Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Kazio321 napisał:

W procesie rozpalania od początku miałem ustawione na 100, ale w opcji opóźnienie miałem na początku ustawione na 1000 i też miałem problem z rozpalenie

u mnie nie miałem problemu z rozpaleniem. kocioł pracował już w pidpraca i nagle dostawał jakiś sygnał i wygaszał kocioł (spaliny były na poziomie około 100 st. C)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andy1111 napisał:

i faktycznie pomogło, wczoraj prześledziłem proces rozpalania z czego wyszło, że poniżej 100 jasność nie spada, więc zmieniłem ze 160 na 100 i jest OK. można pewnie niżej (min 20), ale tu ryzyko wygaśnięcia rośnie

w kotle sas bio efekt 17 i 14 kW ze sterownikiem st555p startowe ustawienie progu jasności jest własnie na 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Yoman napisał:

Witam, 

Wgrałem nowy soft i nie ogarniam teraz pieca, palę w pid z wygaszaniem, problem jest w tym że zadana 55st, wcześniej przy 60st wygaszal pięć, po wgraniu nowego softu piec dochodzi do 58st zwalnia wentylator na 1% i ma problem z dobiciem do 60st, 

Jakieś sugestie? Zmniejszylem obroty wentylatora bo bardzo duża peletu zrzucał z palnika. 

Jakie ma mieć obroty min i max wentylator? 

Bo ogólnie w pracy PID algorytm ma za zadnie dążyć do pracy ciągłej a nie do nadzoru czy wygaszenia. Możliwe że w nowym sofcie pewne parametry są poprawione i algorytm lepiej pracuje aby pozostać w pracy ciągłej, ewentualnie sprawdź jaki masz ustawiony współczynnik mocy kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Andy1111 napisał:

Ciekawe, masz włączoną funkcje delta spalin? 

sprawdziłem - mam, wg ustawień fabrycznych przy opóźnieniu mam jasność 600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiłem jasność 550 opoznienie

Ale żeby wszedł z rozpalania na opóźnienie musi najpierw przekroczyć 100. Później opóźnienie 600 i wtedy wchodzi w pid praca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak mam w tej chwili, ale rozpalam bez udziału czujnika ognia, bo nie mam czasu podoświadczać, czy te ustawienia pozwolą na jednorazowe odpalenie kotła, może w sobotę. chwilkę wczoraj po rozpaleniu stałem przed kotłem i obserwowałem parametry czujnika do osiągnięcia przez kocioł temp. spalin 120 st. nie wiedzieć czemu czujnik pokazywał na początku po przejściu w pidpraca wielkości grubo ponad 1000, by nagle (przy temp. spalin na poziomie ok. 100) potrafił spaść do wielkości około 200. jednak nie spadał poniżej 100, więc jest szansa, że nie włączyła by się procedura wygaszania kotła. tak jak mówiłem, poeksperymentuję w sobotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam takie pytanie z innej beczki, jak kupywaliscie kocioł SASa to ile dostaliście kabli w zestawie. To znaczy podlaczeniowych do pomp i czujników temperatury? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być wszystko co wymienione jako wyposażenie standardowe w DTR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kazio321 strona 28 instrukcji, tej dostępnej na stronie producenta oraz strona szósta instrukcji od sterownika st 555p, jest wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyjechało kolejne 2 tony pelletu w tym sezonie grzewczym. Czas zatem na małą statystykę.

Grzeję od 5 października. Dzisiaj uzupełnię zasobnik. w tym czasie zużyłem 99 worków lokalnego pelletu (w połowie października było 10 dni kiedy nie grzałem bo było ciepło). Średnia wyszła 1,01 worka na dobę, czyli 20,2 kg, czyli 14,54 zł za dobę. 

Żeby uszczegółowić to powiem, że do 27 listopada grzałem do 20*C, po tej dacie (tj. dacie wprowadzenia) grzeję do 22,4*C. plus cwu. Za czas zamieszkiwania wyszło średnio: 1,14 worka na dobę, czyli 22,8 kg, czyli 16,41 zł za dobę. 

Myślę, że wynik całkiem spoko jak na nową parterówkę (w zeszłym sezonie grzałem, ale brak wykończenia i ocieplenia robił swoje, max co uzyskałem to było 18*C). Grzeję w sumie ok 130 m2 podłogą, i czasem podgrzewam trochę garaż grzejnikami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Worki po 20kg?  Trochę dużo moim zdaniem? Kocioł pali od regulatora (włącz/wyłącz)? Ja mam dom 110m2 (1 sezon grzewczy bo wprowadziłem się w maju) około 65m2 podłogi, 4grzejniki i CWU 200l. Zasyp mam 5workow z rezerwa, i te 5 worków (po 15kg) starczy mi na 6/7 dni. Przy tych temperaturach. @PaTru1986 a jak tam rozpalanie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 1 listopada 60 worków (wczoraj 3 wrzuciłem) co daje 900 kg. temp. w mieszkaniu ustawiona 22 dzień/21,8 noc.

ogrzewanie domu + CWU. Dom cały w podłogówce. około 145 m2. to w sumie 3 sezon (pierwszy to głównie schnięcie budynku i prace na poddaszu), a drugi gdzie mieszkamy. w zeszłym roku spaliłem (zima była trochę mocniejsza niż obecna :), ale niewiele) niecałe 2,5 tony. mam nadzieję, że w tym roku zamknę się  w 2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm patrząc na wasze wyniki to faktycznie trochę dużo. 

Ja mam regulatory pokojowe i one otwierają / zamykają dany obieg w zależności od temperatury.

Palę lokalnym pelletem co też podejrzewam nie jest bez znaczenia. Ale spala się fajnie, nie robią się spieki także nie jest najgorzej.

Rozpalanie się na szczęście uspokoiło. 

Tak swoją drogą to może zasugerujecie jakieś inne ustawienia żeby coś usprawnić:

obecnie mam zadaną pieca 65*C z histerezą 20*C.

Zadana górna bufora 35*C, zadana dolna 38*C.

Zawór na podłogówkę mam ustawiony, że idzie ok 30*C.

CWU 300l 55*, histereza 20*.

Temp załączania pomp 50*C.

Pompa co do bufora ustawiona na najwyższy bieg, cwu na średni. Zawór 3D na bypassie między zasilaniem bufora a powrotem ustawiony na 30% (tzn 70% leci na bufor, 30% na powrót)

Obecnie palę z PIDem (wcześniej miałem ustawienia ręczne, i chyba musze powiedziec że na pidzie mniej mi pali)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, PaTru1986 napisał:

Hmm patrząc na wasze wyniki to faktycznie trochę dużo.

Może dlatego, że liczysz worek po 20 kg a w rzeczywistości ma 15 kg. @Kazio321 już wcześniej o wagę worków pytał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam co to za worki macie , u mnie worek waży 1000 kg czasem nawet na dwa miesiące wystarczy hehe .))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 2.03.2018 o 20:23, Punki7 napisał:

Cześć

Na świeżo. Piec mam pierwszy sezon, pale na automacie(PID) z ustawieniami takie jakie były( z wygaszaniem, temp na piecu 56 temp. wody 48). Spalanie miałem ~15kg na dobe ( ogrzewanie +ciepła woda)przy temperaturach do -10. Przy obecnych mrozach skoczyło do 30kgmax( chyba nie tak źle ;-)). Niestety wczoraj padla mi grzałka(zapalarka). Dziś o 7.30 telefon do SAS'a, o 10 dzwoni do drzwi Pan z serwisu :-) Grzalka wymieniona , wgrany nowy soft, zobaczymy co bedzie dalej.

Na razie uczę się obsługi.

Jak drogo wyszło pukanie serwisu do domu??

Mam też problem z grzałką, a kocioł mam drugi sezon więc chyba grzałki w ramach gwarancji nie wymienią

Pozdrawiam. Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.