Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł na pellet Stalmark Ekosilver


Michu86

Rekomendowane odpowiedzi

hciałbym pokazać moje ustawienie modulacji, brak spiekania, komora spalania od jasnoszarego do białego
100% 4sek. 16 sekund 44 dmuchawy
60% 4 sek. 32 s 36 dmuchaw
30% 2 sek. 42 sec 28 dmuchaw
Zużycie na 100m2 w temperaturze od -4 do + 4 stopni 18 kg dziennie.
21 stopni Zimmer i 19 stopni w nocy.

Z poważaniem, Charly 0046

google translator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj do kompletu progi zmiany modulacji do 60 i do 100% i temperature zadana kotla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 2.02.2020 o 17:45, charly0046 napisał:

hciałbym pokazać moje ustawienie modulacji, brak spiekania, komora spalania od jasnoszarego do białego
100% 4sek. 16 sekund 44 dmuchawy
60% 4 sek. 32 s 36 dmuchaw
30% 2 sek. 42 sec 28 dmuchaw
Zużycie na 100m2 w temperaturze od -4 do + 4 stopni 18 kg dziennie.
21 stopni Zimmer i 19 stopni w nocy.

Z poważaniem, Charly 0046

 

Jaką powierzchnię ogrzewasz  ,bo  przy takich ustawieniach co podałeś  to 18kg /day  to bardzo mało . Musi być maksymalnie  90-100m2 do ogrzania inaczej nie może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No napisał że 100m ale w domu tylko 21* w dzień. Przy takiej temperaturze to i u siebie taki wynik bym zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo, ich habe 100m2, das ist die Gesamte Region des Hauses. Ich heize alles mit Radiatoren, keine Fußbodenheizung

Der Verbrauch ist bei milden Wetter im schwedischen Winter. Das Haus ist gut gedämmt und hat 3 Glas Fenster,

von  Firma Drutex aus Polen.

 

mit freundlichen Grüßen charly 0046

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Dziś i u mnie skończył się montaż tego kotła. Mam jednak zastrzeżenia i będę jeszcze prosił wykonawce o poprawki. Po pierwsze brak regulatora pokojowego powoduje że kocioł nie wygasza się po osiągnięciu zadanej temp. tylko dmucha lekko w trybie podtrzymania. Chyba ekonomiczniej było by z pokojowym regulatorem. Poza tym, wykorzystano 3 drogowy zawór manualny mieszający. Nie wiem jak ma się to do ochrony kotła ale będę chciał aby jednak wpiąć automat. Do tego obecnie kocioł działa w trybie standardowym - a nie modulacji. Rano zobaczę jak wygląda komora spalania.
Mój dom do ok 130m2 - beton komórkowy, 22cm styropianu i nowe okna 3szybowe. Nie będę już dziś kombinował z nastawami. Zobaczymy rano jak będzie wyglądał temat spieków itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2020 o 09:54, Marek33K napisał:

Jaką powierzchnię ogrzewasz  ,bo  przy takich ustawieniach co podałeś  to 18kg /day  to bardzo mało . Musi być maksymalnie  90-100m2 do ogrzania inaczej nie może być.

a jaka wielkość kotła? -pewnie 7 kW , ja przy 24 kW  i ok 350 m2 18 kg mam przy chłodnych dniach i wspomaganej panelami ciepłej wodzie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, JakubS napisał:

Możesz sprecyzować? Każda pomoc na wagę złota.

 

Zainwestuj w czujnik tem. pomieszczeń, zmian na modulacje praca kotła pełne moc i dogrzanie wyłączenie   , w standardzie pracuje 30%mocy non stop. KOPCI sadzi. Ta maszyna nie pracuje dobrze w standardzie.  

Strzel fotki komory spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik zamówiony. 
Modulacja włączona rano - ustawienia:

Modulacja/czas podawania/przerwa podawania/dmuchanie

  • 30/4/60/20
  • 60/4/60/30
  • 100/4/12/50
  • Histereza 10'C
  • Rozpalanie  - włączone (choć wg instrukcji chyba bez czujnika nie powinna być aktywna, jednak była i piec po dogrzaniu do zadanej CO przechodził w czuwanie).

Komora spalania:
20201013_210629.thumb.jpg.e29e99acf918a032024db5fa1ed7caa1.jpg

Wczoraj było całkiem czarno, dziś między płytami zaczął pojawiać się biały nalot. 
Jednak wysunąłem podajnik i było w nim sporo niedopalonego popiołu. Rano go nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj mu tak chwilę popracować. Ważne że masz w modulacji, inaczej zajechał byś kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodane jak mówiłeś. Zobaczę wieczorem jak wygląda popielnik i komora spalania.

Jeszcze dodam że u mnie nie ma bufora. Niestety nie mam go gdzie wstawić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taką obserwacje. Po przestawieniu palnika w tryb modulacji płomień w progu 100% jest strasznie - nie wiem jak to określić - ostry, niespokojny, rwiący. Nie jest równy i spokojny. Tak ma być? Czy może mi ktoś podrzucić linka jak to powinno wyglądać prawidłowo? Szukałem na YT ale nie ma. Może ktoś ma jakieś swoje nastawy sfilmowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo z wiatrem przegiąles. Ja w Ekosilverze obniżałem żeby pelet nie szlakował i to po 3-4% na progu a nie tak duże zmiany jak zrobiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie piec pracuje tak:20201015_092435.thumb.jpg.149125bf9db1055b5652dea3dc34bfa5.jpg

Ładnie dochodzi do zadanej, jednak komora spalania chyba nie wygląda nadal dobrze. Zastanawiam się ile trzeba czekać aby zaczęło się robić siwo.
20201015_092255.thumb.jpg.e09e9ba0e0058b94c8d7800e239798c2.jpg20201015_092336.thumb.jpg.f76e7c537366912efce467d42505ba8f.jpg

Płomień przy 100% mocy wygląda jak poniżej:

Zadana na piecu to 62 - histeryza 10'C

Podpowiedzcie  please jak zmienić ustawienia aby spalał bez sadzy i jak długo czekać aby zaobserwować czy robi się siwo. Pellet nie szlakuje się. Popiół jest sypki.

Pozdrawiam

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróć do ustawień fabrycznych podawania i powietrza, wtedy pokaż jak to wygląda. To co teraz to nie dadzą, spokojnie, ale płomień wygląda źle, za mało podaje w stosunku do powietrza którego jest za dużo. Ta kita powinna owijać aż ostatnie płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego chcesz dać mu wiatru skoro widzisz że jest go za dużo? Niech wróci do fabrycznych. Te nastawy to ostatnia rzecz jaką się tyka podczas regulacji kotła, każdy ma inny pelet i inne warunki kominowe. To co jest dobre u Ciebie, nie musi działać u innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do domu to podam wam nastawy fabryczne, 3 razy dzwoniłem do stalmarka i 3x podano mi ustawienia fabryczne inne dla modulacji 19kw.

A jeszcze zapytam regulator ciągu zamontowany kolega ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5/32/38 30%

6/18/50 60%

5/14/75 100%

U mnie śmiga na tym

3/30/54

3/13/64

3/12/74

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wspominałem, ale mój piec to najmniejszy model - 14kW. 

Nie chciałbym robić resetu do fabrycznych bo ustawienia tych zaworów i innych polecą pewnie również. 
Skupiając się na płomieniu, powinienem więc zmniejszyć dmuchanie, a zwiększyć dawkę paliwa aby płomień był większy. 
Więc zmieniłem tak:
30 - nadmuch 30

60 - nadmuch 40

100 - nadmuch 50 

Za około godzinkę piec zacznie pracować to zrobię filmik.

Na filmie Ace86 widzę że płomień również jest mocno nerwowy ale dużo dłuższy co by sugerowało że ma po prostu więcej paliwa. Dobrze rozumuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.