Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lidia compact vs ferroli biopellet pro


serdujah

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę się was poradzi. Instalator namawia mnie na Lidia Compact. Poczytałem trochę o tym kotle i nie ma zbyt pochlebnych. Zastanawiam się nad  ferroli. Powierzchnia do ogrzania to nowy dom 100m2 podłogówka, ale z możliwością kiedyś adaptacji poddasza czyli dojdzie około 60 m2 i tam już byłyby grzejniki.Kocioł ma grzać też Cię. Co byście mi polecicli. Pod uwagę biorę te dwa kotły. Oczywiście gdyby był większy budżet to bym sie nie zastanawiał tylko brał ht  one czy coś w tej klasie. Kotłownia jest mała więc coś zgrabnego wchodzi w grę.  Według instalatora serwis ferroli leży, ale czytam że to się poprawia. Może związane jest to z regionem i do północno wschodniej Polski ciężej serwis dociera? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Lidię compact 25 kW od dwóch sezonów. Do tej pory wymieniona została tylko zapalarka (po półtora roku)

Kotły porównywalne. Na plus dla Lidii to lepsza pompa (elektroniczny grundfos) oraz obsługa 3 obiegów grzewczych, mieszacza, pogodówki  w standardzie. Na korzyść ferroli to niższa cena oraz większy zasobnik, ale niestety słaby serwis.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy piec z marnym serwisem jest nie wiele wart , No kotlospaw się udziela nawet tu na forum i ocena serwisu raczej jest pozytywna , niestety na temat serwisu ferroli to same narzekania - kurde trochę ogarnąć serwis i sprzedaż podskoczy no ale chyba maja to w d....e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.