Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, papier wszytko przyjmie. To świadectwo jest z wczoraj. Ciekawe czy zmieniają datę do każdego transportu, czy mają jeden dokument na partię. Bo nie podejrzewam, żeby codziennie go badali. Otworzyłem parę worków i węgiel wygląda ładnie, frakcja dobra, trochę wilgoci po wewnętrznej stronie worka. Ale sam węgiel mokry nie jest. To nie to co mi przysłali z KGMu, gdzie woda się z worków wylewała.

Ten węgiel wrzucę dopiero do kotła jak zrobi się chłodno. Na razie to kocioł tylko dogrzewa dom, cwu i ciągle się odstawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2021 o 11:00, mkwapisz napisał:

Bo nie podejrzewam, żeby codziennie go badali

Bo nie muszą. To nie certyfikat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2020 o 09:27, maciej19922 napisał:

Po długiej korespondecji mailowej z Agroplon Głuszyna, dostałem tylko peiniadze za 54kg. Chociaz tłumacze im ze waga palety brutto jest to waga palety z opakowaniem i paleta to oni swoje ze kupiełm 40workow po 25kg i jeśłi waży paleta 946kg to mi brakuje 54kg węglai  za tyle oddali. Także wiecej tam nie kupie, nie dość ze na weglu kroja to jeszcze probuja wmowić ze kupuje sie 1000kg z paletą i opakowaniem.

Poleci ktoś jakiś tańszy mało kaloryczny groch? Mam kocioł 25kw na 250m2 i na pocxatku i koncu okresu grzewczego poprostu się na skarbku dusi. Chodzi praktycznie na podtrzymaniu i ma większa temp niż zadana. CHciałbym sprobować czegos mnije kalorycznego na początek i koniec grzania.

W tym roku zamiast węgla pakują kamień, ekogroszek gaśnie na retorcie, kaloryczność zero, worków nie ważyłem, ale pewnie brakuje parę kilo, odziwo sprzedają taki towar pod markami oryginalnego węgla, jak to możliwe że jeszcze nie zwinęli im tego biznesu. 

Agroplon głuszyna to właściciel portalu https://ekogroszkipolskie.pl/pl/, sprawę o niską jakość węgla i niedowagę polecam zgłaszać do UOKiK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to się dziwię, że w dobie internetu ktoś przed zakupem za taką kwotę nie robi żadnego rozeznania, choćby na tym forum i daje się robić w lolka jakiemuś handlarzynie z "gieesu". I to trwa tyle lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat jedzie na Mocnym (z mocnyopal). Udało mu się go jeszcze kupić pod koniec sierpnia właśnie z cokoamar, ale teraz próbował dokupić i niestety nic z tego. Zawsze możesz kupić bezpośrednio, ale cena powala. Poluj na Pieklorza z PGG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł Supermocny. 2 tygodnie oczekiwania, cena 1200.

Aktualnie tona już kosztuje 1300, a od bardzo miłej pani z infolinii dowiedziałem się, że to jest cena przejściowa na razie i że węgiel znowu pójdzie do góry.

W porównaniu z poprzednim rokiem, gdzie za tonę płaciłem ok 950 zł to już 37% podwyżki.

Pieklorz PGG widzę, że dłuższy czas niedostępny niestety, a chętnie bym spróbował.

U mnie to palenie jest specyficzne, bo rzeczywiście groszek musi być blisko 0 Ri, ze względu na ukruszony kołnierz retorty i przedmuchy.

@mkwapisz Dziękuję za odpowiedź i info odnośnie Pieklorza.

Pozdrawiam,

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba polować

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pali ktoś może ekogroszkiem Karlik albo Pieklorz?  Ja przez dwa lata paliłem Ekogroszkiem Platinum 29. W tym roku ceny powalają na kolana. Na FB wyświetlała monisie reklama właśnie tych dwóch groszków w cenie około 850. Platinum zaczyna się od 1300. Może ktoś ma jakiś ranking groszków 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieklorza z PGG mam i testowo spaliłem jeden worek (20kg). Całkiem ok, tylko trudno coś więcej powiedzieć o węglu palonym na pół gwizdka. Na ten groszek jest jeszcze za wcześnie i czekam na mrozy. Tzn. czekam żeby potestować, a nie że lubię jak zimno jest ;-)). Ten rok i tak dał się we znaki. W zasadzie nie paliłem w kotle tylko przez 3 miesiące.  Aktualnie leci zwykły Ogień z Sibugola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogień 1250 za tonę. Co to się dzieje? Polska węglem i miodem płynącą. Skąd te ceny? Niedługo biedniejsi zaczną chrust zbierać. I nie śmieje sie z tego tylko jestem w szoku 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółtki się pogniewały z Australią i biorą od Ruskich bez względu na cenę. Polski węgiel trzyma bardzo przyzwoitą cenę. Nawet z dostawą nie jest źle bo w tysiącu za tonę się wyrobisz. Problemem jest brak szerokiej dostępności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to kiedyś pisałem,ale powtórzę.
Znowu zacznie się segregacja śmieci. Segregacja na nie palne i palne.
A te palne będą jeszcze dzielone na palne w dzień i palne nocą. I żaden sterownik nie pomoże. Atmosferyczne kopciuchy wrócą do łask.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście Panowie? Czarna perła po ponad tysiaka za tonę. Świat się kończy. Dobrze, że jeszcze szarpnąłem Stabka w normalnej cenie. Na polski trzeba brać wolne i polować z rana przy komputerze. Jest coraz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MrWolf napisał:

Czarna perła po ponad tysiaka za tonę

I myk Rafciu zaoszczedzil około pińcet bo kupił dwie tony 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mkwapisz napisał:

Coś w tym jest,z ciekawości zajechałem na pobliski skład węgla...a tam nie ma węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dziś dojechały 2 t. Pieklorza zamawianego w poniedziałek. Kurier by PP S.A. Dowiedziałem się że towar (mój przypadek) dostarczany jest do Grodziska Maz. a z stąd rozwożony indywidualnie. Kurier załadowany węglem dokładnie. Myślę że z >10 ton tam było. Różnych kolorów worki na paletach były. Podobno magazyny rano zą opróżniane przez kurierów, a następnego dnia rano znowu w koło tylko węgiel. Jak widlaki ładują to kurz pod sufit się unosi. jest parcie na węgiel, jest parcie na cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MrWolf napisał:

Czarna perła po ponad tysiaka za tonę. Świat się kończy.

A mówią że Stabek to sucha CP. A ten suchy Stabek jest tańszy od mokrej CP o 70 zł. ☹️OK, to nie półka z której ja kupuję, ale na obecną chwilę ta oferta może być interesująca.

https://opalekogroszek.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zaskoczony, ponieważ zawsze Stabek był droższy od Perły. Od pewnego czasu natomiast zamieniły się miejscami. 

Ten węgiel, który podlinkowałeś za 9 stów tona jest spoko opcją przy obecnych cenach. Słabizna bo okolice 23-24 MJ, ale rzeczywiście w testach miał mało popiołu i się ten popiół nie spiekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.