Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sadpal - czy warto?


marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również sypie Sadpal ale czyścic i tak trzeba komin i piec choć mi się ładnie wypala syf w komorze spalania :( Raz na dwa miesiące jest czyszczenie komina a raz na miesiąc pieca tak do czystości.

 

Baca z ta maszyna kurcze dobre pomysł narzuciłeś, gdzie taka końcówkę dorwać ?? Bo mam silnik elektryczny i bym na taka maszynę wykorzystał B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Pierwszy na rynku był sadpal a reszta to jak to w kapitaliźmie bywa. Ja tam od zawsze sypię sadpal, nie jest to 100% lekarstwo ale nie narzekam.

 

Jedna sprawa jeszcze, bo nikt tego nie opisywał, zapaliłem dzisiaj rano piec i po chwili zajrzałem czy się pali, zauważyłem, że łuski na ściankach się tlą, tak jak lont w starych filmach. Chwilę sie przyglądałem się i wypalały się całe placki, wielkości 2 złotówki. Nie wiem czy to zasługa sadpalu, bo miał mam ten sam od 2 lat ( taki zapas sobie zrobiłem).

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Stosuję, kontaktowałem się nawet z producentem mojego kotła - nie widzi przeciwwskazań, bo środek ma atesty rozmaite. Faktycznie, łatwiej się czyści kocioł po dodaniu wcześniej Sadpalu i przepaleniu w wyższej temepraturze. W kominie też nie widzę zarostów - gładka powierzchnia a na dole w wyczystce proszek barwy 'kawa z mlekiem'. Co do dachu - nie widzę u siebie żadnych skutków, blacha ocynk malowana farbą poliwinylową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Adam czyli co jak ja teraz mam na próbe sadpal to tak jak pisze na etykiecie nie mozna wysypywac na metalowe elementy gdyz powoduja korozje czyli nie mozna mieszac w podajniku!

A jesli spalsadz to juz inny sklad czy inne dzialanie ze mozna mieszac?

Jak to jest, moze na spalsadzu nie pisze nic o elementach metalowych a powoduje to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jak musicie stosować sadpal, spalsadz i co tam jeszcze to znaczy , że z czystością spalania jest na bakier. Ja także to stosowałem paląć " tradycyjnie" a po przerobieniu na ds drugi rok nie ma potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie stosuje tych preparatów. Po przeczytaniu tematu, stwierdzam że są bardzo nie ekologiczne. Nie wspominając o brudnych dachach i podjazdach koło domu.

Zastanawiam się nad stosowaniem wapna budowlanego, mieszając go z ekogroszkiem w zasypie. Podobno kocioł jest mniej zabrudzony i nie ma tyle spieków z ekogroszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem żeby powalczyć z sadzą powstającą ze spalania Bogdanki. Ten specyfik to lek na naszą psychikę że chemia pomoże. Użyłem ze trzy razy i totalna lipa, płomień owszem zmienia kolor ale na tym czary się kończą. Syf wcale nie odpada, wymiennik dalej zawalony sadzą tak jak i komin. To jest badziewie i nie polecam nikomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad stosowaniem wapna budowlanego, mieszając go z ekogroszkiem w zasypie. Podobno kocioł jest mniej zabrudzony i nie ma tyle spieków z ekogroszka.

Nie wapno budowlane, a wapno palone ten temat omawialiśmy 3 lata temu tu https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/16811-suplementy-do-co/

Tam jest wiele innych przydatnych informacji na tematy z tym związane.

Warto poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Niestety są zalety jaki i wady palenia drzewem. Zaleta jest taka, że jest tanio, a wada,że trzeba się napracować czyszcząc piec i komin. Coś za coś. Teraz o tyle mam lepiej, że jak używam ten proszek spalsadz do każdego palenia znacznie rzadziej czyszczę piec, bo w sumie nie ma takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie tez nie było zadnych problemów, opał z PGG.

Może kolega za mocno dmucha i żużluje.

Albo to nie Retopal tylko co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.