Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nibe Biawar Pellux 200


suzik

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. 

 

Chciałbym kupić do kotła Nibe Biawar Pellux 200 regulator pokojowy.

 

Tylko problem według mnie jest w tym, że dom to bliźniak - posiadający jeden wspólny piec, a chcielibyśmy zastostować dwa osobne regulatory pokojowe.

 

Czy jest to możliwe? Jeśli tak, jaki regulator pokojowy by się sprawdził? Potrzebuje oprócz regulatora do pieca jakieś dodatkowe moduły?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi 🙂

 

Pozdrawiam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 23.04.2022 o 07:38, suzik napisał:

Wypowie się ktoś? 🙂

W układzie na dwa niezależne obiekty sterowanie należy zrobić obwodami hydraulicznymi czyli dwie niezależne od siebie pompy obiegowe sterowane każda z odrębnego termostatu pokojowego z funkcja zasilania 230  V dla pompy  ( są również termostaty bezprzewodowe z zasilaniem 230 V  przy odbiorniku  .

W takiej sytuacji kocioł pracuje cały czas z dużą modulacją , obwody/budynki  są natomiast zasilane wg potrzeb poprzez wymuszenie przepływu w konkretnym obwodzie grzewczym .

Podobne działanie uzyskujesz poprzez wpięcie bufora  dodatkowo pomiędzy kocioł i obwody grzewcze , wtedy kocioł pilnuje tylko temperatur i naładowania bufora do zadanej temperatury . Obwody w takim przypadku wymagają mieszaczy do ustalenia temperatury zasilania w instalacji ponieważ bufor może być ładowany do temperatury wyższej niż wymagana dla instalacji CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.