Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LIDIA compact 5-25 vs ferroli biopellet 24


kocyl

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem na czym polega przedstawiany tu problem. Narzekacie, że coś jest nie tak z tymi waszymi kotłami, a jak trzeba konkretnie pokazać ustawienia w postaci fotek tak instalacji jak i ustawień sterownika, to cisza. To jest taka nasza przypadłość, że koniecznie przywalić komuś. To jest forum i bez nerwów możemy coś wspólnie pomóc.  Jak pisałem na początku tego postu też mam ten kocioł. Po kilku perturbacjach i trochę nerwach zagłębiłem się w temat i teraz wiem, że ustawienie tego kotła, tak jak wielu pozostałych na rynku zależy od wielu czynników, tak technicznych jak i między innymi pogodowych. Przecież o tym wiecie doskonale, chyba że ktoś nie chce wiedzieć. Ale mogę powymieniać drodzy między innymi serwisanci: prawidłowe podłączenie właściwych urządzeń wyposażenia dodatkowego, obsługa tzn czyszczenie kotła (czystość) to są urządzenia elektroniczne, odprowadzanie spalin (komin i podłączenie kotła do niego - prawidłowe), usytuowanie budynku w terenie i wiele innych. Jak to wszystko razem zagra to nie będzie problemu, tak jak w moim przypadku. Wszystko śmiga, ale trzeba chcieć, a jak jest problem, to moim zdaniem jest serwis, który wziął kasę i się podpisał pod tym co zrobił i jak zrobił. Do mnie dzwoni wiele osób z pytaniami i problemami z tym kotłem i prawie wszystkie udało się na odległość rozwiązać, reszta w rękach serwisu i dystrybutora kotła. Nie tak w czambuł wszystko be. Nie wierzę,że tego kotła nie da się uruchomić prawidłowo i aby dobrze działał. Nie czekajcie aż się zrobi zimno, bo naprawdę będzie kłopot. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Puławiak napisał:

Oooo a to dlaczego?  Tak z czytaj ciekawości pytam a może się przyda taka wiedza gdy będę tworzył nowa stronę. 

Zbierałem szczękę z podłogi, gdy zobaczyłem u nich na stronie cenę tego piecyka:

http://sklep.wentor.pl/Piecyki-kominkowe/Piecyki-na-pelet/Z-plaszczem-wodnym/MCZ-Flux-16-Hydro-z-pompa-elektroniczna

Ponad 20 tysięcy...

Krótki rzut oka na kosmiczne ceny innych kotłów sprawił, że straciłem zainteresowanie tą stroną i ofertą

@Puławiak, swoje sugestie odnośnie strony, prześlę zaraz Tobie na priv...

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, stówa napisał:

Nie wiem na czym polega przedstawiany tu problem. Narzekacie, że coś jest nie tak z tymi waszymi kotłami, a jak trzeba konkretnie pokazać ustawienia w postaci fotek tak instalacji jak i ustawień sterownika, to cisza. To jest taka nasza przypadłość, że koniecznie przywalić komuś. To jest forum i bez nerwów możemy coś wspólnie pomóc.  Jak pisałem na początku tego postu też mam ten kocioł. Po kilku perturbacjach i trochę nerwach zagłębiłem się w temat i teraz wiem, że ustawienie tego kotła, tak jak wielu pozostałych na rynku zależy od wielu czynników, tak technicznych jak i między innymi pogodowych. Przecież o tym wiecie doskonale, chyba że ktoś nie chce wiedzieć. Ale mogę powymieniać drodzy między innymi serwisanci: prawidłowe podłączenie właściwych urządzeń wyposażenia dodatkowego, obsługa tzn czyszczenie kotła (czystość) to są urządzenia elektroniczne, odprowadzanie spalin (komin i podłączenie kotła do niego - prawidłowe), usytuowanie budynku w terenie i wiele innych. Jak to wszystko razem zagra to nie będzie problemu, tak jak w moim przypadku. Wszystko śmiga, ale trzeba chcieć, a jak jest problem, to moim zdaniem jest serwis, który wziął kasę i się podpisał pod tym co zrobił i jak zrobił. Do mnie dzwoni wiele osób z pytaniami i problemami z tym kotłem i prawie wszystkie udało się na odległość rozwiązać, reszta w rękach serwisu i dystrybutora kotła. Nie tak w czambuł wszystko be. Nie wierzę,że tego kotła nie da się uruchomić prawidłowo i aby dobrze działał. Nie czekajcie aż się zrobi zimno, bo naprawdę będzie kłopot. Pozdrawiam.

Jakie miałeś perturbacje z kotłem na początku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Benton661 napisał:

Zbierałem szczękę z podłogi, gdy zobaczyłem u nich na stronie cenę tego piecyka:

http://sklep.wentor.pl/Piecyki-kominkowe/Piecyki-na-pelet/Z-plaszczem-wodnym/MCZ-Flux-16-Hydro-z-pompa-elektroniczna

Ponad 20 tysięcy...

To nie jest drogo, ja za sam wkład kominkowy płaciłem więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam fotkę z wersją oprogramowania które posiada moja lidia.

CUXO4ALuWsYyP5LRL3S86EOr9qQ1PRX2VSgcu-TZslDzqW5EIzkMYmHgJUtfFO-x9sD0tI8dbqbXyVX3WY13tGx3E4fWuIw0ciiUkOOPtw9rOguOpiUEsDNGG7EWVmtH9ZxIMqaeQru4fRUySiqC1xhzBw_da9hKu-SLD-ToAp7lpDQVNAlYICDYQ8YM3UDW0_LLFjBiTuBhXn6q3rrOxdmP6BIjp65L0spaNa6SV2Vo7cWxUqVChfbcwDTinlLYUUM57pdV5sKanVWzcAtC2S0qnTJFrCnH_vYUxF6RimzY332k_xjKvy2GTT20wB8InyISrz_4b8Ai2dBysPVgxRqTW5nV49VQNeuFnKVba9aEgmg_y_xaHEUTecWBhb44N6kPzjNcAShXA-KIgFo6pMpZsiPlBH0K7r-8UcazfMJm7hXRZZIDavqNwesI9uhEYep3GAcrsylsHHU44vF8O8FoMEGkSZuAKVXwx4tj6gRR6TGUl4P3JjAUZVzLMb6p35saXByYb107kY-NnhzZStgV0GK-lW9hni3oBESdKyW68gkp4Gd4rK-AbmOn8BijP-pq8uvB4EOqXmkHZKIAYJeP7lgGJ_kio2fNXkH3g4lPNjpSS6Sm0v77hfiwiD3-SDzaYfjV-VZyaRVU5mUtKBe8UI0M6dZpWmOxl1S6ScB2Gzuf2N7CLyI=w1410-h1057-no

Dla tych którzy nie wiedzą jak wejść w menu serwisowe podaję kod: "1978".  Może na początek sprawdźcie czy posiadacie tą samą wersję oprogramowania. Co do rozładowywania ciepła na grzejniki w trybie lato to wg mnie jest naturalne. Kocioł ma mała pojemność wodną  i pewną bezwładność.  Po osiągnięciu zadanej temperatury  C.W.U przełącza zawór strefowy  lub wyłącza pompę ale temperatura kotła jeszcze rośnie. Aby nie przegrzać kotła nadmiar energii puszcza w układ c.o. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej to jest ok i tak to powinno działać ale nie w trybie Lato w trybie lato ciepło które wyprodukuje kociol powinno być przekazane do cwu a nie w ogrzewanie. Tak było w Red compact i tak jest praktycznie we wszystkich włoskich kotłach i nie tylko. Przekazywanie ciepła w trybie lato do ogrzewania to absurd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
23 minuty temu, kocyl napisał:

 Po osiągnięciu zadanej temperatury  C.W.U przełącza zawór strefowy  lub wyłącza pompę ale temperatura kotła jeszcze rośnie. Aby nie przegrzać kotła nadmiar energii puszcza w układ c.o. 

A wystarczyloby zastosowac w sofcie tzw. wybieg pompy. Zeby wzrostem spoczynkowym temp. kotla podgrzac dalej CWU. W trybie lato jest to zmarnowana energia.

Edytowane przez Visitor1230
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kocyl nie przegrzejesz takiego kotła, nie w taki sposób, to niemożliwe. Tak samo jak nienaturalnym jest puszczanie wody na grzejniki w trybie lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę dziwne - nawet jeśli tak jest to to dziwne że chłopaki tego nie poprawili bo przecież w produkcie na którym wyrośli ( red compact) to działa tak jak trzeba - zawór strefowy jest otwarty cały czas w stronę cwu a pompa przekazuje nadmiar ciepła do cwu i działa to całkiem fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, eliks napisał:

@kocyl nie przegrzejesz takiego kotła, nie w taki sposób, to niemożliwe. Tak samo jak nienaturalnym jest puszczanie wody na grzejniki w trybie lato.

Wszystko zależy od zadanej kotła. Jeśli będzie wysoka to może przekroczyć krytyczną wartość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoczynkowo temp nie rośnie w redach czy edilkaminach ale przy samym wygaszaniu jeszcze trochę energii jest generowana wiec powinno się ją wykorzystać A do tego dochodzi opóźnienie wygaszania generalnie ustawione na 10 min i wtedy przed wygaszaniem kocioł pracuje jeszcze przez określony czas ( z zasady w redach to 10 min a w lagunie chyba 5 min) z mocą minimalną i dopiero po upływie tego czasu przechodzi do wygaszania - oczywiście ten czas można zmienić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Visitor1230Ale tu jest trochę jak w kotłach włoskich, dawkowanie pelletu jest również specyficzne bo leci kulka po kulce. Nie było z tym problemu nigdy w żadnych konstrukcjach tego typu, no ale tamte nie obsługiwały nigdy mieszacza z siłownikiem.

Edytowane przez eliks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Puławiak napisał:

No to trochę dziwne - nawet jeśli tak jest to to dziwne że chłopaki tego nie poprawili bo przecież w produkcie na którym wyrośli ( red compact) to działa tak jak trzeba - zawór strefowy jest otwarty cały czas w stronę cwu a pompa przekazuje nadmiar ciepła do cwu i działa to całkiem fajnie

Tu się jednak muszę zgodzić, nadmiar powinien iść w C.W.U.  Serwisant twierdził że zostało to zmienione  bo często występowały alarmy o przekroczonej temperaturze. Wszystko ok ale jednak bardziej logicznie i prosto było by rozładować w C.W.U w trybie lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

@eliksTen wzrost spoczynkowy zalezy od mocy kotla z jaka pracuje. Jak zasuwa na max to wzrost bedzie wysoki. Ale kazdy wzrost temp w kotle po wygaszeniu powinien byc wykorzystany. Nawet gdy nie sa przekraczane temp krytyczne. W przypadku trybu zima nie ma problemu wszystko zje ogrzewanie. W trybie lato sterowniki maja wybiegi pompy. Z reguly czasowe, do dowolnego ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kocyl napisał:

Tu się jednak muszę zgodzić, nadmiar powinien iść w C.W.U.  Serwisant twierdził że zostało to zmienione  bo często występowały alarmy o przekroczonej temperaturze. Wszystko ok ale jednak bardziej logicznie i prosto było by rozładować w C.W.U w trybie lato.

W Redach nie było z tym żadnego problemu. W Edilkamin ach też funkcjonuje to bez problemu. Ale to inny algorytm pracy niż w lidiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Puławiak napisał:

No to trochę dziwne - nawet jeśli tak jest to to dziwne że chłopaki tego nie poprawili bo przecież w produkcie na którym wyrośli ( red compact) to działa tak jak trzeba - zawór strefowy jest otwarty cały czas w stronę cwu a pompa przekazuje nadmiar ciepła do cwu i działa to całkiem fajnie

W instrukcji jest napisane że zawór domyślnie/ beznapięciowo otwarty jest w stronę c.o. więc pewnie dlatego rozładowuje tam nadmiar.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz możemy sobie popomagać. Miałem na początku problemy a to ze sterownikiem, który został wymieniony, a to z ustawieniem parametrów pracy pieca. Kupując  Lidię miałem świadomość, że mogą być kłopoty, gdyż po pierwsze miejscowy dystrybutor nie dysponował jeszcze osobą, która ten piec ogarniała by nie tylko jak go podłączyć, ale w problematycznych momentach pomogła by coś zrobić, a po drugie do zakupu tego kotła zmusiły mnie warunki kominowe mojego domu (mały przekrój komina) i odległość postawionego kotła do przewodu kominowego. Dlatego zakupiłem kocioł przed wakacjami i dałem sobie czas na usunięcie ewentualnych mankamentów. Co do wersji oprogramowania, to mam tą jeszcze starszą 1.01.642.  A kolego piszesz,że w trybie lato,tzn wyłączone na kotle grzanie grzejników,  po zakończeniu podgrzewania wody użytkowej zawór trójdrożny słychać, że przełącza na grzejniki, ale woda z kotła na nie nie idzie. Jest chyba kierowana do zasobnika wody. W momencie, jak włączę na kotle grzanie wody i grzejników, wtedy po      zagrzaniu wody i gdy temperatura w pomieszczeniach jest wystarczająca na chwilę zawór trójdrożny rozładowuje faktycznie nadmiar energii do grzejników. Ale to na moment. Pisałem zbyt długo, bo zostało tu wyżej wszystko wyjaśnione, a po drodze jeszcze mnie wylogowało. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem jakbysmy pisali o starych zdezelowanych kotłach montowanych przez ,,złote rączki".Tutaj akurat wszyscy piszą o nowych kotłach,montowanych przez dystrybutorów i serwisowanych przez serwisantów .To wszystko nie sa tanie rzeczy i chyba mamy miec prawo do tego by kocioł pracował dobrze.I tak jeszcze dodam co mnie obchodza jakies  kody czy inne serwisowe ustawienia to ONI są od tego, za to biora pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.