Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pellux 100 Touch, jakie ustawienia?


kuszamot

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Visitor1230

Popiol idealny. Komora juz widze w dolnych partiach lekko czarna. Jezeli to nie jest sadza a tylko ciemny pyl to jest raczej ok. Jezej sadza to juz gorzej. Zmniejszyles wydajnosc pompy. Mysle ze powrot lekko sie podniesie. Mozesz tez temp kotla podniesc na 70 stopni ( nie pamietam ile masz ustawione). Pamietaj zeby palnik ogladac raz na miesiac. Zbiera sie na nim cienka warstwa czarnego nagaru. Trzeba to po prostu zeskrobac. Jezeli zaniedbasz silownik od szuflady palnika moze miec utrudniona prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Zmieniles nastawy na mieszacz? Jak sie zachowuje?

Ponizejwklajam ci dla orientacji ostatni screen z econeta. Zwroc uwage na linie temp mieszacza. Pomimo wzrastajacych, spadajacych temp w buforze mieszacz pracuje z n iewielkimi odchylkami. Te odchylki to zmienne sygnaly z pogodowki. Dodatkowo ster pokojowy ma wplyw na kerekte temp za mieszaczem. Wieksze skoki to wlaczajaca sie pompa CWU ona zaburza troche prace zaworu ale to nieuniknione. 

MIeszacz 25.01.2019.JPG

UKLAD 25.01.2019.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czarne na dole to nic groźnego, tylko niedopały w popielniku mu kopcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2020 o 18:30, Benton661 napisał:

Pompa na powrocie z 4d sprawdza się w kotłach ekogroszkowych, gdzie pompa od CO pracuje non stop... Dla pelleciaka odpalanego od termostatu to delikatnie mówiąc średnie rozwiązanie...

Masz zawór 4D możesz to przetestować.Ale pompę kotłową dać na nie pod zaworem 4D tylko na osobnym krótkim obiegu.I zrobić tak,że jak się palnik odpali od termostatu to pompa kotłowa rusza pierwsza np.gdy na kotle jest 40 stopni a pompa grzejnikowa startuje gdy np.na kotle jest 50 stopni.Po wygaszeniu palnika od termostatu pompy pracują nadal ale dobrze by było jakby mieszacz  zmniejszył temperaturę na grzejniki o kilka stopni.Ciepełko jest wyciągane z kotła i pompy robią stop.Gdy termostat daje sygnał procedura się powtarza.

W schemacie który proponujesz bojler jest przed ATV.Czy masz wiedzę jak wygląda wykres temperatury powrotu kotła przy grzaniu tylko bojlera np.do 45 stopni poza sezonem grzewczym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na allegro tańsze o 300 zł niż w sklepie biawara https://allegro.pl/oferta/modul-internetowy-plum-econet-300-8467195871?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Co do pompy to musiałem zwiększyć moc bo niektóre kaloryfery były chłodne. Teraz jest na 20W 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, kapie z płomieniówek. Raz kupiłem pellet przemysłowy z ciekawości i z palnika kapała ciemna maź, na dłuższą metę nie wiem czy by nie poszło dalej. Ale u Ciebie to może skropliny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy, był magik wczoraj i zainstalował pompę na powrocie, pracuje z min mocą i jest już ok. Temp powrotu ustawiłem na 50 i spada tak max do 46 stopni zanim przymknie się zawór w początkowej fazie rozpalania, później temperatura wzrasta, myślę że będzie już ok. Zamówiłem econet300 od producenta Plum, twierdzi że nie ma żadnej blokady i będzie współpracował z każdym kotłem, jest znaczna różnica w cenie, to później przedstawię wyniki. Koledzy czym się różni Bia24.net od ecoNET? Macie jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.