Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LIDIA compact 5-25 vs ferroli biopellet 24


kocyl

Rekomendowane odpowiedzi

ja miałem starego Eurostera który zaczął "szaleć" i chciałem kupić Techa 290, ale po przyjrzeniu się mu bliżej, kupiłem..... nowego Eurostera :) Lubię prosto i skutecznie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie polecam bezprzewodowych nie zawsze jest w zasięgu sieci, różne cuda się dzieją. 

Ostatnio miałem takie szaleństwo przyjeżdżał syn właścicieli kotła i wpinal się na kablu w router i zmieniało adresy IP i w chacie zimno. 

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czasami nie ma wyjścia przecież nie ma i nie ma co się cofać, to przypadki sporadyczne. @Puławiak montuje fajne termostaty, nie wiem jak się nazywa ta firma ale ma opcje 3 histerez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek montuje EMOS-y.

Mi montował EMOS T15RF.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to, dzięki. Patrze teraz że to ma 4 różne histerezy, nie 3. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kristian a ten ecosmart nie ma czasem więcej funkcji niż tylko wł/wył kocioł?

Nie ma tam w aplikacji możliwosci zmian ustawień kotła np. zmiana temp wody, mocy kotła?

Myślałem, że to bardziej rozbudowane urządzonko, ale jesli podł. się go tylko pod termostat, to lipa...

Nie ma tam w tym ecosmarcie na pewno żadnych miejsc w które nalezy wpiąć przewody i połączyć z płytą główną kotła?

Przecież to bez sensu płacić tyle kasy za sam termostat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to było wiadome jak ty wygląda internet, jak w każdym włoskim kotle, była o tym mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eliks przecież jest "darwin" i wcale taki ubogi nie jest. Jest mozliwosc ustawień mocy, temp.  Wpina się go w płytę dlatego jakimś kabelkiem sygnałowym. Lepiej było juz parę złotych dopłacić i mieć coś z tego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego wnioskujesz, że się nie da? Nie znam schematu płyty głównej kotła ani darwina w ręku nie miałem, ale jak najbardziej jest taka możliwość, sterowanie na zasadzie komunikacji "sygnałowej" tylko tak jak piszę, nie miałem z tym styczności i na pewno nie przez wejście w płytę przez port od termostatu, musi być jakieś wpięcie pinami. 
Jakieś zdj znalazłem w necie i widać tam, że jest to bardziej rozbudowane. 
Taka moja rozkminka... 

395A21B9-018B-42B2-A319-9310E024CEDA.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RadoRado napisał:

@eliks przecież jest "darwin" i wcale taki ubogi nie jest. Jest mozliwosc ustawień mocy, temp.  Wpina się go w płytę dlatego jakimś kabelkiem sygnałowym. Lepiej było juz parę złotych dopłacić i mieć coś z tego.

 

Raedek tu nic nie ma. Masz tylko pokazane czy kocioł działa czy się czyści, masz możliwość ustawiania mocy (bezsensowne bo przecież kupujesz kocioł żeby modulowal), masz możliwość zaprogramowania zdalnie temperatury pokojowej (ten bezsensowny u nas czujnik jaki ma każdy kocioł włoski) jak byś chciał sobie sterować kotłem wedle temperatury w piwnicy i masz możliwość zaprogramowania 4 odpalen dziennie. 

Wszystko co powyższe jest bardziej do kominków z płaszczem niż naszych kotłów CO, podobne nowinki technologiczne ma Laguna. Jako że kocioł jest tani, można sobie z netem zaszaleć, bo żeby specjalnie to kupować to wyrzucenie pieniędzy w błoto. 

Konkurencja u Reda ma podobnie, tylko tam zestaw kosztuje 1160zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj będzie podobnie moduł goni moduł żebyś tylko dokupił. Moduł mieszaczy, moduł GSM, moduł Julia i Darwin a dostęp szczątkowy. 

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze schematu nie widać czy jest tam jakiś układ/pamięć, ale jest możliwość programowania więc jakiś scalak sterujący tam siedzi na pewno i po podłączeniu Darwina jest duża szansa, że była by opcja ustawienia temp. na kotle ewentualnie mocy. Druga rzecz jest taka, że proporcja cena/możliwości jest słaba. Mi przydałoby się chociaż ustawienie temp kotła z poziomu aplikacji, ale nie za tą kasę, przeżyję chociaż nie mówię, że coś nie zmoduję :)

Już po głowie mi chodzi chociaż prosty moduł informujący o zbliżającym się braku pelletu. Czujnik w kotle jest więc tylko wykorzystać sygnał i podpiąć pod jakąś aplikację, ale czasu mało, roboty przy domu sporo, wiosna, lato :) 

Edytowane przez RadoRado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To instrukcja serwisowa. Która trzeba 10 razy przeczytać żeby zrozumieć. Nie wiem kto ją pisał. Ktoś chyba przetłumaczył z włoskiego słowo w słowo i nie trzyma się kupy moim zdaniem. 

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.