Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kociołek Stalmark Ekosilver Pellet Początki


kapifranio

Rekomendowane odpowiedzi

witam 

chciałem odświeżyć  odnośnie ekosilver 19kw rozpocząłem grzanie  (podłoga 100%) tydzień temu przez pierwsze 8h kocioł pracował na 100% w modulacji żeby wygrzać posadzki po tym czasie ustabilizował swoją prace obecnie utrzymuje tem. w domu 20 st. choć mam ustawione na 19 (ST 281) praca kotła przy temperaturach rzędu 12-16 stopni na zewnątrz wygląda tak że kociołek włącza się raz na dobę w nocy po czym  temperatura spada aż do 25 st na kotle. a następnie w domu do 18,8 st. i kocioł załącza się odnowa. przy takim trybie pracy kocioł od startu spalił tj. 7dni 100kg pelletu. 

Nie wiem czy to dużo czy mało w popielniku trochę spieków. na szamocie siwo . jedyne co mnie zastanawia to to czy kocioł musi pracować do czasu aż podłoga odda na czujnik 18,8st po czym oddaje jeszcze więcej bo tem. w pomieszczeniu wzrasta do 20st.

mile widziane wszelkie sugestie

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Taka mala relacja po kilkunastu dniach palenia, mianowicie kociol ma problem z dojsciem do zadanej tem. I w popielniku są spieki.

Moze ktoś z ba4rdziej doświadczonych kolegów coś podpowie.

20191101_214710.jpg

20191101_215149.jpg

20191101_214956.jpg

20191101_215012.jpg

20191101_214929.jpg

20191101_214729.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego temperatura powrotu jest tak niska. Zmniejsz histeryzę bo inaczej będzie źle z kotłem z powodu korozji niskotemperaturowej. na powrocie min 55 st.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do spieków to wszystko zależy od jakości pelletu

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jeżeli temperatura powrotu ma jednym ze zdjęć wynosi 40 st.? to coś nie tak. Chyba ze czujnik jest poza obiegiem kotla. Mam ten sam sterownik ale w kotle z Defro. Temperatura żądaną 70 histeryza 15. Nie ma problemu osiągnięcia temperatury zadanej.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zasilaniu masz 43 st. miałem tak tylko przez lato jak grzalem tylko zasobnik wody. Przy ogrzewaniu 43 st. na zasilaniu nie powinno mieć miejsca ze względu na korozję niskotemperaturową. Jeżeli masz na zasilaniu 43 to na powrocie 40 a powinno być min. 55. Przez niska temperaturę powrotu przy rozpalniu może się więcej sadzy gromadzić na ściankach zauważyłem to latem przy podgrzewaniu zasobnika wtedy temperatura zasilania spadła nawet poniżej 40 st. Temperaturę zasilania masz ok ale histeryzę zmień na 10 stopni aby temperatura zasilania nie schodziła poniżej 55 st. Ewentualnie zasilanie zmień na 70 st a histeryzę na 15. Zobaczysz że kocioł będzie lepiej pracował.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. mam histeryze na 10st. według Twojego opisu u Ciebie kocioł chodzi non sto w zakresie 70-55 u mnie jest troszku inaczej kocioł buja do zadanej na chacie i przechodzi w stan czuwania pomiędzy odpaleniami upływa jakiś tam czas (zdj. 1) przez który stygnie także kocioł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie sterownika przedstawia dziwna sytuację temperatura kotła 43 stopnie powrót 40, zawór otwarty na 100% a jednak temperatura za zaworem jest durzo niższa od zadanej. Przy tak dużym otwarciu zaworu całą ciepła woda powinna iść na obieg CO więc skąd temperaturą powrotu 40 stopni?

Masz coś nie tak z instalacją lub umiejscowieniem czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz histerezę 10 stopni to dlaczego kocioł jest w stanie czuwania skoro pokojowka zgłasza potrzebę grzania (czerwony domek na sterowniku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jakby temperatura zasilania spadła poniżej 45 st. to wyłączają się wszystkie pompki. Jeżeli masz histeryzę 10 st. To dlaczego jeżeli żądaną jest 65 to wskakuje ci zasilanie poniżej 55 st ?

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz histerezę 10 stopni to dlaczego kocioł jest w stanie czuwania skoro pokojowka zgłasza potrzebę grzania (czerwony domek na sterowniku)
Tez się dziwię. Coś jest nie tak.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka masz zadaną na kotle chyba 65 z tego co widzę? A - 10 st. Histeryzy daje 55. Czy jak?

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to znaczy ze przy temp. 54 kocioł powinien się rozpalac do 65 st. a tego nie robi bo zasilanie masz na zdjęciu 43 st. I oto mi chodzi.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ACE84 napisał:

u mnie jest troszku inaczej kocioł buja do zadanej na chacie i przechodzi w stan czuwania pomiędzy odpaleniami upływa jakiś tam czas (zdj. 1) przez który stygnie także kocioł. 

sterowanie  281 pokojowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie kocioł się rozpali jak na pokojowym tem. spadnie do 18 stopni (dom w trakcie wykończenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz jeszcze jakiś obieg na tym kotle oprócz podłogówki?

Jak kocioł się rozpali to przy jakiej temperaturze masz start pomp, i co wtedy robi zawór ? Nadal jest otwarty na 100%?

Może kocioł nie dobija do temperatury zadanej bo wcześniej wyłącza go pokojówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę konflikt sterowników

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Start pompy co przy 45st. Pompa podlogi caly cas precuje na stalym cisnieniu. Oprocz podlogi jest obieg cwu ale jest zamkniety. Zawor 3d zaczyna przymykac dopiero kiedy otrzyma 28 st .i dziala prawidlowo tak mi sie wydaje chodzi o to ze szybciej nagrzeje sie pokojowka do 18.2 niz kociol do 65

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.