Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kociołek Stalmark Ekosilver Pellet Początki


kapifranio

Rekomendowane odpowiedzi

Wejdź w ustawienia zaworu a tam w pokojówkę i zmień parametry podwyższenia i obniżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8Mam tylko podswietlony regulator rs proporcjonalny ostatnia opcja w tym podmenu to funkcja pokojówki a tam mam obnizenue pokojówki i zamykanie zaworu z tym ze obnizenie jest podswietlone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliknij w ten proporcjonalny i zobacz czy nie będzie więcej ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w różnica temperatury pokoju i w zmiana temperatury zadanej (drugie zdjęcie z poprzedniego posta) i podaj wartości jakie tam masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień na różnica 2 stopnie zmiana na 1 stopień.

Działa to na zasadzie gdy masz w pokoju ustawione 20 stopni a obecna temperatura to 18 stopni więc przy ustawieniach które podałem będziesz miał zadaną na zaworze podbitą o 1 stopień.

I tak dla każdzych 2 stopni różnicy czy to w dół czy w górę.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc będzie OK.

Te parametry możesz zmieniać zależnie od komfort jaki w pokojach  chcesz uzyskać i szybkości dogrzewania lecz przy instalacji podłogowej niema co szaleć ze wzrostem i spadkiem. 

Sprawdź jeszcze w ustawieniu zaworu jaki masz czas próbkpwania i skok jednostkowy .

Dziwne że zawór ATV masz 50 stopni a temperatura powrotu 44 stopnie.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie robie w chacie wykonczeniowke wiec tem. Na poziomie 18-20 st jest ok czyli teraz kociol powinien szybciej dochodzic do zadanej skoro zawor szybciej reaguje czy sie myle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej... Pomieszczenia będą się wolniej nagrzewać bo temperatura na podłogę będzie bardziej równomierna i stabilna więc kocioł będzie miał więcej czasu aby dobić do zadanej temperatury. A duże wąchania temperatury na instalacji podłogowej nie są wskazane, więc moim zdaniem powinno być lepiej.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zmniejszylem pokojowke do 20 st i kociol sie wylaczyl.  Cieplej mi nie potrzeba ...narazie. dziekuje za pomoc. Jeszcze tylko musze wymienic naczynie przeponowe bo duza roznica cisnien jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od ostatnich ustawien minelo kilka dni temperatura spadla na zewnatrz i zauwazylem ze nie dziala mi krzywa grzewcza. Tz. Czynnik na zaworze caly czas 27 st chociaz powinna pogodowka go podbijac o kilka stopni do gory. Stad moje pytanie czy korekta wedlug pogodowki jest jakos uzalezniona od wlaczonej lub wylacznonej pracy w trybie tygodnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest zależna... tryb tygodniowy odnosi się do temperatury zadanej z pogodówki.

Sprawdź jakie masz ustawione wartości na pogodówce dla punktów-20 , -10, 0, i 10 stopni. Może masz wszędzie taką samą, lub tak małą różnicę  że wartości pośrednie jeszcze się nie zmieniają.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pomóżcie mam stalmark 19 dom kwadraciak z 73 roku jeszcze nie ocieplony 10 kaloryferow 2 drabinki 2 podlogowki wszystko na jednej pompie,druga pompa do cwu . Piec jest na modulacji. Moje nastawy: tk 65 histereza 15 t cwu 50 histereza 15 t załączenia pomp 50    Moulacja 100 czas podawania 3 czas przerwy 14 nadmuchu 66.     Modulacja 60 czas podawania 3 czas przerwy 15 nadmuchu 42 modulacja 30 czas podawania 4 czas przerwy 32 nadmuch 26. Wszystko nawet chodzi ale przy aktualnej temperaturze zewnętrzne pali 8 worków na 4 doby,myślę że to za dużo no i drugi problem to czarne drzwiczki i konta. Brak spiekow, wklad kwasowy.Temperatra pokojowa 21 ,termostaty na kaloryferach .Co robić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stały problem w Stalmarku, sadza. Te nastawy to fabryczne czy ruszałes coś? Wyczyść kocioł porządnie, szamoty, palnik i nastaw odpał kotła od czujnika pokojowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.