Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LIDIA compact 5-25 vs ferroli biopellet 24


kocyl

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, walczak1974 napisał:

Koledzy, ja się zawiodłem na tym kotle ,dostawcy, serwisie, i wogule na pellet  zakładam piec na ekogroszek ,jestem w plecy  pare tysięcy (trudno) przeżyje, ale chcę mieć spokój zimą     ,a nie jak serwis z ( W) może wpadną  jak  będą przejazdem. Pozdrawiam.

Kolego, my chcemy Tobie pomóc, ale nawet nie wiemy jak się nazywasz, gdzie kupiłeś kocioł i jaki jest Twój główny problem. Pozwól sobie pomóc. Prześlij nam nr seryjny kotła, fakturę zakupu, wykonaj kilka zdjęć instalacji i opisz dokładnie co się dzieje. Pomożemy!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Walczak1974 rozumiem że możesz być poirytowany z niewłaściwej pracy kotła czy działania serwisu ale mógłbyś dokładniej opisać swój problem i załączyć zdjęcia instalacji. Widzę że większość doświadczonych użytkowników oraz serwisantów/ instalatorów udzielająca się w tym temacie chciałby Ci pomóc. Niestety po Twojej postawie wygląda na to że Ci na tym nie zależy. Wolisz przejść na ekogroszek tylko nie wiem czy posiadasz jakieś doświadczenie w kotłach na to paliwo bo w większości przypadków ich użytkowanie sprawia dużo więcej problemów (np. zerwane zawleczki motoreduktora, korozja spowodowana wilgotnym paliwem, problemy w czasie zaniku energii elektrycznej, czyszczenie kotła  itp.)

Daj sobie pomóc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wentor.

korzystając z okazji że udzielacie się na tutejszym forum chciałby zapytać o możliwości Lidii odnośnie statystyk pracy kotła tzn ilości godzin pracy kotła, ilości rozpaleń, zużycia pelletu itd. Taka funkcja byłaby bardzo przydatna  pod katem użytkownika ale również serwisanta. Ilość rozpaleń i czas pracy to bardzo istotne informacje. Podsumowując to czy istnieje szansa na taką funkcjonalność w naszych Lidkach? Z tego co wiem konkurencyjne ferroli posiada taką możliwość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To teraz odłóż swoje frustracje związane z praca kotła i do rzeczy. Konkrety i fakty. Zdjęcia i schematy. Tu sa ludzie którzy znają się na kotłach i instalacjach. Pomogą ci na pewno.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, walczak1974 napisał:

Przepraszam Wszystkich za moje wcześniejsze wpisy, 

Nie ma problemu Krzysztofie, ale chyba wszystkich ucieszy jak dogadasz się z @WENTOR i pozwolisz sobie pomóc, bo z tym pomysłem z ekogroszkiem możesz wpaść z deszczu pod rynnę.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pastor napisał:


To teraz odłóż swoje frustracje związane z praca kotła i do rzeczy. Konkrety i fakty. Zdjęcia i schematy. Tu sa ludzie którzy znają się na kotłach i instalacjach. Pomogą ci na pewno. emoji1.png

Witam.jest tego dużo wszystko opiszę i prześle do wentora. A teraz jeden z problemów mam zwykły boiler  poziomy 100 l.z pojedynczą wezownica ten piec mi go długo nagrzewa o 2st. Nawet 40min. Jeden Gosiu powiedzial że to nie jest do tego pieca, drugi, ze rurki za ciekie jaki powinien być???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kocyl napisał:

Do wentor.

korzystając z okazji że udzielacie się na tutejszym forum chciałby zapytać o możliwości Lidii odnośnie statystyk pracy kotła tzn ilości godzin pracy kotła, ilości rozpaleń, zużycia pelletu itd. Taka funkcja byłaby bardzo przydatna  pod katem użytkownika ale również serwisanta. Ilość rozpaleń i czas pracy to bardzo istotne informacje. Podsumowując to czy istnieje szansa na taką funkcjonalność w naszych Lidkach? Z tego co wiem konkurencyjne ferroli posiada taką możliwość.

 

Tak, to przydatna rzecz i pracujemy nad jej wprowadzeniem. Niestety na tą chwilę trudno jest powiedzieć ile to potrwa. Proszę śledzić na bieżąco naszą stronę www na której umieszczamy informacje o nowościach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, walczak1974 napisał:

Kolego o jakie ustawienia  Ci chodzi?siedzę w kotłowni całe lato i znam zasadę działania tego kotła ,z każdym dniem jestem rozczarowany 

 

Dokładnie tak piszą (W) wprowadzają ludzi w błąd 

 

Koledzy, ja się zawiodłem na tym kotle ,dostawcy, serwisie, i wogule na pellet  zakładam piec na ekogroszek ,jestem w plecy  pare tysięcy (trudno) przeżyje, ale chcę mieć spokój zimą     ,a nie jak serwis z ( W) może wpadną  jak  będą przejazdem. Pozdrawiam.

Nie ma ustawień uniwersalnych, które będą dobre dla każdego. Możemy rozmawiać o ewentualnych ustawieniach w jakimś konkretnym przypadku i problemie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, walczak1974 napisał:

Piec powinien być ustawiony na 70st.pompka załącz się  przy60 a wył 55

Pompa w kotle będzie pracowała cały czas po przekroczeniu określonej temperatury (progu załączenia). Jeśli pompa zacznie pracować i zaczyna do kotła powracać chłodna wodna z instalacji, która obniży temperaturę wody w kotle (poniżej progu załączenia pompy), to owa pompa oczywiście się wyłączy. To jest poprawna praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Walczak... To robota twoich fachmenow-gosiow? Krzywe rury a kable na tasme izolacyjna... A gdzie ocieplenie rur? Grzejesz nimi na razie kotlownie. Przy pelecie i jego niskiej kalorycznosci to rozrzutnosc. @Puławiak wrzuc foty ze swojej roboty jako przyklad  fachowego podejscia do tematu. Jakbym mial tak u siebie w kotlowni to spac bym nie mogl.

Edytowane przez Visitor1230
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Visitor1230 napisał:

Walczak... To robota twoich fachmenow-gosiow? Krzywe rury a kable na tasme izolacyjna... A gdzie ocieplenie rur? Grzejesz nimi na razie kotlownie. Przy pelecie i jego niskiej kalorycznosci to rozrzutnosc. @Puławiak wrzuc foty ze swojej roboty jako przyklad  fachowego podejscia do tematu. Jakbym mial tak u siebie w kotlowni to spac bym nie mogl.

Wstydzę sie. A i jest taka w trochę gorszym wykonaniu. 

IMG_20190819_195153.jpg

IMG_20190912_141442.jpg

Edytowane przez Puławiak
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sambor napisał:

To trochę nie tak - podaj jaki jest czas nagrzewania z tych 66 do70C, 6kW mocy to taki bojler potrzeba grzać ok 2-3h

Właśnie to trochę dziwne ostatnio montowałem kocioł z wykorzystaniem takiego starego podgrzewacza z podkową i nagrzanie wody z 30 do 47 trwało jakieś 40-45 minut a tu 2 stopnie do w 40 min strasznie długo może wodę grzeje z jakąś niską temperaturą ale to trzeba by sprawdzić. @Walczak1974 z jakiego regionu PL jesteś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałeś ten bojler wcześniej innym kotłem czy został założony poraz pierwszy z nowym kotłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.