Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Biawar Pellux , Bufor i fotowoltaika. Relacje dzialanie


Gość Visitor1230

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Visitor1230

Grzałka wymieniona. Była uszkodzona. Element grzejny pęknięty wzdłuż. Grzałka była tak wygięta, ze ciężko ja było wyjąc. Biawar zmniejszył moc grzałki i teraz do PBMAXA montowana jest 350 zamiast 425 W. Kocioł odpalił na pstryk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Visitor1230

Bedzie zmiana i jednoczesna rozbudowa instalacji PV. Przy tym co mam obecnie wystepuje ( co tez bylo dla mnie raczej jasne ) nadprodukcja letnia z paneli PV, ktora w zaden sposob nie jest spozytkowana. 

Instalacja zostanie wzbogacona o 10 paneli. Moc zestawu PV wzrosnie do 5490 Wp. Zestaw bedzie wspolpracowal z inwerterem FRONIUS SYMO 5.0-3-M (3-fazy) i Fronius Ohmpilot. Inwerter wiadomo do czego sluzy. Ohmpilot to dodatkowy zestaw sterujacy zapewniajacy podgrzewanie CWU oraz bufora CO. Idea jest taka, zeby latem dogrzewac samo CWU. A nadwyzke oddac do sieci. Wiadomo ze 80% z tego bedzie mozna odebrac w ciagu roku. W okresie jesiennym i wiosennym uklad dogrzewa CWU i bufor CO w pierwszej kolejnosci. Tu raczej nie wystapia nadwyzki do oddania do sieci. Mam u siebie podlaczenie pradu trojfazowe. Moc przylaczeniowa 8 kW. 

Do boilera zostanie wstawiona grzalka AC. Do bufora AC z regulatorem temperatury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw kto będzie robił kasę na utylizacji tych paneli za naście lat gdy wyzioną już ducha i ile za to zapłaci ich użytkownik. 

Ktoś robi kasę na montażu, więc ktoś zrobi kasę na utylizacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Trener40 napisał:

Ja jestem ciekaw kto będzie robił kasę na utylizacji tych paneli za naście lat gdy wyzioną już ducha i ile za to zapłaci ich użytkownik. 

Ktoś robi kasę na montażu, więc ktoś zrobi kasę na utylizacji. 

Skoro Niemcy utylizuja w Polsce i jeszcze dostaja kase za to....to i może od nas gdzieś to pojedzie.... no właśnie... może... do lasu... :-((

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, wszedłem tu przez przypadek, jestem użytkownikiem tego cuda Biawara od 2015 roku. Do tej pory oprócz czyszczenia i to dość nieregularnego z braku czasu, nie wiem co to piec (odpukać). Pow.grzew. po podłodze 160m2, 2-Grzejniki w łazienkach, Bufor 600l w tym zbiornik 120l cwu. Sezon grzewczy co roku taki sam 3-3,5 Tony. Uważam ze był to udany zakup, aczkolwiek na dzień dzisiejszy zainwestował bym w Windhager BioWIN dla jeszcze lepszej wygody. Pozdrawiam ECO użytkowników 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.