Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł na pellet Stalmark Ekosilver


Michu86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem kilka miesięcy temu kocioł na pellet Stalmark Ekosilver 19KW sterownik tech ST-978, dom ocieplony 160m, bez podlogowki, grzejniki z głowicami termostatycznymi. Instalacja w pex.

 

Czy ktoś z was wie coś na temat tego kotła? Chciałbym prosić o pomoc w ustawieniu go, ponieważ pale na ustawieniach domyślnych...

 

Np . Jaka powinna być temperatura zadana kotła ? Siła nadmuchu palnika itp...np. Bo mam 75 bieg podczas pracy.

 

Byłbym wdzięcznyza pomoc...

 

 

Foto,poglądowe.

 

f231b2b15b679f2fab0b7aaea06712d9.jpg35bf2c6798783a126dc9297f34d62a15.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry kocioł z dobrym palnikiem.  Ustawień domyślnych nie tykaj. Miałem styczność z tym kotłem jakiś czas temu. Pamiętaj tylko aby działał w trybie modulacji a nie pracy ciągłej.  Temp.  zadana 65, histereza 10 stopni,  pompa od 50 stopni i obserwuj.  Przy prawidłowym spalaniu będziesz miał biały nalot,  bez syfu, bo ten kocioł działając w trybie ciągłym na niskiej mocy potrafi zasmolic komorę spalania.  

W kotle spalany jest towar lokalny debowo-olchowo-sosnowy właśnie na ustawieniach domyślnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

własnie od niedawna testuję nowy Eko Silwer 24 kW.  Obawy budzi wielkość spalania. Co prawda były mrozy po ok 10-12 st ale tygodniowe  zużycie [co+cwu (500L) z cyrkulacja] w ilości 13-15  worków tygodniowo moim zdaniem jest zbyt duża. Jade na ustawieniach 65 st + hist 5, nadmuch 80 i ochrona powrotu z trójdrożnym. Drzwiczki popielnika białe

eliks - jak u Ciebie ze spalaniem?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2018 o 14:23, eliks napisał:

... bo ten kocioł działając w trybie ciągłym na niskiej mocy potrafi zasmolic komorę spalania.  

 

Nie tylko ten kocioł, mój SAS Bio Compakt 10KW również przy pracy z PID oraz na niskiej mocy w ustawieniach manualnych , zamieniał komorę spalania w taką samą czarną jamę jaką miałem w zwykłym śmieciuchu. Ręczne ustawienia: 65 stopni kocioł, 10 stopni histereza, 25% wentylator, 2 sek. podawania, 20 sek przerwy spowodowało, że wnętrze komory jest szaro-popielate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
W dniu 4.12.2018 o 15:11, vert napisał:

Tygodniowe  zużycie [co+cwu (500L) z cyrkulacja] 

Cyrkulacja CWU niestety, ale generuje koszty. Wiem, że to wygoda, bo od razu ciepła woda w kranach, ale coś za coś. Wyłączenie jej też nie da  jakiś kolosalnych zysków. Musiałbyś przetestować. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję, zmieniłem tryb pracy na modulowany, koryguję elementy modulacji. Ograniczyłem cyrkulację cwu do 6 godz w dwóch cyklach, rano i wieczorem. Sądzę że cyrkulacja bierze ok 2 worków tygodniowo. Ostatnie zużycie 13 worków na 5 dni czyli prawie 40 kg dobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z tego wątku chciałbym zapytać czy kocioł jest demontowalny w celu montażu w kotłowni?

Mam bardzo utrudniony dostęp do kotłowni (biorąc pod uwagę transport takich gabarytów) i niezbędne by było w moim przypadku rozmontowanie kotła i złożenie go w kotłowni. Widząc w jaki sposób "niektórzy" wnoszą przedmiotowy kocioł do kotłowni mam obawy co do swojej kotłowni 

Prosiłbym o info od instalatorów i użytkowników którzy mieli do czynienia z tym modelem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2018 o 09:36, eliks napisał:

Ale Ty masz sterownik pokojowy?

nie nie mam , mam tylko pogodówkę i jadę na niej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

demiurg ,

wchodzi w standardowe drzwi, skłąda sie z dwóch zespołów pieca głównego i zasobnika i są wprowadzane oddzielnie.

ja mam powiększony zasobnik na ok 250 kg i też wszedł.

natomiast istotny jest dostęp dookoła pieca na 1m jesli sie nie mieścisz to żadnego nie wprowadzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie znajomy chce mieć podgląd na parametry kotła z pozycji aplikacji. Ma sterownik st-978m. Rozumiem że potrzebny jest do tego moduł Wi-Fi. Czy musi być ten oryginalnyza 450zł czy można dobrać coś innego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma wbudowanego te pewnie musi pod "stalmarka". Najlepiej przedzwonić i się upewnić

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, zawsze to pewniej. Tak jak plum pod plum, defro pod defro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 21.11.2018 o 09:42, Michu86 napisał:

 

Witam, zakupiłem kilka miesięcy temu kocioł na pellet Stalmark Ekosilver 19KW sterownik tech ST-978, dom ocieplony 160m, bez podlogowki, grzejniki z głowicami termostatycznymi. Instalacja w pex.

 

Czy ktoś z was wie coś na temat tego kotła? Chciałbym prosić o pomoc w ustawieniu go, ponieważ pale na ustawieniach domyślnych...

 

Np . Jaka powinna być temperatura zadana kotła ? Siła nadmuchu palnika itp...np. Bo mam 75 bieg podczas pracy.

 

Byłbym wdzięcznyza pomoc...

 

 

Foto,poglądowe.

 

f231b2b15b679f2fab0b7aaea06712d9.jpg35bf2c6798783a126dc9297f34d62a15.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

witaj, mógłbyś podesłać mi zdjęcie komory spalania przy tym kotle? chciałbym zobaczyć jak masz ułożony ten szamot w komorze?

i jak z tymi ustawieniami sterownika? udało Ci się ustawić optymalnie ?

ja też mam ten piec i kombinuje z tymi ustawieniami, u mnie jest problem tego typu że piec się załącza chodzi kilka minut po czym się wygasza - pellet nie dochodzi do palnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. również od niedawna jestem posiadaczem ekosilvera 19kw. chciałem się dopytać czy ktoś ma info apropo modułu WIFI 5060  czy rzeczywiście musi być ten dedykowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, musi być dedykowany. Niestety kosztuje swoje. Ten bajer nie jest warty takich pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie ma uniwersalnych nastaw. Każdy ma inne warunki kominowe, inny odbiór ciepła i inny pellet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2018 o 15:11, vert napisał:

Witam,

własnie od niedawna testuję nowy Eko Silwer 24 kW.  Obawy budzi wielkość spalania. Co prawda były mrozy po ok 10-12 st ale tygodniowe  zużycie [co+cwu (500L) z cyrkulacja] w ilości 13-15  worków tygodniowo moim zdaniem jest zbyt duża. Jade na ustawieniach 65 st + hist 5, nadmuch 80 i ochrona powrotu z trójdrożnym. Drzwiczki popielnika białe

eliks - jak u Ciebie ze spalaniem?

pozdrawiam

Masz dom nieocieplony całkiem spory więc nie dziwi mnie twoje spalanie , jak docieplisz porządnie to spadnie nawet o połowę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 grudnia 2018 r. na tym blogu napisałem to samo co TY, kocioł Eco Silver 24 kW, zasobnik powiększony 250 kg wystarczy zimą na tydzień, od tamtej pory chodzę na modulacji i założyłem czasową cyrkulację CW, zużycie ok 35-42 kg, zawór 3-drożny na CO oscyluje w 60-70 % otwarcia, parametry 69/55, tryb modulacji, pellet 6 średniej jakości (gdy na dwa zasypy dałem Barlinek 8 spalanie wydłużyło się o 1 dobę). Proponuję, przejdź na modulację i reguluj dostosowując do warunków własnych.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
W dniu 31.01.2020 o 11:19, Krysia napisał:

Czy ma ktoś może nastawy pieca ekosilver 14 na pelet 

 

Nie ma czegos takiego jak nastawy uniwersalne. Po zmianie pdoducenta pelletu siedzialem przy kotle dwa dni zeby go dosterowac .

28 minut temu, Krysia napisał:

Bo mam czarne komore spalania i durze  spieki 

 

Spieki to pellet czesto kiepski. A czarno w komorze to zbyt malo powietrza w stosunku do ilosci paliwa. Ciezko byloby na tym pellecie prawidlowo ustawic kociol. Jezeli zwiekszysz nadmuch problem spiekow bedzie narastac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem powtarzam to samo. Przejście na modulację i odpalenie od termostatu (no chyba że budynek ma duże zapotrzebowanie cieplne). Inaczej ten kocioł będzie czarny w środku bo ten palnik, podobnie jak w Defro nie lubią schodzić nisko. Tutaj na dodatek są spieki więc tym bardziej powietrza już nie obniży. Te kotły i ich klony to się tylko do ładowania bufora nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.