Skocz do zawartości

lukaszz2

Forumowicz
  • Postów

    34
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O lukaszz2

  • Urodziny 18.08.1981

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    100 m2, parter oraz piętro.
  • Instalacja
    Układ zamknięty.
  • Kocioł
    Kocioł z podajnikiem Ogniwo Biecz

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Grojec

Osiągnięcia lukaszz2

Odkrywca

Odkrywca (4/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Dziękuję Panowie za pomoc. Zmyliło mnie to, że nie zerwało zawleczki (śruby). Po wyjęciu zawleczki silnik normalnie kręci. Poruszyłem śrubę ślimaka, włożyłem z powrotem zawleczkę i wszystko działa. Pozdrawiam
  2. Witam. Mam Ogniwo Biecz 15 kW z 2010 roku. Dzisiaj przestał działać silnik od podajnika. Nie słychać dźwięku silnika, a jedynie ciche buczenie. Silnik był bardzo ciepły. Na tabliczce znamionowej silnika pisze Besel S.A. 0,09 kW, typ SEMKg 63-4A2/8021. Czy ktoś wymieniał już silnik od podajnika ? Ile lat wytrzymują Wam silniki od podajnika ?
  3. Nadal mam spore spieki. Podejrzewam, że ten ekogroszek jest oszukany. Podniosłem defletor o jedno ogniwo, zmniejszyłem nadmuch o - 1%. Efekt wygląda tak: Wczoraj ustawiłem korekte dmuchawy na -2%.
  4. Spieki wyglądają u mnie tak: W temacie ktoś pisał, że spieki wrzuca do zasypu i spalają się z ekogroszkiem. Robi ktoś tak jeszcze ?
  5. Mam Ogniwo Biecz Eko 15 kW i sporo spieków z Retopla (kopalnia Piast). W okresie grzewczym będę chciał je zminimalizować. Po aktualizacji sterownika mam możliwość korekty nadmuchu +-8%, więc będe schodził korektą nadmuchu na minus. Jak to nie pomoże to podniose deflektor o jedno ogniwo na łańcuchu w górę. Jak sobie radzicie ze spiekami w Waszych Ogniwach z eCoalem ? Czy dosypujecie również wapno palone ? Czy ktoś wrzuca spieki do zasypnika ?
  6. lukaszz2

    Sadpal - czy warto?

    Jakie plusy przynosi Wam mieszanie ekogroszku w wapnem palonym ? Mam sporo spieków z Retopla (kopalnia Piast).
  7. Pisałeś, że Kowalski nie czyści pieca. Ja wymiatam raz w miesiącu, więc może tak gdzieś pośrodku jestem :) Nie mam wszystkiego gdzieś. Kocioł ma być wymieciony, mieć powietrze i brak przedmuchów na palniku. Chyba bardzo nie lubisz sterowników eCoal, a ludzie którzy nie mają manuala wg Ciebie to idioci ;)
  8. Od 2 lat obsługuje dopiero kocioł Ogniwo. Wczesniej obsługiwały go dwie kobiety i raz w roku wujek co czyścił kocioł. Na pewno, w okresie zimy będę czyścił go raz w miesiącu oraz czopuch z rurą dymową. Faktycznie, myślałem że ten sterownik z palnikiem i dmuchawą współpracuje tylko z tym Ogniwo. Nie mam porównania z innymi sterownikami, ale jak dla mnie działa dobrze - sam ustala proces spalania. Mogę jedynie skorygować nadmuch na plus albo na minus obrotów.
  9. Kiedyś wyczytałem, że sterownik eCoal dopasowany jest pod konkretną konstrukcje kotła. Dlatego nie chciałem ryzykować z innym kotłem. Kupowałem bezpośrednio u Ogniwa, z transportem wyszło 4000 zł (VAT 23 %). Gwarancja 2 lata.
  10. Tak, kupiłem sam kocioł. Jest identyczny jak stary - Ogniwo Eko 15 kW. Myślałem o innym kotle z podajnikiem robionym na zamówienie z blachy 8 mm, ale pewnie by spalał więcej ekogroszku. W Ogniwo podoba mi się adaptacyjny sterownik eCoal, którego niestety nie da się wykorzystać w kotle robionym na zamówienie.
  11. Według instrukcji kocioł wewnątrz powinien mieć blache 5mm. Pewnie trochę go wyżarło przez te 7 lat. Nie był też właściwie użytkowany, ponieważ przez 6 lat podczas zimy był wyłączany na noc. Był czyszczony tylko raz w roku. W lecie nie był używany do podgrzewania bojlera CWU. Piec został wywieziony do mojego ojca, który chciał go jeszcze podratować. Wyciął dookoła zgięcia blachy tam gdzie było jej najmniej. Gdy znajdzie czas wstawi grubsze kawałki blachy kotłowej. Spawacz zaspawa i kocioł będzie awaryjny. Tylko co mu wlać do środka aby go zabezpieczyć na te kilka lat ? Nowy kocioł już kupiony. Jest to kopia tego samego starego Ogniwa Eko 15 kW. Szkoda mi było podajnika oraz sterownika eCoal, który ma nową płytę, założoną kilka miesięcy temu. Sam kocioł z transportem kosztował mnie 4000 zł.
  12. Zimę wytrzymało, a nawet wiosnę. Nowa dziura pojawiła się znowu na zagięciu blachy - w odległości około 10 cm od poprzedniej dziury. Z kotła woda wylała się 18 czerwca. Przez okres zimy i wiosny już musiała być mała dziura ponieważ raz na tydzień ubywało wody (spadek ciśnienia o około 0,5 bara).Nagrałem filmik jak wygląda kawałek wyciętej blachy. https://youtu.be/gV6ONaqzFSk Blacha ma grubość około 3 mm, a na zagięciu około 1,5 mm.
  13. Sporo przerabiania. Obecnie temperatura powrotu jest u mnie w przedziale 30 - 55 stopni. Znalazłem schemat podłączenia kotła: Link: http://ifotos.pl/z/aeawars Przy kolejnym kotle myślę, że lepszym rozwiązaniem będzie zamontowanie zaworu czterodrożnego.
  14. Narysowałem rysunek dla lepszego zobrazowania: Czyli za wyjściem ciepłej wody z pieca powinna być jeszcze jedna pompa CO. Jak na rysunku ?:
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.