Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pellux 100 Touch, jakie ustawienia?


kuszamot

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie zdarza się podobnie. "Pierwsze" grzanie kotła najczęściej przebija temp zadaną kotła i kocioł się wygasza. Na postoju pompa wyciąga ciepło z kotła. Potem kocioł znowu się odpala i już na "drugim" grzaniu moduluje bez wygaszania, aż nagrzeje pomieszczenia. Możesz spróbować jeszcze obniżyć o 1kw moc max kotła. 

A jaką masz moc min?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezar, trochę się nie zrozumieliśmy:-). Ale ok, niech kolega potestuje. Żeby chata szybciej się dogrzala, warto ustawić więcej na mieszaczu, niż 42 stopnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Benton661 napisał:

Żeby chata szybciej się dogrzala, warto ustawić więcej na mieszaczu, niż 42 stopnie

Trzeba znaleźć "złoty" środek. Ecoster łapie szybko temp od zbyt blisko umieszczonego grzejnika np. Jeśli kocioł pracuje bardzo długo aby dogrzać pomieszczenie, to owszem, trzeba podnieść temp na mieszaczu. Ale jeśli wyłącza się szybko- daleko od temp zadanej kotła, to trzeba obniżyć temp mieszacza, żeby popracował ciut dłużej, bliżej temp zadanej kotła. Duże znaczenie ma umiejscowienie termostatu pokojowego. Może się zdarzyć ,że szybko pokaże temp zadaną pomieszczenia, a po chwili ta temp na pokojówce może spaść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem źle podpięty czujnik od powrotu dla tego nie miałem odczytów, dzisiaj rano podłączyłem prawidłowo i zobaczymy co teraz będzie się działo, co do obserwacji to spędziłem pół nocy w kotłowni jest płynniej, zwiększyłem też h1do 3 i h2 do 7 wcześniej miałem 1 i 3, ochrona jeszcze wyłączona ale myślę ją po południu włączyć i zobaczyć jak będzie teraz się zachowywał z podpiętym czujnikiem, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad RCK czy nie kupić i czy da się to samemu jakoś zainstalować i regulować czy trzeba fachowca wzywać? Co daje czujnik temperatury spalin? Tylko informację czy jakoś steruje regulatorem? Co myślicie o smartflow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

RCK warto. Da sie zainstalowac chocby na rurze odprowadzajacej spaliny. Smartflow nie mam doswiadczen. Ustawianie RCK to jedno pokretlo i wszystko. Czujnik spalin daje tylko info. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Visitor1230 na ile masz ustawiony RCK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej się nie zmieści, ponieważ musi być zamontowany w poziomie, a Ty masz blisko ściane. Zresztą wyczystka nie jest w poziomie. 

Nie wiem czy jest tak u wszystkich, ale jak wieje i otwiera się klapka, to widze, że jasność płomienia znacznie wzrasta... 

Screenshot_2020-01-21-13-15-28-1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
Godzinę temu, radik81 napisał:

@Visitor1230 na ile masz ustawiony RCK?

Na 15 Pa. 

17 minut temu, Trener40 napisał:

Raczej się nie zmieści, ponieważ musi być zamontowany w poziomie, a Ty masz blisko ściane. Zresztą wyczystka nie jest w poziomie. 

 

 

Mozna spokojnie zamontowac na tej skosnej rurze. Dekiel  jest regulowany

RCK.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Wszystko ładnie pracuje, kocioł ładnie moduluje moc i niby wszystko jest ok. Po prawidłowym podłączeniu czujnika od powrotu włączyłem powód na nowo, ładnie pokazuje temperaturę ale mam problem że nie puszcza teraz cieplej wody na instalację. Temperaturę powrotu mam na 45 stopni chociaż według producenta powinno być 55 stopni zawór 4d otwiera na 10%. Temperatura zadana 65 stopni i kocioł bardzo szybko ją osiąga ale pilnuje aby powrót  był w granicach zadanej temperatury powrotu i na instalację puszcza ułamek tego co nagrzewa, szybko przechodzi w nadzór ale grzejniki dalej zimne. Masakra już brak mi cierpliwości. W obecnej chwili wyłączyłem ochronę powrotu bo grzejniki przez noc były by zimne mimo pracy kotła. Myślałem żeby wezwać instalatora aby dodał dodatkową pompę na powrocie, wyczytałem na forum że pomaga w takiej sytuacji. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ale przecież ta ochrona czemuś służyła. Nie bardzo mam ochotę co parę lat zmieniać kocioł bo to nie kosztuje grosze. W jaki sposób można zabezpieczyć aby jako tako takowa ochrona działała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

4 D bywa ze kiepsko sobie radzi z powrotem. Wlasnie widzisz efekty na szybkiego ustaw na kotle 70 stopni z hietereza 15 albo nawet 20. Ochrone wylacz. zaobserwujesz jaki jest powrot jak kociol osiagnie max i sie wylaczy. bedziesz wiedzial w jakim zakresie sie to wacha. Ze swojego doswiadczenia dodam ze 11 sezonow palilem w ekogroszkowcu gdzie srodowisko jest duzo bardziej agresywne. Ochrone powrotu mialem wylaczona i temp wachaly sie od 38 do 55. Kociol po tym okresie nie mial praktycznie rdzy. teraz juz drugi sezon pale w biawarze i dol bufora tez schodzi dobrze ponizej 45 stopni przy starcie kotla. Pozniej temp wzrasta i kociol sie wygrzewa. Zadnej korozji nie ma. Kociol moze sie uwalic jezeli powrot permanentnie bedzie ponizej 40 stopni w wilgotnej kotlowni bez wentylacji i gdy w kotle bedzie sie kisilo. Te zalecane 55 stopni to zabezpieczenie na ekstremalne warunki pracy. A wnormalnych warunkach jest mocno przesadzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznej biedy jeszcze nie ma. Ja miałem gorzej. Może, gdyby średnica rur na powrocie byłaby większa, to może grawitacyjnie by się polepszyło.

Można dostawić dodatkową pompę na powrót z 4d, albo dorobić dodatkowy krótki obieg zasilany przed zaworem 4d z dużą średnicą rur, albo mniejsza średnica i wspomóc pompą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki na sugestie, wszystko jest ok tylko ten nieszczęsny powrót. Zrobię jak radzicie, pomyślę też nad tą dodatkową pompą. Co do spalania to jeszcze za wcześnie by cokolwiek mówić. Będę obserwował. Dzięki koledzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.