Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LIDIA compact 5-25 vs ferroli biopellet 24


kocyl

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Visitor1230 napisał:

To mozna nazwac kotlownia.  A rury oczywiscie niezaizolowane. Nagana 0bicz.gif

Rury użytkownik sobie sam izoluje - mi się nie opłaca a do tego jeśli bym miał jeszcze izolować rury to już kurde naprawdę bym nie spał. A i do tego kotłownia w izolacji już tak fajnie nie wyglada na fotkach - chociaż izolacją niedoróbki można zakryć i wygląda wtedy super. 

Edytowane przez Puławiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się że co?  puszcza ci czynnik grzewczy na grzejniki zamiast na bojler ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kordjano napisał:

Grzałeś ten bojler wcześniej innym kotłem czy został założony poraz pierwszy z nowym kotłem ?

Bojler byl podlaczomy do kotla na miał 5 lat. Teraz przy próbach na sam  bojler rurki obie gorące że nie idzie dotknąć a tenperatura idzie do gury bardzo wolno.jestem z  pod lichenia

,te rurki i kable to tak narazie.jak bedzie wszystko ok.to soe zrobi izolację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym tygodniu robiłem kotłownię 30 km od Lichenia. Znaczy słaba wydajność samej wężownicy i może trochę zbyt duży przepływ. Albo może być jeszcze inna przyczyna - czujnik cwu umieszczony w kiepskim miejscu i odczyt ma zafałszowany - ciepła woda jest a czujnik wskazuje że jej jeszcze nie ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że przy grzaniu samego bojlera rurki gorące rozumiem że zasilania i powrotu wężownicy . Właśnie miałem zapytać o czujnik temperatury , ale w takim razie zapytam czy również fizycznie nie masz gorącej wody jak odkręcisz kran.Jeszcze jedno pytanie jak grzałeś kotłem miałowym ten sam bojler to też tak wolno się nagrzewał ?

Edytowane przez Kordjano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest zawór 3-d przełączający , więc grzeje albo CO albo bojler.

Tak jak w kotłach kondensacyjnych gazowych.

Jak grzeje CO i bojler trochę ciepły to ok, gdyż taki zawór trzyma na ok 90-98%, resztę puszcza na drugi obieg.

 

Co do temp załączania pompy to chyba możesz to przestawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, pastor napisał:

Ileś postów wcześniej padła prośba o wstawienie ustawień kotła. Czy tylko ja je przeoczyłem? Możliwe jest ze wieje z tych USTEREK to nieznajomość zasady działania tego kotła i czepianie się wyimaginowanych problemów.

Przeczytałem swoje problemy w postach parę miesięcy temu jak zaczynałem przygodę z pelletem i widzę że trochę z nich wynikło z:

1. spartolonej instalacji, którą już poprawiłem

2. ustawień serwisanta na szybko, byle chodziło bez dopasowania do instalacji.

3. mojej niewiedzy w prowadzeniu kotła pelletowego...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kordjano napisał:

To znaczy że przy grzaniu samego bojlera rurki gorące rozumiem że zasilania i powrotu wężownicy . Właśnie miałem zapytać o czujnik temperatury , ale w takim razie zapytam czy również fizycznie nie masz gorącej wody jak odkręcisz kran.

Czujnik jest ok. Nawet jak piec jest wył. To mam bojler podlaczony do pradu i temperatura cwu. Na piecu jest 44st. Czyli pokazuje dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dlaczego tak wysoko macie ustawioną temperature załączania pompy 60st?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sambor napisał:

Tam jest zawór 3-d przełączający , więc grzeje albo CO albo bojler.

Tak jak w kotłach kondensacyjnych gazowych.

Jak grzeje CO i bojler trochę ciepły to ok, gdyż taki zawór trzyma na ok 90-98%, resztę puszcza na drugi obieg.

 

Co do temp załączania pompy to chyba możesz to przestawić?

Tego typu zawory powinny mieć 100% szczelności nie mogą puszczac na drugi obieg. Tak generalnie jest w tych z których ja korzystam co do tych zaworów który ma zamontowany walczak to nie wiem muszę sprawdzić ale powinien trzymać 100% - to nie mieszacz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kordjano napisał:

Mam pytanie dlaczego tak wysoko macie ustawioną temperature załączania pompy 60st?

Bo tam jest zainstalowany zawór temperaturowy na ochronie powrotu skalibrowany na 55 stC i tak naprawdę jeśli nie osiągniesz na kotle min 60 to i tak ci ciepła z kotła nie wypuści na instalację a jeśli pompa załączy się wcześniej to będzie tylko ganiała wodę w kółko na krótkim obiegu i tylko wychładzała kocioł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek tzn Walczak1974  pozwól, że napiszę za Ciebie o co chodzi z tym bojlerem, bo wszyscy kombinują jak Ci pomóc, a nie przedstawiasz im jak się rzecz ma. Tak jak mi mówiłeś jak się widzieliśmy masz bojler , który nie ma miejsca do podłączenia sondy temperatury i po prostu piec głupieje. Na tym bojlerze tak będziesz miał. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No  ok. Kolego walczak ale powiedz jak wyglądało grzanie tego bojlera na starym kotle czy też tak wolno czy w trymiga .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Puławiak napisał:

Bo tam jest zainstalowany zawór temperaturowy na ochronie powrotu skalibrowany na 55 stC i tak naprawdę jeśli nie osiągniesz na kotle min 60 to i tak ci ciepła z kotła nie wypuści na instalację a jeśli pompa załączy się wcześniej to będzie tylko ganiała wodę w kółko na krótkim obiegu i tylko wychładzała kocioł. 

Jakie propozycję z tym moim bojlerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starym piecu grzało mu aż miło, bo to normalny kopciuch był i nie miał prawa nie grzać wody a teraz przyszło trochę elektroniki i d...pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Puławiak napisał:

Bo tam jest zainstalowany zawór temperaturowy na ochronie powrotu skalibrowany na 55 stC i tak naprawdę jeśli nie osiągniesz na kotle min 60 to i tak ci ciepła z kotła nie wypuści na instalację a jeśli pompa załączy się wcześniej to będzie tylko ganiała wodę w kółko na krótkim obiegu i tylko wychładzała kocioł. 

Dziwy prawisz, nie wiem jaki to producent tego zaworu, wg mnie esbe , a dla esbe vtc jest inna procedura załączania pompy ochrony powrotu kotła.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.