Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kociołek Stalmark Ekosilver Pellet Początki


kapifranio

Rekomendowane odpowiedzi

Hallo @ gmaj22 ihr bin Deutscher und seit 2004 in Schweden,kein Englisch, Polnisch und Schwedisch nicht perfekt, daher schreibe ihr Deutsch, ihr bitte um Rat, denn hier gibt es niemanden mit Eko Silver Kessel ..

Edytowane przez charly0046
Schreib fehler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2019 o 14:54, Darekgra napisał:

Dziwne że zawór ATV masz 50 stopni a temperatura powrotu 44 stopnie.

znowu mam ten sam problem … w sumie to nie wiem żyć z tym można ;) … nie dobija do zadanej  szybciej podłoga się wygrzeje i pokojowy wyłączy kocioł niż się zawór przymknie, może ktoś ma jakieś pomysły, może ten ATV jest za niski już sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

po spędzeniu kilku h w kotłowni doszedłem do wniosku ze pomimo sprzęgło rozdzielacza  dochodzi do walki pomp, pompa kotłowa nie wyrabia w stosunku do pompy podłogi, podgrzany czynnik wali od razu w podłogówkę zamiast najpierw wygrzać kocioł i otworzyć duży obieg przez ATV.

Czy to możliwe. Czy może ma ktoś jakiś pomysł, rozwiązanie tej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jest to niemożliwe chyba że ATV walnięty i puszcza, zgodnie z twoimi zdjęciami to przy takim układzie jak masz obieg na sprzęgło jest możliwy dopiero po otwarciu się ATV wcześniej cały czynnik powinien krążyć tylko na obiegu kołowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budując ten układ też tak myślałem, ale działa inaczej, może ATV zamontowany w poziomie ,, głowicą w poziomie" jest trochę upośledzony lub nie działa prawidłowo , po za tym może ułożenie rur ma tu też duży wpływ , bo wyjście z kotła jest bezpośrednio pod sprzęgłem i grawitacyjnie pcha w sprzęgło ?a pomiędzy sprzęgłem a ATV "rura pozioma 80cm" i dystans robi swoje. Nie mam więcej pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to se włączyłem... zawor 3d do 5% otwarcia kociol ruszyl 20 min  i temperatura na zasilaniu 65 na powrocie 64 i sprzeglo ruszylo zawor 15% dalej powrot 55 zawor 10% powrot 62 zawor 2o% ... ogólna karuzela jaki powód przy mocno otwartym 3d zabiera czynnik w podłoge a zawsze przy starcie kotla zawor 3d jest otwarty na 100% czy to tak ma byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2019 o 05:41, Darekgra napisał:

Raczej jest to niemożliwe chyba że ATV walnięty i puszcza, zgodnie z twoimi zdjęciami to przy takim układzie jak masz obieg na sprzęgło jest możliwy dopiero po otwarciu się ATV wcześniej cały czynnik powinien krążyć tylko na obiegu kołowym.

Zdarzają się przypadki w Afriso że zawór puszcza albo się blokuje. W Esbe VTC o tym problemie nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli krotko mowiac stawiacie na wadliwy ATV , z tym ze gdy przymkne na starcie kotla zawor 3d  to Atv powyzej 60 st pracuje normalnie otwiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odświeżę troszkę.

Panowie przeanalizowałem wszystkie elementy mojego układu, i przeoczyłem jedno mianowicie mój ATV zaczyna otwierać w tem 50st a dopiero przy 60 st jest otwarty na 100% ( nigdy nie otworzy na 100% praca będzie polegać na lekkim puszczaniu)przy czym lekkie uchylenie termostatu powoduje mocny zrzut z podłogówki i tu cały problem który objawia się powrotem o stałej tem. do kotła około 43-45 st.

i teraz nasuwa się pytanie

jako że istnieje możliwość wymiany wkładki termostatycznej w tym ATV  na jaką wkładkę wymienić 55* czy może 60*?

sugerując się sytuacją istniejącą w kotłowni  każde 5* na ATV da dodatkowe 5* na powrocie do kotła?

Edytowane przez ACE84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo an Alle Eko Silver Benutzer ,hat einer das Modul und die Lambdasonde an seinem Kessel eingebaut ?

Wenn ja ,wie sind die Erfahrungen damit ? Ist die Verbrennung besser und spart man Peletts ?

Laut Beschreibung der ST-978M gibt es die Möglichkeit mit Lambda zu erweitern.

 

Grüße aus Schweden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi przeszedł przez głowę taki pomysł ale na razie pasuje. Swoją drogą ciekawe jak by się ustawił do 30% modulacji, która w standardzie jest tylko na rozruchu i przy dobijaniu do zadanej góra 2*.

Panowie z innej beczki zdecydowałem ze wymienię ten zawór ATV , i moje pytanie

Z jakim nominałem temperaturowym wybrać następny?? Bardzo proszę o podpowiedz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2019 o 11:43, eliks napisał:

Zdarzają się przypadki w Afriso że zawór puszcza albo się blokuje. W Esbe VTC o tym problemie nie słyszałem.

No tak wrzuciłem zawor 60 stopni zaczol sie uchylac na 58 * ... wracam do normalnosci.  Przykre tylko to, ze gdy napisalem o swoim problemie do producenta zaworu  stwierdzono ze trzeba przejsc w tryb standard kotla. I tyle .

I teraz spokojnie dobija do 70 i 75 * pompe ustawilem na 55* i zobaczymi jak to bedzie działać.

Jeszcze takie pytanko 

Od czego zalezy histeryza czujnika temperatury pokojowej? Bo chciaz mam ustawione na nim 0.2* to kocioł załacza sie dopiero jak spadnie o 0.4*.

Edytowane przez ACE84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ACE84 napisał:

Od czego zalezy histeryza czujnika temperatury pokojowej? Bo chciaz mam ustawione na nim 0.2* to kocioł załacza sie dopiero jak spadnie o 0.4*.

Przypomnij mi jaką masz pokojówkę.

Ponieważ pokojówka z założenia steruje temperatura czynnika jaki wchodzi na układa CO.

Wejdź w ustawienia pokojówki w sterowniku pieca i zobacz co masz i jak ustawione przy parametrach trybu , sterowanie kotłem.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokojówka 281 techa, a po za tym jak nachucha to o 0,5 stopnia więcej niż jest zadane na niej

Edytowane przez ACE84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bezwładność instalacji...

Zmień teraz parametry o których pisałem w poście #160.

Np różnica 0,5 stopnia a zmiana 1 stopień, i tak metodą prób i błędów dojdziesz prawie do perfekcji, lecz pamiętaj że to nie jest labolatorium i odchyły o 0,5 stopnia to norma.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.  Troche pokrecilem przeplywami moze tez to ma wplyw, wyreguloealem zaleznie od dlugosci petli od 0.9 do 1.5 zaleznie bo dlugosci mam od 60 do 2petle po 90mb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mam pytanko jaki jest optymalny skok jednostkowy zaworu i współczynnik proporcjonalnosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tu u mnie jest nie tak kociol dopiero po 3godzinach dobil na zaworze tem zadana 29 i teraz ma do nadgonienia na pokojowce 1 stopien. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz temperaturę spalin podczas dogrzewania kotła oraz % obrotów dmuchawy?

Możesz też sprawdzić jaką wartość w ustawieniach serwisowych  ma max temperatura spalin?

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam czujnika tem spalin  dmuchawa działą zależnie od modulacji na 100 mocy jest 61% na 60 mocy jest 51% na mocy 30 40% z tym że moc 30% prawie nigdy nie wchodzi

nie mogę sprawdzić wartości max tem. spalin  ale gdy dotykam rury od pieca  to jestem w stanie utrzymać na niej dłoń.

wczoraj wymieniłem ATV na 60*  i powrót mam na poziomie 58* na kocioł zadałem 70* i dziś po robocie do pieca a tam z wykresu max co osiągnoł to 65*  pompa kotłowa od 55* moc 20W  podłogowa bez zmian 1-1,1m3/h rotometry od 0,8 do 1,4 ogólnie przez dobę pracował 17 h...…. lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem również że zależnie od nastawy pompy kotłowej tz.5-20W kocioł mniej lub bardziej zbliża się do zadanej max co osiągnąłem to 69* przy zadanej 73* i mocy pompy 5W w tym wypadku max tem. na zaworze mieszającym 28* ( podłoga),

gdy pompa kotłowa na 20W to max na kotle 65* przy zadanej 73* na zaworze mieszającym max29*,

w tych obu przypadkach kocioł pracuje praktycznie 24/doba  w modulacji 100% czyli nie schodzi do niższej 

tem. na zewnątrz około - 3 pogodówka na zawór zadaje 30-31 * w moim przypadku nie do osiągnięcia, na regulatorze pokojowym ciągłe niedogrzanie

stąd moje pytania

co jest powodem słabej tem. na 3d?

jak powinny być ustawione pompy po obu stronach sprzęgła?

w sumie to ja już nie mam pomysłów, może ktoś pomoże? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.