Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LIDIA compact 5-25 vs ferroli biopellet 24


kocyl

Rekomendowane odpowiedzi

Co tu dużo pisać, wujek mój ma micro domek, dół salon z 30m, góra z 40m i to wszystko. Ma tego biopelleta Plus 18KW z cwu i niema żadnego problemu. Tyle, że jest zblokowany na 1 mocy plus dawka -5 i chodzi to pięknie a domek mikrusi.

Jedynie CWU zawsze wali na 5 mocy żeby szybko dogrzać wodę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli chodzi o kotły sterowane elektronicznie to dopiero zaczynam ;) mojego śmieciucha przerobiłem w taki sposób żeby spalać wegiel od góry, drewno w okresie przejściowym od góry. Troche pospawałem, troche przerobiłem, dołożyłem zwykły miarkownik ciągu bimetaliczny, żadnej elektroniki i jakoś śmiga. Zimą fajnie to działalo, ale w okresie przejściowym po zagrzaniu wody kocioł "kisił się" po zamknięciu miarkownika, a taki peleciak po zagrzaniu wygasi się i nic nie będzie kisiło. Wiadomo, jakby fundusze pozwoliły skusiłbym się na jakąś Lagune lub BS ale oprócz kotła musze zakupić wymiennik, sterownik, głowice na grzejniki, wkład kominowy i pewnie jeszcze sporo innych pierdów, zaworów no i tak jak piszecie na dzień dobry te pompę jeśli zakupię Ferroli Biopellet Pro. A tak z innej beczki, ile trzeba kasiurki wyłożyć na BS albo Lagunke? 15 tys starczy?

Edytowane przez fidomyca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starczy. Tutaj w w/w kotłach płacisz głównie za komfort i bezobsługowość, bo pelletu nie zaoszczędzisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eliks bardzo dobrze, że zaznaczyłeś, że w w /w. Bo podobne cenowo koty wygldają jak poniżej. I mają one niewiele wsólnego z jakąkolwiek oszczędnością.

 

ekosilver.jpg

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do mnie znajomy dzwonił ostatnio bo wyczuł że ma problem. Zamontowali mu ten kocioł z fotki powyżej 24KW do nowego domu 200m2 po podłodze. Tydzień temu palił mu 50kg na dobę ale wygrzewał posadzki, zajrzę do niego za jakiś czas. @Outsider ty wiesz jaki u mnie w kotle jest przepływ spalin, nie ma szans żeby płomień lizał zawirowacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem.

I żeby tak w moim Pelluxie było sterowanie Leonardo zLaguny to nie byłoby w tej klasie mocy lepszego kotła na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz teraz próbowałem wyszperać coś o  tym Leonardo i  rzuciło mi się w oczy, że wszędzie podają 4,7

 

np tu, czy coś źle patrze

https://ekoflam.pl/sklep/kociol-na-pellet-edilkamin-laguna-p-18/

Edytowane przez RadoRado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w Lagunie 2 tej którą już mam ja jest moc min 4,6kw.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpływ spalin w tym Ferroli jest średnicy 80 mm, czy wkład kominowy o średnicy 100 mm da radę? Długość komina niecałe 8 metrów z czego 1,5 ponad dachem reszta przechodzi stropem wewnątrz budynku. Czy taki wkład trzeba ocieplać skoro komin jest wewnątrz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 200 to u mnie odpada napewno bez frezowania komina max 120. Obecnie instalcję CO mam typu otwartego tj, bez zaworów bezpieczeństwa, z naczyniem wyrównawczym na poddaszu, to czeka mnie przeróbka na zamkniętą? Nie mogę znaleźć info czy ten kocioł ruszy w otwartej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jeszcze nie skoczył instalacji a już wiem że coś nie tak, tryb lato chodzi tylko pompa od cwu a grzeje cały dom i cwu, już mam 28 stopni w domu, druga sprawa wydaje mi się że coś dużo popiołu a wyrzuca z palnika niedopalone cząstki które dopalają się w popielniku, trzecia sprawa gość mówi że wlotu powietrza nie łączy się z dworem bo mam dość w kotłowni, na zdjęciach ma do dokończenia tylko spływy do kanalizy

IMG_20200426_140945.jpg

IMG_20200426_141334.jpg

IMG_20200426_141405.jpg

IMG_20200426_141414.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co w instrukcji wyczytałem to może nie masz ustawionego priorytetu C.W.U. i dlatego w letnim grzeje Ci i to i to. Jery patrząc na Twoje zdjęcia to już się boję tej mojej przeróbki. Teraz mam kilka rurek, jedną pompkę...no ale od czegoś muszę zacząć i odejść od węgla. Widzę, że długa droga przedemną :) doczytałem też, że otwarta instalacja jaką posiadam nie jest przeszkodą. 

Edytowane przez fidomyca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało polecaj ale zobacz jeszcze BioPellet Tech lepsze wykonanie ale parę złoty drożej. 

21 godzin temu, Kristian napisał:

źle ustawione bo pluje mi z palnika czerwonymi kulkami wielkości główki zapałek i dopala się w popielniku

Podawanie - 7. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.