Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LIDIA compact 5-25 vs ferroli biopellet 24


kocyl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Visitor1230
28 minut temu, kocyl napisał:

Jednak tu na forum dwóch użytkowników przedstawiło kilka problemów z działaniem Lidii (np rozładowanie nadmiaru ciepła  w c.o. w trybie letnim) Może warto byłoby tu na forum odnieść się do tego dzięki czemu pozostali użytkownicy mogliby skorzystać z Waszej wiedzy i nie narzekali by na działanie kotła. 

@WENTORwarto by sie do tego odniesc. Wzrost temp kotla w spoczynku po pracy z boilerem powinien byc oddany do CWU a nie do obiegu CO. Do obiegu mozna oddac nadmiar w wypadku przekroczenia temp krytycznej.

Edit: taki tryb pracy to ewidentna strata. Prawidlowo sterowany kociol w trybie letnim poprawilby ekonomike grzania CWU o kilka, kilkanascie procent.

Edytowane przez Visitor1230
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Benton661 napisał:

To ja zapytam inaczej. Czemu mają służyć podawane ceny katalogowe? Chyba tylko odstraszaniu potencjalnych klientów?

Chyba że zawsze znajdzie się jakaś grupka jeleni, na których można szybko i dużo zarobić...

Na stronie producenta lub importera muszą widnieć ceny katalogowe. Tak jest w np. w Samsung, Apple, Whirlpool. Te ceny pokazują wartość produktu. Dystrybutorzy mają prawą zaoferować swoją cenę, aby zachęcić klienta do zakupów. Tak to wszędzie działa. Inaczej nie było by wiadomo, czy cena, którą znalazłeś u dystrybutora jest dobra czy zła, bo nie znałbyś ceny bazowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Visitor1230 napisał:

@WENTORwarto by sie do tego odniesc. Wzrost temp kotla w spoczynku po pracy z boilerem powinien byc oddany do CWU a nie do obiegu CO. Do obiegu mozna oddac nadmiar w wypadku przekroczenia temp krytycznej.

Edit: taki tryb pracy to ewidentna strata. Prawidlowo sterowany kociol w trybie letnim poprawilby ekonomike grzania CWU o kilka, kilkanascie procent.

Visitor ty jeden rozumiesz o co tu chodzi.A oni pitolą o cenach jakby to było targowisko.Sadzac po telefonach piecem nie tylko ja mam ciągłe problemy.

A do Wentora co do opinii o Was to prosze zajrzec na opinie wpisujac Wentor w Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Coz… Po reakcji widac, ze na handlowaniu to sie znaja. Plus dla nich. ( zarcik )

Edit: tak patrze, czytam i do jednego wniosku dochodze. Z polskich producentow, kazdemu zycze Biawara i Pluma. Poziom obslugi ( moje pytania mailowe do producenta) i poziom sterowania jaki oferuje Plum to git na 102. 

Edytowane przez Visitor1230
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Visitor1230 napisał:

@WENTORwarto by sie do tego odniesc. Wzrost temp kotla w spoczynku po pracy z boilerem powinien byc oddany do CWU a nie do obiegu CO. Do obiegu mozna oddac nadmiar w wypadku przekroczenia temp krytycznej.

Edit: taki tryb pracy to ewidentna strata. Prawidlowo sterowany kociol w trybie letnim poprawilby ekonomike grzania CWU o kilka, kilkanascie procent.

W zasadzie są dwie możliwości pracy CWU w trybie letnim. Wszystko zależy od potrzeby klienta. 

1. Po nagrzaniu zasobnika CWU, kocioł zaczyna się wygaszać i zawór dalej zostaje skierowany do zasilania CWU. To rozwiązanie spowoduje wzrost temperatury w zasobniku CWU o kilka stopni poprzez zjawisko tzw. inercji. Tj. kocioł z rozpędu dogrzeje zasobnik o kilka stopni więcej. Jeśli użytkownik miał ustawioną wodę na 50 stopni, wówczas poprzez inercję może uzyskać np. 60 stopni, co może być pewnym zagrożeniem dla użytkownika. Ktoś mógłby się poparzyć. Wówczas warto by było zastosować na wyjściu z zasobnika, zawór, który będzie utrzymywał stałą temperaturę na wyjściu.

2. Po nagrzaniu zasobnika CWU, kocioł zaczyna się wygaszać i przełącza zawór w kierunku CO, aby nie spowodować wzrostu temperatury w zasobniku CWU poprzez inercję. Powoduje to mała stratę ciepła, ale zyskujemy bezpieczeństwo.

Każda z w/w opcji jest uzależniona od wersji oprogramowania, którą posiada kocioł. Zmiana oprogramowania jest możliwa przez naszych autoryzowanych dystrybutorów. 

 

4 godziny temu, johny156 napisał:

Visitor ty jeden rozumiesz o co tu chodzi.A oni pitolą o cenach jakby to było targowisko.Sadzac po telefonach piecem nie tylko ja mam ciągłe problemy.

A do Wentora co do opinii o Was to prosze zajrzec na opinie wpisujac Wentor w Google.

Opinia w Google 4,6 - nasza firma jest wysoko oceniana przez klientów. Dziękujemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie ktos sie zabrał do roboty.Ta odpowiedz Wentora bardzo mnie satysfakcjonuje.Ma sens i daje ludziom mojego pokroju solidne wytłumaczenie.Idzmy dalej tym tropem co z cyklicznie piszcząca pompką podczas ogrzewania domu i po co sa separatory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, WENTOR napisał:

Opinia w Google 4,6 - nasza firma jest wysoko oceniana przez klientów. Dziękujemy. 

Witam.instrukcia od lidi wprowadza w błąd (podłączyć do istniejącej instalaci i grzać) - musi być układ zamknięty -termostaty na kaloryferah-odpowiedni bojler !! I jeszcz napiszcie co się stanie iak piec chodzi na pełnej mocy i WYŁĄCZA  PRĄD!!! mnie to spotkało 

 

3 godziny temu, johny156 napisał:

No wreszcie ktos sie zabrał do roboty.Ta odpowiedz Wentora bardzo mnie satysfakcjonuje.Ma sens i daje ludziom mojego pokroju solidne wytłumaczenie.Idzmy dalej tym tropem co z cyklicznie piszcząca pompką podczas ogrzewania domu i po co sa separatory?

Odkręć kapturek przy odpowietrzniku  przy piecu jak jest powietrze to wyjdzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
1 godzinę temu, walczak1974 napisał:

 I jeszcz napiszcie co się stanie iak piec chodzi na pełnej mocy i WYŁĄCZA  PRĄD!!! mnie to spotkało 

Tu producent nic ci nie poradzi. Potrzebujesz zasilania awaryjnego z pelna sinusoida. Ja u siebie mam Volt 800 VA z Aku 100 Ah. Dobrze, zeby do tego byla podlaczona tez pompka CO i CWU.

Edytowane przez Visitor1230
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, walczak1974 napisał:

Witam.instrukcia od lidi wprowadza w błąd (podłączyć do istniejącej instalaci i grzać) - musi być układ zamknięty -termostaty na kaloryferah-odpowiedni bojler !! I jeszcz napiszcie co się stanie iak piec chodzi na pełnej mocy i WYŁĄCZA  PRĄD!!! mnie to spotkało 

A co się dzieje jak się wyłączy prąd przy pracy na pełnej mocy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo palnik tak skonstruowany że przy braku zasilania nie puści powietrza przez dmuchawę i nie dopali pelletu na naturalnym ciągu kominowym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety . lepiej wtedy tam do środka nie zaglądać .

Edytowane przez Kordjano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zakupiliśmy za tę kasę kocioł, to kilka setek na zasilacz awaryjny nie uszczupli budżetu. Mam takowy i bez dodatkowego akumulatora cały cykl pracy tzn cwu i grzejniki daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, walczak1974 napisał:

Zgadzam się że nie wina kotła, ale ten piec ma wentylator wyścigowy spalin ,rura styłu na samym dole ,komin mam ok.8m. Jak nie Bedzie prądu  to kicha.

Dużo piecyk ów ma wylot fi 80 i wentylator wyciągów i to żaden problem  po zaniku napięcia resztki pellet dogasaja i nic się nie dzieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

7 minut temu, walczak1974 napisał:

Sprawdzałaś???? Wyłaczyles z prądu 

Ja mam wylot 100mm i wentylator wyciągowy. Ze 3 razy mi się zdarzył zanik prądu jednak nic takiego nie zauważyłem. Te kotły są hermetycznie zamknięte, spalają w podciśnieniu, dym jedynie może wylecieć przez rurę wylotu spalin. Mi serwisant uszczelnił połączenie czopucha z rurą silikonem i łączenia rury taśmą aluminiową.

IMG_20190916_180022.thumb.jpg.f96d16dd9320fcf6edce25b0dc5ff23e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, walczak1974 napisał:

Sprawdzałaś???? Wyłaczyles z prądu 

Sprawdzałaś. Na Red Compact na piecykach MCZ, Edilkamin, Ferroli. A o ile dobrze pamiętam to chyba nawet w Lidii jest klapa przeciw wybuchowa ( o ile mnie pamięć nie myli bo ogladałem lidie jeszcze przed wprowadzeniem jej na rynek) to z tyłu na dole jest taka klapa taki kawał blachy przykręcony dwiema śrubami ze sprężynami i to one mają ustąpić i ropręzyć nadmiar gazów w przypadku ich zapłonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.