Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LIDIA compact 5-25 vs ferroli biopellet 24


kocyl

Rekomendowane odpowiedzi

Serwisant przekazał mi tylko totalne podstawy. Nie pokazał tego menu, które widać na górze. Nie mówił nic o kaloryczności pelletu, jak to zmieniać. W zasadzie to niewiele powiedział. Nie znalazłem w instrukcji takich informacji więc pomocy szukam na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proszę poprawie interpretować. Nikt nie jest tutaj zmuszany. Jeżeli klient życzy sobie aktualizacji do najnowszej wersji oprogramowania, to wówczas ktoś musi przyjechać i to wykonać. Mowa jest oczywiście o aktualizacjach zwykłych, w ramach rozwoju produktu, a nie jego naprawy. Można także wykonać darmową aktualizację np. podczas przeglądu rocznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam Defro bio slima  z ster Techa APC i działa, dałem mu popracować i jest OK, wyłączyłem prgramowo czujnik peletu, i pryciąłem rure peletu o 3 cm może jeszcze dalsze 2  zrobie, pozaty działa,  cena 11800 PLN 2019 rok, ale sterownik jest super, nie szedłbym w taki sterownik, od lidii itd..  co do serwisu to zlali mnie i tach chca  z 3  stówy za wizyt..

Pozdr

Ustawienia do Defro sa na forum, przeczytasz i wiesz, ludzie dali przepisy,  na moc went/ czas przerwy /czas podawania itd,  osobny protokół jest na dwufazowe rozpalanie, np. wydmuch 60 sek. przedtem możesz ruszyć rusztem jak chcesz, podanie 30 sek/ czas grzałki 5 min, plus bieg nadmuchu i zamykasz w czasie 6 min rozpalenie, po tym 1 min przerwy i idzie 2 sek podawanie/ 20 sek przerwy czas ok 5 min, a potem PID który w miare zwikasznia jasności płomienia zmineijsza czas przerwy...  AWARYJNOŚĆ ? nie zznam, ale bedzi jak zwykle  widoczna za pare lat   Siłowniki do rusztu  szwajcarskie Belmio 500 PLN  a  dwa motoreduktory naślimaki chińskie,  wentylator PL lub DE

możliwości programowania czasówek, pomp bez ograniczeń,   w celu np. ogranicznia zużycia pletu,   robi obniżenia tem nocne itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo widzę związku w temacie. Ani to Lidia ani ferroli. Korzystając z okazji, otrzymałem dziś info od lokalnego serwisanta, że póki co moduł internetowy do Lidki jeszcze nie jest gotowy. Tu pytanie do Wentor-a jak jest naprawdę, bo było wcześniej info, że ponoć istnieje i działa. Kiedy można spodziewać się  oficjalnej sprzedaży i w jakie cenie? 

Zapomniałem dodać. Koszt aktualizacji do najnowszej wersji został wyceniony na 150 zł + koszt dojazdu. Rozumiem że po jej dokonaniu mogę samodzielnie dokonać instalacji modułu na zasadzie pnp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hi,
I have problem with Lidia 25 and when you look at picture i tried to include, you see holes in sides of inside oven.
Can someone explain this? It is about 2 years old and i am not sure this is normal or what?

See red boxes, those markings in the side looks bad or falling off, i would expect the oven to last more than 2 years?

20200927_164341.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

This whole combustion chamber looks very bad. I think its all about installation. Show us some more pictures.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2020 o 08:42, WENTOR napisał:

 

Przyszedł czas na uruchomienie ogrzewania i okazało się, że palenie na regulatorze pokojowym nie jest dla mnie do końca ok. Głowice termostatyczne nie reagują tak szybko jak mogłoby się zdawać i efekt jest taki, że pomieszczenia dogrywają się zbyt mocno, kocioł nie dochodzi do temperatury bo wcześniej dojdzie temperatura na regulatorze pokojowym. Kocioł się wygasi, pompa przepchnie resztę wody przeyinstalacje i ja wychłodzi. Histereza na regulatorze ustawiona na 1*, żeby kocioł się nie włączał co chwilę. 

Nie odpowiada mi to, bo kocioł pędzi na max mocy, rozpala się (a będzie częściej, bo będzie zimno) często, spala więcej paliwa . 

Chce dojść do sytuacji, kiedy kocioł pracuje na mocy minimalnej, grzejniki pracują nie na maxhmalnej mocy, w domu nie ma wahań temperatury.

Na bufor nie mam miejsca, więc to rozwiązanie raczej nie jest brane pod uwagę, poza tym Lidia może modulować moc, to nie kocioł na węgiel. 

Pomyślałem, że do tym pomysłem będzie zastosowanie sprzęgła, zaworu mieszającego 3d z siłownikiem i spiętego z czujnikiem pogodowym, który będzie regulował ilość ciepła jaka idzie na grzejniki. Niech mnie ktoś mądrzejszy oświeci czy takie rozwiązanie będzie dawało pracę ciągła na niskiej mocy czy jest to ślepy zaułek. Chodzi mi dokładnie o instalacje jak na schemacie. W domu są tylko grzejniki.

Screenshot_20200929-143211.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2020 o 16:49, eliks napisał:

This whole combustion chamber looks very bad. I think its all about installation. Show us some more pictures.

Should i say thanks :)
I will try and take more picture next time its empty and cooled down.

I am told the back side seems wet, due to it was warm and cooled down, with cold air from pipe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2020 o 16:49, eliks napisał:

This whole combustion chamber looks very bad. I think its all about installation. Show us some more pictures.

20201002_134033.thumb.jpg.afa3b631c9a2ca2f33ed015777361477.jpg20201002_134436.thumb.jpg.b53c062ccc3350bc6935a4794b7edadc.jpg

More picture from today,

One without cleaning sides, and now one picture of left inside oven.
I am told that it could be tar, generated by gasses causing this?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na tych zdjeciach widać jak wszędzie odkłada sie smoła. w takim przypadku przed zmianą wartości na prawidłowe (wiecej luftu) koniecznie należy oczyścić cały piec i rure kominową, aby smoła nie zaczęła sie palić.

Już kilka razy słyszałem o takich przypadkach, których często skutkiem jest uszkodzenie dmuchawy wyciągowej( którą zrobili z aluminium). dmuchawa poprostu roztapia sie. a programiśći nie wpadli na pomysł aby czujnik temp. spalin w trakcie tzw. czyszczenia był aktywny i wprowadzał alarmw razie nagłego wzrostu temperatury... szkoda moze lidka nie mialaby az tylu złych opinii i serwisanci także.

i dla czego nikt nie zamieszcza przykładowych ustawien dla popularnych paliw?

byłby ktoś łaskaw przetłumaczyć na ang. bo ja słabo ze znajomością.

Jeszcze raz napisze... TO POWAZNA SYTUACJA 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 4.11.2020 o 07:15, kocyl napisał:

 Przy temperaturze zadanej kotła 70 stopni temperatura spalin waha sie pomiędzy ok 80 -125 stopni (5- 25 kW).

A u Ciebie? 

A gdzie jest umiejscowiony czujnik spalin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.