Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stalmark Ekosilver 14KW widzi bojler którego nie ma


eliks

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Dzisiaj byłem u znajomego, mówił że ma problem z kotłem Stalmarka. Pojechałem i zrobiłem kilka zdjęć. Oprócz tego, że powrót ustawiony na pałę, bez siłownika, to w tej instalacji mieszanej wszystko moim zdaniem nie gra. Dodatkowo sterownik widzi bojler którego nie ma, mądry spec ustawił to tylko na minimum 40 stopni, żeby tak mocno nie przeszkadzało. Kabelek z czujnikiem od CWU podobno gdzieś tam sobie leży w kartonie. Aha, i tryb parcy jest ciągły, bez wygaszania. W tym momencie domek 120m2 spala średnio 22kg pelletu na dobę.... Tam jest opcja włączenia trybu modulacji, ale na razie nic nie grzebałem, póki nie dowiem się czegoś mądrego od was. Poniżej kilka zdjęć:

 

20181029_174516.thumb.jpg.e9df11a6c50ac97778f4a7c95fe71bc3.jpg20181029_174555.thumb.jpg.a034e4948df091875d6ead6a77ef28d1.jpg20181029_174610.thumb.jpg.ab6621e55b2d82137538570b7552bde8.jpg20181029_174625.thumb.jpg.a7f44c6de793e3d5ea3bdd2be4cf9e59.jpg20181029_174657.thumb.jpg.124089db6d952bcf7d4dcd06e60f8e39.jpg20181029_175655.thumb.jpg.ba4dcea3eec8218b2cc606d7cd5c2e21.jpg20181029_180629.thumb.jpg.dfcab7620059fe05eab4880001a1a52a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie w sterowniku trzeba będzie wybrać opcję tylko praca pompy CO.Wtedy nie będzie pokazywał tego alarmu.

Nie przypuszczałem,że układ podłogówki(kilku pętli)robi się na zaworze RTL.Raczej zmierza się do tego żeby był zawór mieszający z siłownikiem prowadzony pogodowo  przez krzywą grzewczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ma jechać po siłownik do tego co ma, ale i tak podłączone to wszystko jest jakoś dziwnie. W ustawieniach nie mogłem znaleźć tego trybu pracy o którym piszesz. Na pewno było grzanie domu,  ogrzewanie podłogowe,  praca pomp równoległa i priorytet bojlera. 

Już nie mówię jak oblepiona jest komora spalania, bo to wygląda jak przy ekogroszku, wszystko dzięki temu że kisi się to w trybie podtrzymania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne,że w ustawieniach CWU nie ma opcji wyłączenia.Może trzeba poszukać w ustawieniach serwisowych.

A sterownik ma możliwość sterowania zaworem mieszającym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w tym sterowniku menu serwisowe to tajemna wiedza serwisanta.Więc z tym alarmem trzeba dzwonić do serwisu.Chyba,ze zdobędziesz kod i sam poszukasz w ustawieniach serwisowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wisialem na telefonie z takim tu jednym z forum i wygląda na to że teraz to działa jak powinno.  Nie kisi peletu i się wygasza jak powinien. Jeszcze tylko dzisiaj chłopak kupuje siłownik do zaworu 3D bo serwis twierdzi że jest wymagany. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jeszcze jak się alarm rozpalania włączy to wyłączyć go z prądu i wyczyścić tą rynnę palnika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to naczynie jest? Chyba nie za tym zaworem 3d? Ochrony powrotu wcale nie ma. Wręcz bym powiedział, że układ schładza powrót jeszcze bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będzie zakładany siłownik na zawór 3D. Ale i tak wiele rzeczy pewnie jak mówisz,  do poprawki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ten zawór 3d ma robić tak w ogóle? Zerknij jak jest podłączone naczynie wzbiorcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co było przyczyną wybijania alarmu(czujnik CWU uszkodzony)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam coś w Menu serwisowym pogrzebalismy i jest ok. Komora spalania wyglądała tragicznie działając bez wygaszania, zamiast w trybie modulacji. Wczoraj kolejny alarm, myślałem że to czujka ognia, ale okazało się że  podajnik się zablokował i nie podał pelletu do palnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle nagaru już tam jest? Przecież to nie ekogroszek by kamienie były w pellecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał ten pył go zblokować. Kliknąłem tylko rozpalanie, sterownik spytał się czy jest pellet w turze i przez 30s sam sobie go dozowal. Za 3 minuty była widoczna już kita ognia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś syf z dna zbiornika albo pellet taki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie syf, pellet nie jest dobrze odsiany tak jak i ten mój, ale przynajmniej jest z czystej trociny,  bez lepiszczy.  Ten pellet co go pokazywalem,  na badaniach wyszło ze ma jakąś substancję na L..... którą zawiera np. plastyfikator do betonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.