Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł na pellet Stalmark Ekosilver


Michu86

Rekomendowane odpowiedzi

Ale macie inny pellet, inna gęstość zasypowa, inna kaloryczność i już będzie inaczej. Dobrze rozumujesz że masz za mało paliwa, musisz to korygować małymi kroczkami i obserwować. To jest robota na kilka dni a nie parę godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ACE84 napisał:

Mój ma 3do12 Twój 4sek. do 12 sek. Przerwy .. kto ma więcej paliwa

W teorii Ty. ale tu chodzi o stosunek paliwa do wiatru a nie o czas podawania stricte chyba. Poza tym mam pewnie inne paliwo - obecnie to olczyk. Ale później wejdzie pellecik plus z pellecik.pl

3 godziny temu, eliks napisał:

Ale macie inny pellet, inna gęstość zasypowa, inna kaloryczność i już będzie inaczej. Dobrze rozumujesz że masz za mało paliwa, musisz to korygować małymi kroczkami i obserwować. To jest robota na kilka dni a nie parę godzin.

Wiem, poprzednio miałem groszek i zanim się nauczyłem to ustwawiać to minęło trochę. A w groszkowcu to czasem partia tego samego groszku jest inna od poprzedniej bo z innej ściany w kopalni szła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2020 o 09:53, JakubS napisał:

Obecnie piec pracuje tak:20201015_092435.thumb.jpg.149125bf9db1055b5652dea3dc34bfa5.jpg

Ładnie dochodzi do zadanej, jednak komora spalania chyba nie wygląda nadal dobrze. Zastanawiam się ile trzeba czekać aby zaczęło się robić siwo.

Jakub alb K jak sie podpisujesz, dla mnie to wykres pracy w Standard a nie modulowanej. Modulowana praca kotła zmierza do stałej linii prostej z drobnymi odchyleniami wynikającymi np. ze zmiany temperatury zewnętrznej albo zwiększonego lub ograniczanego odbioru. Mój kocioł pracuje w ten sposób, nawet widać wieczorną pracę kominka z płaszczem wodnym i zaburzenie temperatury pod jego wpływem.

IMG_20201016_090639.jpg

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;-) dokładnie - ciepłą woda z cyrkulacja i co :-)

ciepła woda wsparta panelami - ale słońca nie ma  aktualnie i co wspierane od czasu do czasu kominkiem - jak jest nastrój ;-) kocioł ma 24 kW w 90% chodzi na 30% z 2 sek podaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja używam zapalarki w pelleciaku. Możesz pokazać jak wygląda kocioł w środku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe właśnie jak wygląda 24kw w środku  na tak prowadzonej modulacji,  bo wydaje mi się że trudno zachować czystość w środku na 30%mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2020 o 17:02, vert napisał:

Jakub alb K jak sie podpisujesz, dla mnie to wykres pracy w Standard a nie modulowanej. Modulowana praca kotła zmierza do stałej linii prostej z drobnymi odchyleniami wynikającymi np. ze zmiany temperatury zewnętrznej albo zwiększonego lub ograniczanego odbioru. Mój kocioł pracuje w ten sposób, nawet widać wieczorną pracę kominka z płaszczem wodnym i zaburzenie temperatury pod jego wpływem.

Nie instalowałem jeszcze czujnika pokojowego i zewnętrznego. Czekam na hydraulika. 

Tak czy siak mylisz się. Piec chodzi w modulacji na histerezie 10'C i generalnie wg mnie tak powinno to wyglądać. Najpierw dmucha na 100, jak mam 4 stopnie do zadanej przechodzi na 60 a później jak już tylko jest 1 stopień to 30 i później piec wygasza się na 2-3h. Pompy działają i gdy temp. zadanej spadnie piec rozpala się ponownie. 
Modulacja chyba nie jest po to aby utrzymywać płomień cały czas. Gdy dojdzie czujnik wewnętrzny - pokojowy - piec będzie wygaszał się do momentu aż w domu zrobi się zimniej niż temp. zadana w domu. Mylę się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, masz budynek ocieplony, nie wiem jak z CW. Ja grzeję budynek nieocieplony, chodzi mi na 30% z czasem podania 2 sek przy większych rozbiorach ćw przechodzi na 60% z 3 sek podaniem

Eliks proszę, tak wyglada przy 100 nadmuch 65

16030194188641916325723248419486.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano bierze 24 kW :-)

Ok 5 kg latem na cw i do 45 kg przy minus 20, ale na 100% chodzi bardzo krótko, głównie 60 i 30% a tu mam 3 sek i 2 sek podania

Zasobnik mam na 250 kg:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, Mój obecnie pobiera jakieś 11-12kg na dobę (CO+CW). Ale wiadomo - jesień. W domu 23-24 stopnie. Dom 130m2 - 22cm styropianu na elewacji - (10cm takiego lambda 0,4 + 12cm docieplenia lambda 0,31). Okna 3 szybowe. Budynek z suporka z 1997 r.


Mam jednak pytanie - jak powinna dokładnie wyglądać komora spalania. Płomień wydaje się już być ok.  Na 100% zawija się aż na ściance i owiewa ceramiczne płyty, na 60% dochodzi prawie do ścianki komory spalania a na 30% jest gdzieś do połowy komory spalania.
Biały osad pojawia się tylko w miejscu gdzie płomień dotyka płyt i ścianki kotła. Drzwiczki są takie rudobrązowe ale nie osadza się na nich nic dodatkowo. Jest ok czy nie?

Bądźcie zdrowi o bezpieczni.

 

Edytowane przez JakubS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest dobrze.am podobnie. Jaki czas podawania paliwa masz na 30 i 60%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmniejszyłem na 3 przy 60 i 2 przy30%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem tak, ale wg mnie wtedy płomień nie był odpowiedni. Po prostu przygasał delikatnie. Zamiast tego wydłużyłem ciut przerwę podawania. Więcej, a rzadziej. Zauważ że w moim przypadku zmniejszając o 1s podawanie zmniejszasz dawkę paliwa o 25%. Zamiast tego zwiększając czas przerwy podawania regulujesz to samo - ilość paliwa w komorze spalania, ale możesz to robić mniejszymi krokami.

Jak można zaobserwować na zdjęciach - jest widoczna sadza z momentu odpalania kotła i pracy w pierwszych dwóch dobach. Później zmieniłem ustawienia i pojawił się ten kawowy pył oraz taki kawowy nalot na drzwiach oraz biały nalot na tych elementach które owiewa płomień.

20201022_134913.thumb.jpg.6d53114a6708ab6725c5b259030b32e0.jpg

20201022_134826.thumb.jpg.a68d09c3e9c55b86b162b1b87fcab077.jpg

20201022_134841.thumb.jpg.4bfae0116f75e6be80b4ab3ee316fbe7.jpg

20201022_134848.thumb.jpg.3c580681e4e2e17925ac98f9738a1af7.jpg

20201022_134903.thumb.jpg.c7bcd5da5590e868de9b7fc749913279.jpg

20201022_134908.thumb.jpg.3550d757c3ebf033cb042ab27bfe4d6b.jpg

Edytowane przez JakubS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jest ok. U mnie jest taki drobiazg jak włączona ochrona kotła minimum 50 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cieszy mnie to bardzo. Tym bardziej że w domu cieplutko, a zużycie jest naprawdę zaskakująco niskie. Wcześniej paliłem ekogroszkiem i zużycie ekogroszku było niby takie same, ale biorąc pod uwagę kaloryczność obu paliwo to widać że efektywność tego kotła jest dużo większa, no i inwestycja w docieplenie elewacji dała dużo. Ogólnie ten rok był ciężki, bo cała ta termomodernizacja to była masa roboty, dużo kasy i jakbym chciał policzyć okres zwrotu liczyć to pewnie 20 lat będzie mało. Ale że wliczając komfort życia i to że być może nie będę tak smrodził na około jak groszkiem to i tak się opłacało. :D

Dziękuje Wam bardzo za pomoc w ustawieniu kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JakubS napisał:

No to cieszy mnie to bardzo. Tym bardziej że w domu cieplutko, a zużycie jest naprawdę zaskakująco niskie. Wcześniej paliłem ekogroszkiem i zużycie ekogroszku było niby takie same, ale biorąc pod uwagę kaloryczność obu paliwo to widać że efektywność tego kotła jest dużo większa, no i inwestycja w docieplenie elewacji dała dużo. Ogólnie ten rok był ciężki, bo cała ta termomodernizacja to była masa roboty, dużo kasy i jakbym chciał policzyć okres zwrotu liczyć to pewnie 20 lat będzie mało. Ale że wliczając komfort życia i to że być może nie będę tak smrodził na około jak groszkiem to i tak się opłacało. :D

Dziękuje Wam bardzo za pomoc w ustawieniu kotła.

Nasadziłem byków z telefonu. Sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2020 o 11:26, vert napisał:

Ano bierze 24 kW :-)

Ok 5 kg latem na cw i do 45 kg przy minus 20, ale na 100% chodzi bardzo krótko, głównie 60 i 30% a tu mam 3 sek i 2 sek podania

Zasobnik mam na 250 kg:-)

Ściemniasz kolego  oj  ściemniasz  ,  kiedy miałeś -20'C  ??  pewnie 10 lat temu  ale wtedy  czym paliłeś ? bo na ewno nie pelletem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.