Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dylemat Ferroli Biopellet vs Ferroli Biopellet Pro


Qedro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 
Zaczynając od poczatku, potrzebuje kotła zasilanego pelletem który obsłuży wymiennik cwu 200l + 2 obwody na różnych poziomach podlogowki łącznie jakieś 100m2.

Ciepło właściwe domku : http://cieplowlasciwie.pl/wynik/68vt

Trochę tematów przewertowalem i jestem zainteresowany kotlami że stajni ferroli. Cenowo wychodza dobrze a też maja sporo zwolenników. Pozostaje kwestia modelu i mocy. Który z tych kotłów i jakiej mocy będzie odpowiedni?

Pytanie do osób bardziej obeznanych w temacie czym faktycznie model biopellet różni się od wersji biopellet pro? ( Pomijając cenę,kolor - bardziej chodzi o konstrukcję )

Czy w tym przedziale cenowym co te dwa kotly jest jeszcze coś godnego zainteresowania? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i informacje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ifyil spoko ale tam masz zasobnik 40kg. Patrząc po zdjęciach użytkowników Ferroli to palnik i wymiennik wyglądają bliźniaczo podobnie w obu modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja pro faktycznie ma większy zasobnik. Jednak cena dla tych dwóch kotłów w o mocy 18 kw średnio różni się o 1,5 k PLN . Co na to ma wpływ? Czy są w stanie coś powiedzieć na temat montażyści tych pieców?

Budżet do 10k. W tej cenie myślę że chyba nic lepszego nie znajdę a do naszych produkcji nie jestem przekonany.

Druga sprawa czy kociol 18 kw będzie odpowiedni pod moje potrzeby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc kotła będzie ok. W sprawie instalacji i jej wyglądu musiał byś wspomóc się wiedzą np. Puławiaka który robi takie rzeczy na tych prostych włoskich sterownikach. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bierz 12KW. I tak średnio będzie pyrkał na polowie mocy. Ja mam 12KW w słabo ocieplonej chacie 150m2 i w domu minimum 23*. Do max mocy to się zbliża tylko przy rozpalaniu. Żeby te 18KW startowało również od 3KW jak np. w Lagunie, to wtedy większy możesz śmiało brać a tak nie ma sensu bo u Ciebie ten dół najważniejszy. 

 

Widziałem te Ferroli 12KW teraz w noworocznej cenie za 7000zl brutto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. U @Puławiaka Ferroli Biopellet Pro 12 jest za 7000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sambor napisał:

Podajesz że masz 100m2 podłogi -ale na każdym z poziomów? czy w całości? i co jeszcze oprócz tej podłogi do grzania?

Jakieś grzejniki?

Wg mnie na ponad 200m2 podłogi 12kW to trochę mało.

100 m2 razem. Parter strefa mieszkalna 80m2 + piętr 20m2 ( łazienka+korytarz )

Do tego w piwnicy 1 grzejnik. Na parterze 3 grzejniki  ( 2 w garażu + drabinka łazienka ). Na piętrze 5 (drabinka w łazience + 4 grzejniki w 4 pokojach)

Bojler cwu 200l

Cenowo nie ma dużej różnicy. Bardziej przychylam się ku 18kw bo wolałbym mieć zapas. Z drugiej strony patrzę na ekonomię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o zapas czy różnice w cenie, tylko o dolną część mocy kotła, którą tracisz kupując 18KW. Gdyby kocioł działał z mocą 12KW to palił by Ci jakieś 50kg pelletu dziennie. Zrozumiałeś już o co chodzi? Bo ja nie wiem już jak wyjaśnić inaczej a czuję że jakiś majster tam Ci inaczej podpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś miał moje metry i te grube rury do zagrzania jak u mnie (ponad 300 litrów wody) to też bym radził 18KW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze żebyś kumatego majstra znalazł. Jak przykłady pokazują, nawet tak proste kotły potrafią schrzanić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12kw spokojnie to powinna ogarnąć. Tu blackstar10 ogarnia 200m2 podłogi, 1800m rury + 2drabinki i cwu 300l. Dom w trakcie wykończenia. 

https://stokercloud.dk/v3/#/bartek/main-page

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy Biopellet Pro łapie się na wyższą dotację z czystego powietrze?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.