Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Biawar Pellux , Bufor i fotowoltaika. Relacje dzialanie


Gość Visitor1230

Rekomendowane odpowiedzi

Napisz to tym, którzy używają stałej pompy bojlera, dla zwiększenia temperatury powrotu. A co do czytania, to w tym przypadku, wolę się opierać na własnym oraz innych osób doświadczeniu, o którym Ty pojęcia nie masz.

Twoja woda, jest zapewne tak "twarda", że jak chluśniesz ze szklanki w stronę okna, to wybija Ci szyby, więc tylko trzeba ubolewać nad Twoim losem. Bo to aż strach myć okna, żeby ich nie wybić.

 

P. S.

Nie jest możliwe, abym mógł być twoim "syneczkiem", młodzieńcze bez doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎21‎.‎10‎.‎2018 o 15:16, Dragster napisał:

Nie chcę tu zaśmiecać koledze @Visitor1230 wątku ale zadam jeszcze jedno pytanie. Histerezę jaką masz?

Histereze na kotle 20 stopni. Na buforze 11, ale to sie zmieni. Wlasnie podlaczylem elektronikę do wybiegu pompki kociol/bufor i testuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Visitor1230

PV w sloneczny, krotki dzien generuja oszczednosc cirka abaut 40 % zuzycia opalu. Kociol nie pracowal wczoraj od 8.20 do 17.30. PV pokrywa przy temperaturze zewn. 10 stopni cale zapotrzebowanie. Ponizej wykres z wczoraj. 

Pominalem ten drobny szczegol Gonzo. A  ze juz sterownik wygiegu zostal zakupiony to na razie nie instaluje klapowego. Plus taki ze pompa kociol -bufor pracuje bez skokow zalacz -wylacz.

 

 

Solar postoj.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nagrzaniu przez kocioł bufora można jeszcze wyciągnąć trochę ciepła z wymiennika. Tak jak przy CWU. Niestety PLUM tego nie przewidział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w SKZP03 mam dobieg dopisany do pompy przypisanej do palnika, sprawdza się.

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biawar touch ze sterownikiem ecomax 860p2 chyba ma cos takiego jak dobieg, strona 40 " Wydłużenie pracy CWU* " i strona 46 opis tego wydłuzenia "

Dostępny po podłączeniu czujnika CWU. Po załadowaniu zasobnika CWU
i wyłączaniu pompy CWU może zaistnieć zagrożenie przegrzaniem kotła.
Zachodzi to w przypadku, gdy ustawiono temperaturę zadaną CWU wyż-
szą niż temperatura zadana kotła. Problem ten w szczególności dotyczy
pracy pompy CWU w trybie „LATO”, gdzie pompa CO jest wyłączona.
W celu schłodzenia kotła pracę pompy CWU można wydłużyć o czas wy-
dłużenia pracy pompy CWU."
 
nr. stron z pelluxa 12 touch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, tu nie chodzi o CWU tylko o bufor. Kolega @Visitor1230 ładuje bufor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem co ładuje @Visitor1230, ja czytam tylko instrukcję i nie wszystko wiem o co biega. jak odpale swój kocioł, to wtedy zobaczę co tam jest dokładnie. poza tym, instrukcja może mieć rozbieżności od tego co faktycznie oferuje sterownik. Wystarczy zmiana softu i juz instrukcja jest nieaktualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś się producenta? Może w Plumie coś powiedzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Visitor1230 czy Ty masz jakiś wpływ na temperture w buforze, czy jest po prostu wynikiem temperatury ustawionej na kotle? Czy możesz zagrzać "tylko" połowę bufora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Temperatury moge ustawiac. Temperature rozpoczecia i zakonczenia ladowania. Co ciekawe przy zalaczonej opcji obslugi bufora nie dziala histereza kotla.Inaczej mowiac, Kociol tak dlugo sie nie odpali dopoki nie zostanie osiagnieta temperatura ( w dol) ladowania bufora.

Edit: i w sytuacji jak np dzisial gdy panele PV ladnie pracowaly. kociol stal od 8.05 do 17.35. Nawet jak wlasnie przebije dolna histereze kotla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Dzis dzien byl ekstremalnie sloneczny. A kociol nie pracowal od 5.30 do 16.55. Pelletu poszlo do tej pory 4,22 kg. Tak sobie przypominam rozterki przed zakupem PV. Bylo tez wiele glosow, ze mysle o bezsensownej inwestycji itp. I sam juz zaczynalem watpic. Fakt, ze pewnie bedzie sie to zwracalo 15 albo wiecej lat. Ale nie zaluje ani jednej wydanej zlotowki na wspomagacza PV. 

Ostatnie rozpalanie dosc dlugie. Ale to zmyla. akurat zawiesil sie econet.

postoj kotla.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz odpowiednio ustawiony kąt to pewnie z 10 kW wyssałeś ze słońca ja tyle miałem z 4,3 kW ale mam gorszy kąt jeden string 30st drugi 25st na południe więc uzysk trochę słabszy .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.