroczna za 2019 to 2,3%.

https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ceny-handel/wskazniki-cen/wskazniki-cen-towarow-i-uslug-konsumpcyjnych-pot-inflacja-/roczne-wskazniki-cen-towarow-i-uslug-konsumpcyjnych/

Oprocentowanie obligacji

3-miesecznej to 1,5%.

2-letniej to 2,1%

3-letniej to 2,2%

itd. 

https://www.obligacjeskarbowe.pl/

 

Mozliwe ze na dzien dzisiejszy jeszcze tego pomyslu nie widac na stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.