Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.11.2021 o 09:30, Ptaszniko napisał:

Czy u Was w Jowiszu z firmy ATEX też można znaleźć kawałki węgla 8-10 cm?

Zdarzają się. Jednak spokojnie ślimak je kruszy.

 

W dniu 9.11.2021 o 09:51, Oldek napisał:

Nie widziałem na tym forum osób które by krytycznie pisały o tym grochu. Raczej same zachwyty, och i ach

Trudno, żeby ktoś jeszcze jakoś mocno krytycznie pisał o grochu za 699 zł. Tak, tak dawno, dawno temu był sobie Jowisz po 699 zł...
Pali się w miarę dobrze, cena wybacza niedoskonałości.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obser chyba ich powaliło w głowy Cena 1960 złotych . Użył bym słów bardziej dosadnych ale admin znowu mnie zablokuje

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już w maju zakupiłem 5 ton Sambudrol PowerMax w cenie 929 złotych po rabacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@berthold61 bez przesady. Trzy razy wchodziłem i trzy razy zamówiłem. Nie jest to takie mission imposible jakby się wydawało. 

U brata palę już chwilę Karlikiem. W stosunku do ruska niby maks 28 MJ z Castoramy lubi dłużej poleżeć oraz potrzebuje trochę więcej powietrza. Wypala się całkiem przyzwoicie. W podtrzymaniu brudzi kocioł bardziej niż np. Czarna perła, ale to normalne. Popiół jest taki lekko beżowy w stosunku do typowo szarego z ruska. Brak kamieni. Kocioł pali w dwustanie, bo PID Argosa bez plusa nie dopala i kopci na niskich mocach. 

Generalnie spoko opał. Za tę cenę co jest brać i się nie zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję każdemu kto pali w Pid i ma mocniejszy węgiel, z którego wytwarza się trudnospalarny koks i nadmierne kopcenie to co napisałem stronę, czy dwie wcześniej. Położyć testowo nad palnikiem na wysokości około 3-4cm okrągły (taki 25cm średnicy) ruszt żeliwny. Koszt około 40zł. Nie można się napatrzyć na płomień 🙂

Ale to raczej tylko do mocnych węgli, słabsze podejrzewam będzie taki ruszt szybciej wypalał.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu śledzi. Nie tylko w Jowiszu się zdarzają. Wczoraj w kotle u brata w podajniku znalazłem "śledzika". Zasypany Karlik. 

IMG_20211114_192056~2.jpg

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizyka. Tyle tylko, że ruski są miękkie i każdy kocioł je zmieli, a twardsze węgle w Karliku mogą już zawleczkę ściąć. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem dziada. Zobaczymy czy przetrawi 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2021 o 09:30, Ptaszniko napisał:

Czy u Was w Jowiszu z firmy ATEX też można znaleźć kawałki domielonych  kamieni  czy macie czysty węgiel ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku jeszcze nie widziałem, w zeszłym było trochę przerostów. Wrzuciłem zdjęcia do wątku o znaleziskach w węglu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, MrWolf napisał:

IMG_20211114_192056~2.jpg

Takie płaskie coś, trochę szersze, ustawiło mi się kiedyś nad ślimakiem  i  sterownik zaczął wariować, raz kopiec się zapadał, raz nie, tak przez kilka dni,  aż wysypałem wszystko z  zasobnika i wyjąłem ten plaski węgiel, był prawie w kwadracie, blokował  dziad przesyp.

W Husky-m nie zaobserwowałem  nic takiego na razie. 

https://i.imgur.com/xFk6iR8.png

Robi się na tyle chłodno, kocioł nawet 8 godzin się nie odstawia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nie ma zawleczki 🙂 Idzie nawet na orzechu (dopalałem po zasypowcu poprzednich właścicieli), ale ma wtedy dość małą moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie wiem po co te achy i echy nad jednym śledziem 🙂

i kolega pewnie miał na myśli orzech 2 bo zaraz znajdą się i tacy co napiszą że i kęsy ich kocioł ogarnia tylko nie dodadzą że zrobili przystawkę do kotła, która mieli im te kęsy. Pomijając opłacalność takiego rozwiązania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie do 4-5 cm ślimak sobie łupał sam, wieksze trzasnąłem młotkiem. Nie wiem co jest nie tak z opłacalnością, jeśli węgiel był gratis (w cenie domu). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, HarryH napisał:

był gratis

Gratis to dobra cena 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, HarryH napisał:

Takie do 4-5 cm ślimak sobie łupał sam, wieksze trzasnąłem młotkiem. Nie wiem co jest nie tak z opłacalnością, jeśli węgiel był gratis (w cenie domu). 

 

czyli jednak przynajmniej po części metoda kolegi @berthold61 była użyta - bez młota nie robota 🙂

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2021 o 13:05, damdam napisał:

kolega pewnie miał na myśli orzech 2 bo zaraz znajdą się i tacy co napiszą że i kęsy ich kocioł ogarnia 

Po zmarłych rodzicach odziedziczyłem prawie tonę kęsów i kostki, natłukłem 2 wiadra i dałem sobie na luz, zamieniłem na składzie na ekogroch, przy samym workowaniu jest co robić. 

Szacun @HarryH.

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o te ekogroszki mi chodzi :

https://sklep.wegiel.katowice.pl/product/ekogroszek-ekoret-r

http://www.weglokokskraj.pl/ekogroszek-szarlej/

cenowo Ekoret 1200zł i Szarlej 1350 z loklanego składku - oryginalnie pakowany - ktoś palił nimi ostatnio i ma jakieś opinie o nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie upolowałem Karlika ale na tle szalonych cen te 1200/1300 za oryginalnie pakowany to nie ma tragedii ale wynika że raczej nikt nimi nie pali chyba.... Skarbkiem z Bobrka obecnie palę i jest ok, Ekoretm paliłem kika lat wstecz i też był ok ale nie wiem jak jest obecnie.. ciekawe jak ten Szarlej z Węglokoksu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.