Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LIDIA compact 5-25 vs ferroli biopellet 24


kocyl

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, eliks napisał:

 

 

Ja mam wylot 100mm i wentylator wyciągowy. Ze 3 razy mi się zdarzył zanik prądu jednak nic takiego nie zauważyłem. Te kotły są hermetycznie zamknięte, spalają w podciśnieniu, dym jedynie może wylecieć przez rurę wylotu spalin. Mi serwisant uszczelnił połączenie czopucha z rurą silikonem i łączenia rury taśmą aluminiową.

IMG_20190916_180022.thumb.jpg.f96d16dd9320fcf6edce25b0dc5ff23e.jpg

Ok.ale to nie jest lidia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Puławiak napisał:

Sprawdzałaś. Na Red Compact na piecykach MCZ, Edilkamin, Ferroli. A o ile dobrze pamiętam to chyba nawet w Lidii jest klapa przeciw wybuchowa ( o ile mnie pamięć nie myli bo ogladałem lidie jeszcze przed wprowadzeniem jej na rynek) to z tyłu na dole jest taka klapa taki kawał blachy przykręcony dwiema śrubami ze sprężynami i to one mają ustąpić i ropręzyć nadmiar gazów w przypadku ich zapłonu. 

Masz rację jest klapka ,w lidi u góry są  te dwa dinksy kture się pociąga nimi też się  dymi przy zaniku napięcia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, walczak1974 napisał:

Masz rację jest klapka ,w lidi u góry są  te dwa dinksy kture się pociąga nimi też się  dymi przy zaniku napięcia 

To masz problem z kominem - słaby Ciąg kominowy nie powinno wychodzić przy prawidłowym ciągu kominowym. A i żeby była jasność Lidia jest dla mnie produktem konkurencyjnym. 

Edytowane przez Puławiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, johny156 napisał:

No wreszcie ktos sie zabrał do roboty.Ta odpowiedz Wentora bardzo mnie satysfakcjonuje.Ma sens i daje ludziom mojego pokroju solidne wytłumaczenie.Idzmy dalej tym tropem co z cyklicznie piszcząca pompką podczas ogrzewania domu i po co sa separatory?

Dziękujemy za uznanie, zawsze staramy się wszystko wytłumaczyć i nawiązać porozumienie z klientami. 
 
Jeżeli chodzi o piszczenie pompy w kotle, to bardzo prosimy o podanie dodatkowych informacji:
- czy pompa piszczy cały czas, czy w jakichś szczególnych momentach, które można wskazać?
- czy w instalacji hydraulicznej jest jeszcze inna pracująca pompa?
- co ogrzewa kocioł: grzejniki, podłogówkę, CWU?
- jaka jest temperatura ustawiona na kotle? 
- jaką średnicą rur jest wykonana instalacja?
- czy jest zainstalowany zawór ochrony powrotu? Jeśli tak, to jakiej firmy i na jaką temperaturę ustawiony?

Odpowiedzi na te pytania pozwolą nam bliżej poznać problem. 

Pytasz o separator hydrauliczny czy o sprzęgło? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Puławiak napisał:

Co do cen to wentor ma rację na swoich stronach internetowych publikuje ceny katalogowe i tak to powinno wyglądać. Ew nie publikuje ich wcale. I to jest jak najbardziej ok. 

Publikujemy te ceny, które są zawarte w naszych cennikach. Uważamy, że to dobra praktyka. Dzięki temu klient może w łatwy sposób znaleźć produkt w cenie, która go interesuje, a następnie zgłosić się do lokalnego dystrybutora i poprosić go np. o ofertę wraz z montażem i 8% VAT (jeśli dany produkt spełnia odpowiednie kryteria).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, johny156 napisał:

 

Komentarz.PNG

Zgadza się, na tysiące sprzedanych produktów mieliśmy jeden dość skomplikowany problem. Tak jak jest w naszej odpowiedzi, naprawa NIE TRWAŁA 4 miesiące, a dużo krócej. Urządzenie mogło pracować w trybie awaryjnym, ale to był maj, wiec ogrzewanie nie było potrzebne. To jest istotna wiadomość. 

Dodatkowo klient dostał w ramach rekompensaty darmowy przegląd. Proszę przeczytać naszą odpowiedź do końca. 

 

Adnotacja 2019-09-16 193735.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, walczak1974 napisał:

Witam.instrukcia od lidi wprowadza w błąd (podłączyć do istniejącej instalaci i grzać) - musi być układ zamknięty -termostaty na kaloryferah-odpowiedni bojler !! I jeszcz napiszcie co się stanie iak piec chodzi na pełnej mocy i WYŁĄCZA  PRĄD!!! mnie to spotkało 

 

W instrukcji na stronie 23 jest napisane, że instalacja powinna być wypłukana, wykonana przez wykwalifikowanego hydraulika i zgodnie z obowiązującymi normami. Dodatkowo podajemy ciśnienie na zimnym kotle 1 bar - co oznacza, że jest to układ zamknięty. Kocioł jest wyposażony w naczynie przeponowe, to też jest jasna wiadomość dla sprawnego hydraulika. Głowice termostatyczne na kaloryferach to przydatne elementy, ale nie są wymagane przez nas. Są potrzebne dla wygody użytkownika, a nie dla poprawnego działania kotła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Puławiak napisał:

A co się dzieje jak się wyłączy prąd przy pracy na pełnej mocy? 

Jeśli kocioł jest podłączony prawidłowo do odpowiedniego komina, to nic się nie stanie. Gdy nie ma prądu to nie działa ogrzewanie i to jedyny problem. Paliwo, które jest w palenisku, zostanie spalone grawitacyjnie. Wylot spalin na dole to oczywiście żaden problem. To znane rozwiązanie u dobrych producentów. W ten sposób uzyskuje się wyższa sprawność i mniej zanieczyszczeń. Gdy wentylator spalin nie pracuje, to komin odbiera spaliny. Trzeba też wiedzieć, że wentylator spalin służy do wprowadzania do komory spalin odpowiedniej ilości powietrza, a nie wyłącznie do wyrzucania spalin (tak jak wiele osób myśli). Za prawidłowe odprowadzanie spalin odpowiada komin i to bez znaczenia czy jest prąd czy nie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Puławiak napisał:

A to już nie jest wina kotła tylko braku ciągu kominowego

Dokładnie tak - problem z ciągiem w kominie.
 
Użytkownik za całe zło tego świata wini kocioł. Ma prawo, ponieważ nie każdy musi się na tym znać, jednak nie wszystko jest takie proste - i to właśnie staramy się Wam tłumaczyć. Wg nas rozsądniej jest po prostu pytać, a nie tylko hejtować. 
Tym bardziej zachęcam do kontaktu z naszym działem technicznym (tel., e-mail lub WhatsApp). Podobnych forum jest dość sporo, a my nie jesteśmy w stanie bywać na wszystkich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kordjano napisał:

Albo palnik tak skonstruowany że przy braku zasilania nie puści powietrza przez dmuchawę i nie dopali pelletu na naturalnym ciągu kominowym .

To już nie w kotłach z naszej oferty. Jak pewnie jest wiadomo u nas nie ma typowego palnika do pelletu, tylko komora spalania. Nie ma problemu z poborem powietrza do spalania bez pracy wentylatora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, WENTOR napisał:

Dokładnie tak - problem z ciągiem w kominie.
 
Użytkownik za całe zło tego świata wini kocioł. Ma prawo, ponieważ nie każdy musi się na tym znać, jednak nie wszystko jest takie proste - i to właśnie staramy się Wam tłumaczyć. Wg nas rozsądniej jest po prostu pytać, a nie tylko hejtować. 
Tym bardziej zachęcam do kontaktu z naszym działem technicznym (tel., e-mail lub WhatsApp). Podobnych forum jest dość sporo, a my nie jesteśmy w stanie bywać na wszystkich. 

Ja mam taki ciąg kominowy że by Cię wyrzucił na DACH  ,pitolicie że  nie mam ciągu 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • marcin zmienił(a) tytuł na Wydzielone z LIDIA compact 5-25 vs ferroli biopellet 24

Proszę o merytoryczną i kulturalną dyskusję na temat kotłów. Teksty nie mieszczące się w tej kategorii będą wyrzucane do kosza: 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Wentora.Widze ,ze moje starania nie poszły na marne .To lekkie zamiaszanie w necie dało rezultat.Zaczeliscie tłumaczyc ludziom co jest nie tak z ich piecami.

Jezeli chodzi o mój piec to na dzień dzisiejszy prosiłbym o wyjasnienie czy pompa przy grzaniu CO ma chodzic cyklicznie tzn.piec chodzi na nastawieniu 60st.tak jak Pa Bóg przykazał/czytaj serwisant/pracuje w dany momencie na 25-23kw a popka włacza sie i wyła cza z piskiem co jakis czas.Prosze o wytłumaczenie o co chodzi.Jeśli łaska oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zara  zara  a to nie jest przypadkiem jeden z tych kotłów o którym mówicie włącz i zapomnij ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pastor napisał:

Ileś postów wcześniej padła prośba o wstawienie ustawień kotła. Czy tylko ja je przeoczyłem? Możliwe jest ze wieje z tych USTEREK to nieznajomość zasady działania tego kotła i czepianie się wyimaginowanych problemów.

Kolego o jakie ustawienia  Ci chodzi?siedzę w kotłowni całe lato i znam zasadę działania tego kotła ,z każdym dniem jestem rozczarowany 

 

8 godzin temu, Kordjano napisał:

Zara  zara  a to nie jest przypadkiem jeden z tych kotłów o którym mówicie włącz i zapomnij ? 

Dokładnie tak piszą (W) wprowadzają ludzi w błąd 

 

Koledzy, ja się zawiodłem na tym kotle ,dostawcy, serwisie, i wogule na pellet  zakładam piec na ekogroszek ,jestem w plecy  pare tysięcy (trudno) przeżyje, ale chcę mieć spokój zimą     ,a nie jak serwis z ( W) może wpadną  jak  będą przejazdem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kordjano napisał:

Zara  zara  a to nie jest przypadkiem jeden z tych kotłów o którym mówicie włącz i zapomnij ? 

Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.