Skocz do zawartości

Remi

Stały forumowicz
  • Postów

    218
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Remi

  1. Dziękuje, brak czasu było i przeoczyłem wiadomość :) Problem z wyłączeniem grzania wody CWU rozwiązałem za pomocy włącznika którego sobie dobudowałem na tył sterownika pieca i wpina mi rezystor w obieg czujnika NTC który oszukuje piec ze cwu ma 95°C. Nadal jest tylko jeszcze kwestia rozwiązać czemu czujnik ciśnienia wody CO na piecu pokazuje mimo hydrostatycznego ciśnienia wody (0,8bar z manometru odczytane) na wyświetlaczu Termeta 0.0bar. Jak dobije np ciśnienie kompresorem w zamknięta instalacje i mam w tedy 2 bar to Termet pokazuje około 1bar. Czemu on odejmuje hydrostatyczne ciśnienie to nie wiem. Chyba LM358 trzeba będzie wstawić i skorygować ciśnienie z czujnika.
  2. Witam, Istnieje możliwość dostania instrukcji serwisowej (plik ISU-578-2014-PL.pdf) do Termet Ecocondens Crystal II 20 ? Na stronie producenta jest to tylko dostępne za logowaniem jako serwis a przez maila wysłać nie chce jak zapytałem. Jak ktoś by miał prosił bym o kontakt :D Druga sprawa która mnie denerwuje to niestety w instrukcji nie jest nic opisane na temat opcji wyłączenia grzania C.W.U., jedyna adnotacja jest o sterowniku Opentherm ze przez niego istnieje możliwość wyłączenia funkcji grzania CWU. Trochę to absurdalne jeżeli tylko przez dodatkowy sterownik jest taka możliwość. Nie mam ochoty kupować czujnika bo mi to jest zbędne a piec ma być prosty w obsłudze. Oryginalnie był rezystor na klemach czujnika NTC zasobnika, który wskazywał 88°C i przez to piec nigdy nie załączał grzania CWU. Czasem nie jest potrzebne grzanie wody w zasobniku, tylko grzanie C.O. jest wymagane i za każdym razem wypinać NTC zasobnika i wpinać rezystor trochę komplikuje użytkowanie. Prosił bym o jakaś doradę. pozdrawiam Remi
  3. I w końcu po prawie pol roku leżakowania udało się zamontować czujnik spalin z zalecanych powyżej sklepów :) Mialem kiedyś do 250°C ale niestety nie wytrzymał na suchym drewnie :/ Poniżej temp. przy 60°C na kotle w potrzymaniu.
  4. Moj zawór różnicowy zielony Tech-Pola tez padł po 3 latach użytkowania zamocowany w pionie na powrocie :( Objawiało się to tym ze ostanie kaloryfery kondygnacji nie grzało lub raz grzały obojętnie od ustawienia pompy na jaki bieg. Rok temu tez zmieniłem pompę na Wilo Pico i na polowe skali i tak brała straszeni dużo mocy według mnie. Również brak stukania kuli w zaworze różnicowym było tez dość dziwne, oraz mimo przysłuchiwania się stetoskopem nie było nic słychać na 2" zaworze. Po wymianie tym razem na ciemny zawór różnicowy Tech-Pol, kuli osobnej nie dało się nigdzie dostać, kula teraz tak stuka ze aż rura 2" cala dudni z zaworem i pobór mocy pompy spadło o polowe !! Przed wymiana pompa brała cały czas 18W teraz spada z 15W na 9W po chwili jak się rozgrzeje instalacja :) Co dziwne w starym zaworze kula wygląda normalnie oraz widać na niej ślady zamykania się, syfu brak było w niej, kulka tez pływa sobie w zimnej jak i cieplej wodzie. W gorącej wodzie tez brak jakich kol wiek deformacji. Cos z tymi kulkami robią i jak znów padnie za kilka lat będę to teraz obserwował co roku dokładniej w pakuje chyba jak sugerowane zawór zwrotny z grzybkiem plastikowym i wywalę sprężynę.
  5. Dla potomnych, płukałem każda kondygnacje osobno raz na zasilaniu i powrocie i tak kilka razy :) Syfu minimalnie było a operacja nie potrzebna, się okazał winny zawór różnicowy Tech-Pola :(
  6. Ten odgłos kulki jest słyszalny ewidentnie jak się ucho przyłoży do zaworu różnicowego ?
  7. Jak takie coś wygląda dokładniej ? Płuczę sie każdą kondygnacje na zasilaniu oraz powrocie z najwyższego punktu ?
  8. hehe.. Wytłumaczę to może tak. Najpierw była instalacja do kaloryfera robiona bez ścianek GK i kaloryfer nie był podłączony. Robiłem potem ścianki GK i mi pasowało podnieść o kilka cm kaloryfer do góry. Wiec wykonałem mój syfon i podłączyłem go w końcu na probe dłuższa :P, i mnie dręczyło to bulgotanie.
  9. Wiec pompke mam na C.O. jaka stara Grundfos Super Selectric 25-35 i śmiga 1. biegu cały czas. Kaloryfera tam akurat nie było jeszcze dopiero teraz zamontowałem. Na tym pionę tylko trochę dalej kiedyś był kaloryfer żeliwny żeberkowy na 3/4", ale zostało to przerobione na miedz 1/2". Zdławić nie ma tego jak bo nie ma zaworu nigdzie tylko te dwa na kaloryferze. Piętro niżej jest zwykły kaloryfer żeliwny tez w łazience ale nie ma termostatu tylko zawór jest zwykły. Sadzicie żeby zamontować zawór termostatyczny na powrocie ? @rumunn9r, czym ty to zdławiłeś ? W moim podpisie jest w sumie wszystko dopisane co do mocy na dom. Piec ma 15KW. :)
  10. Jak przydławię to słychać bardziej :/ Bo się bawiłem tym wczoraj. Ogólnie jest o niebo ciszej ale jak się człowiek kapie w łazience to się wydaje ze gdzieś woda leci :D Instalator mi tak zrobił to podłączenie ze ud góry i o dołu powrót. Pompka w domu chodzi na 1. biegu tylko a odpowietrzałem na zimnej instalacji dopiero potem rozpaliłem w piecu.
  11. Hej, Wiec tak zaworu termostatycznego mi nie trzeba w łazience bo ma grzać zawsze na full :) Mam w domu zawory i ich nie używam niestety bo za na max odkręcone bo jakoś nigdy mi nie jest za gorąco :) Ale co gorzej rozebrałem dziś to wszystko złożyłem z odpowietrznikiem i nic to nie dało nadal słychać może trochę ciszej ale słychać :wacko: Chyba coś ten kaloryfer łazienkowy jest bublowaty. Z obydwu odpowietrzników leci woda, czyli odpowietrzyłem jak trzeba. http://youtu.be/3mVvd9H3oNk
  12. Jednak dobrze przypuszczalnym trzeba to będzie znów rozebrać i jakiś trójnik tam wstawić i zapodać odpowietrznik :( Za daleko mi to trochę odsunie kaloryfer od ściany bo zaraz za przyłączu regulacji miała iść płyta gipsowo-kartonowa :wacko: Dziękuje w każdym bądź razie, podziałam coś jutro i zdam relacje :rolleyes:
  13. Witam, Mam takie pytanie musiałem kaloryfer łazienkowy podnieść o kilka cm do góry. Problem jest taki ze teraz słychać takich jak by strumyk wody ze przez niego przepływa i słychać do w nocy po całym mieszkaniu z łazienki jak by się woda lała. Zamontowałem odpowietrznik automatyczny ale nic to nie dało. Jak się tego pozbyć ? :blink: Tutaj filmik który przedstawia sytuacje : http://youtu.be/ZHmDD1VDAE8
  14. To jest winna ze drzewem pale które nie jest aż na tyle sezonowane :(
  15. Bylo brane z komory palenia a raczej od PW :) Ale niestety tak się palić nie dało bo temp była niska na piecu i 2 godziny trzeba było czekać aż się C.O. na ta temp pieca ogrzało wiec wyburzyłem wszystko i powróciłem na palenia od góry.
  16. Regulator ciągu zamontowany w kominie Tutaj była próba przeróbki na Dolniaka https://www.youtube.com/watch?v=pnANicI2T9s Kilka innych filmow https://www.youtube.com/watch?v=MgsiUklxomE https://www.youtube.com/watch?v=wp1HGphjtbs
  17. Nie wiem czy gdzieś wcięło moje zdjęcia lub nie mogę swojego tematu odszukać gdzie była reszta zdjęć z RCK i kierownica powietrza wtórnego :) https://www.youtube.com/watch?v=Eveyl-3FnHY Druga płyta szamotowa :)
  18. 1. jak trzyma zadana temp na miarkowniku i nie przekracza więcej jak 5°C to wszystko jest ok :) 2. Nie zamontuj sobie lepiej regulator ciągu kominowego na kominie w piwnicy kolo pieca. 3. Lepiej się spala jak się doprowadza powietrzne wtórne i pali się od góry. Wywierć sobie dziurki wiertlem, jak ja zrobiłem w tym piecu na początku i poprawiło to spalanie. 4. 'Palic od góry, zrobić powietrze wtórne w drzwiach zasypowych i zablokować ruszt pionowy w drzwiczkach od popielnika. 5. Nie pomogę bo nie paliłem tym nigdy Tutaj jest link do mojego tematu: https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/5341-zarosl-komin/
  19. I jak tam co ciekawego wymyśliliście :) Chciałem osobiście sobie posiać konopie siewna na 1ha by mi akurat wystarczyło na ocieplenie poddasza ale niestety nie jest tak łatwo dostać na to pozwolenie a szczególnie na własne zapotrzebowanie jako materiał budowlany :( z 1ha można uzyskać ok 4-8t włókna konopi, zależy jak urośnie. Jak na razie szukam w Polsce jakieś firmy gdzie by to można było kupić bo nikt o takim czymś przeważnie nie słyszał. Austrii się dowiedziałem po bylem w rożnych firmach importują to z Niemiec. I w sumie a EU to Francja i Niemcy są największym producentem konopi siewnej. W PL nikt tego nie miał lub nie słyszał. A co ciekawe to np 1t konopi ma porównywalna wartość kaloryczności jak 1t dobrego węgla.
  20. Oglądnij sobie linki podanych wyżej i w moim temacie np są zdjęcia jak zrobić otwory wtórne i ważna zasada jest żeby najpierw lądować węgiel i od góry zasyp za każdym razem rozpalać i trzymacz temp min 60°C .
  21. Remi

    Heraklith - Wełna Drzewna

    Faktycznie bo te inne płyty Heraklith'a bez rdzenia z wełny mineralnej już maja tylko ?=0,1 W/mK i wszystko jest jasne :)
  22. Remi

    Heraklith - Wełna Drzewna

    Jeszcze bym miał takie pytanie bo przeszukałem teraz o tej Supremie i ludziska podają ze te płyty Suprema maja tylko Lambda ?=0,43 W/mK a Heraklith podaje na swoje płyty Tektalan ?=0,034 W/mK i cos mi tutaj nie pasuje.
  23. Remi

    Heraklith - Wełna Drzewna

    Super dokładnie o to mi chodziło, Dziekuje :) Mnie głownię interesuje ocieplenie zewnętrzne.
  24. Witam, Mam takie pytanie gdzie szukać w Polsce wełnę drzewna pod nazwa Heraklith a szczególnie produkt Tektalan :) Przez Google nie wiele się znajduje, jedynie co widzę to KNAUF to teraz rozprowadza ale jakoś. Jakos nigdzie nie ma na to cenników. Mam w domu katalog Heraklitha z 2005 Roku ale jest to Austriacki Katalog a mi to trzeba gdzieś w Polsce dorwać. Polska strona Herkalitha jest jakoś tez nie dostępna nie wiem czemu. Myślę faktycznie nad ociepleniem kilka miejsc w domu i jedynie rozsądne mi Hearklith przychodzi do głowy bo Styropian odpada dla mnie na większą skale bo nie jest to ekologiczny i zdrowy materiał. Możliwe tez ze ja jakoś zle to szukam, sam już nie wiem :/ O pomoc był bym wdzięczny :)
  25. Również bierz wariant 2, bo dostęp do wyczystki jest bardzo ważny :) Tak blisko komina to raczej będzie strata nie odczuwalna czy będzie załamie czy nie. :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.