Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LIDIA compact 5-25 vs ferroli biopellet 24


kocyl

Rekomendowane odpowiedzi

@Kristian Nigdy nie baw się dwoma parametrami na raz. Zostaw podawanie jak jest i skup się na nadmuchu. Jak zobaczysz, że nie dobija do zadanej, to wtedy dawkę zwiększaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz. Ważne żeby kocioł miał powietrze, a potrzebuje go sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kwestionuje twojego pomysłu obcięcia nadmuchu ale na początek wolałbym żeby podał najniższa dawkę z możliwych bez grzebania wewnątrz a później dobierał do tego powietrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pospisz -7 to już sporo zszedł z dawką. Jeżeli wydmuchuje niedopalony pellet próbowałbym jednak kombinować z wiatrem, ale nigdy nie grzebać w dwóch parametrach naraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pospisz napisał:

Jest to na pewno zaletą dla kogoś co w ogóle nie chce sie kotłem zajmować,pytanie o trwałość tego mechanizmu,ja zakładam że najlepiej raz na dzień lub co kilka dni czyszczenie rusztu w 12 pro obowiązkowe taki mały minusik za kilka tysięcy na starcie,ale tamten też mi sie podoba ,to będzie szwagra decyzja dać 8 koła i czyścić ,czy 11 i samo czyści ,no i jeszcze zasyp 105kg vs 80

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jakbys trafił na badziew pelet to dnia byś dobrze nie spalaił a w tamtym by wywalił wszystko i od nowa,mówię sobie bym brał pro bo i tak bym tam zaglądał co chwilę ,takie zboczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie 11 tys. Ogólnie moim zdaniem lepsza jakość wykonania ale elementów wewnętrznych a nie obudowy widać to po samym koszu palnika nie mówiąc o zawirowywaczach. 

IMG_20190911_114429.jpg

IMG-20190911-WA0005.jpeg

To jest Pro.

Edytowane przez pospisz
dopisanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem też że w pro bardziej potrzebny jest dostęp serwisowy z boków a w tech z tyłu a u szwagra z tyłu jest problem przynajmniej z punktu widzenia serwisanta,sam nie wiem co mu polecić by później nie kląć przy serwisie ,ma małą kanciapę 1,5 x2 i zmieść tam kocioł i zrób jeszcze coś przy nim

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i doszedł mi kolejny dylemat czy Pro czy Tech...obydwa modulują niby od 3,6 gabarytowo prawie to samo, sterowanie te same. 1,5 tyś różnicy w zamian za automatyczne czyszczenie... Sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fidomyca powiem Ci jeszcze, że przepalone mam drugi sezon, łącznie koło 10t różnego pelletu nawet takiego za 10zł/worek z lidla i fakt naczynko było dosyć "zabetonowane" ale nigdy nie zdarzyło się żeby nie odpalił albo żeby przez to wygasł. Prędzej będziesz musiał po prostu już go odkurzyć z popiołu,  wyczyścić/wykonać podstawową obsługę niż zgaśnie z powodu złego pelletu. 
Na zdjęciu komora po 3-4 dniach pelletem z lidla za 10zł/15kg

 

124447EF-B110-4726-B215-384934F0FFA3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.