Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, PaTru1986 napisał:

wydaje mi się że z tym wyłączeniem czujnika ognia to takie rozwiązanie połowiczne - skoro producent przewidział czujnik ognia to powinno to z nim działać

w niektórych kotłach (chyba nawet u kolegi kerzob lub coś w ten deseń) pomimo, że ma taki kocioł jak ja,  nie ma czujnika ognia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andy1111 napisał:

u mnie wyłączyłem czujnik ognia, bo piec rozpalał się normalnie, wchodził w tryb pracy i po kilku minutach wygaszal się, w tym czasie czujnik ognia potrafił zejść poniżej 100 i wygaszał piec. wyłączyłem czujnik ognia i jest OK. Grzałka się wyłącza, gdy temp. spalin zwiększy się o 5 st.C

Jak się wyłącza czujnik ognia? U mnie to zmora. Ciągle wyskakuje komunikat o błędzie czujnika ognia. Zdarza się, że piec rozpala się na 2 razy a czasami rozłącza i piec wyje bo nie udało mu się osiągnąć lumenów. Właśnie przez zasłanianie go przez podsyp. A przy okazji ten komunikat o błędzie może jest w pamięci. Jak się go usuwa aby ciągle nie wyświetlał się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sopell napisał:

Jak się wyłącza czujnik ognia? U mnie to zmora. Ciągle wyskakuje komunikat o błędzie czujnika ognia. Zdarza się, że piec rozpala się na 2 razy a czasami rozłącza i piec wyje bo nie udało mu się osiągnąć lumenów. Właśnie przez zasłanianie go przez podsyp. A przy okazji ten komunikat o błędzie może jest w pamięci. Jak się go usuwa aby ciągle nie wyświetlał się?

Te ustawienia zmienia się w menu serwisowym (kod 5162) w ustawieniach pracy -> parametry rozpalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sopell napisał:

Jak się wyłącza czujnik ognia? U mnie to zmora. Ciągle wyskakuje komunikat o błędzie czujnika ognia. Zdarza się, że piec rozpala się na 2 razy a czasami rozłącza i piec wyje bo nie udało mu się osiągnąć lumenów. Właśnie przez zasłanianie go przez podsyp. A przy okazji ten komunikat o błędzie może jest w pamięci. Jak się go usuwa aby ciągle nie wyświetlał się?

zgłoś do serwisu SASa lub Techa, musi być coś nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już rozpalil się raz bez problemu to powinno być dobrze. Tak na marginesie to bym kocioł czyści raz na 2tygodzie w raz z czujnikiem ognia i jego kanałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PaTru1986 Pierwsze co to wyczyść kanał a następnie w menu serwis wejdź w opóźnienie i tam zmniejsz jasność płomienia na 600 i wtedy sprawdź 

Edytowane przez Kazio321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PaTru1986 napisał:

No to rozpalanie o polnocy zakonczylo sie podwojnym rozpalaniem. Jutro spr jeszcze przeczyscic kanal czujnika ognia i zmniejszyc jasnosc rozpalania. W ostatecznosci wylacze go.
 

przestaw jasność czujnika na 100, chyba że masz tak. druga sprawa przełącz sobie na ekran testowy podczas rozpalania kotła i patrz na parametry czujnika ognia, na tej podstawie sprawdzisz, jak waha się jego temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Sopell napisał:

Jak się wyłącza czujnik ognia? U mnie to zmora. Ciągle wyskakuje komunikat o błędzie czujnika ognia. Zdarza się, że piec rozpala się na 2 razy a czasami rozłącza i piec wyje bo nie udało mu się osiągnąć lumenów. Właśnie przez zasłanianie go przez podsyp. A przy okazji ten komunikat o błędzie może jest w pamięci. Jak się go usuwa aby ciągle nie wyświetlał się?

a ile sekund masz podsyp? u mnie 43 działa OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Andy1111 napisał:

przestaw jasność czujnika na 100, chyba że masz tak. druga sprawa przełącz sobie na ekran testowy podczas rozpalania kotła i patrz na parametry czujnika ognia, na tej podstawie sprawdzisz, jak waha się jego temperatura.

Czujnik ognia nie mierzy temperatury tylko jasność płomienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Snurq napisał:

zgłoś do serwisu SASa lub Techa, musi być coś nie tak

mi właśnie technik z SAS polecił wyłączyć czujnik ognia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kazio321 napisał:

Czujnik ognia nie mierzy temperatury tylko jasność płomienia. 

oczywiście, że tak. chodzi o obserwację parametrów dla czujnika ognia, są na ekranie testowym i doskonale widać ich zmianę.

u mnie jasność miałem ustawioną na 160 i niestety chwilowo podczas rozpalania potrafiła przejść poniżej tej wartości, co kocioł odbierał jako parametr do wygaszania i to robił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ci technicy z Sas-a to różne dziwne rzeczy potrafią zalecić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kazio321 napisał:

Czujnik ognia nie mierzy temperatury tylko jasność płomienia. 

pisząc o wahaniach temperatury miałem na myśli wskazania czujnika ognia. ot przeoczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Darekgra napisał:

ci technicy z Sas-a to różne dziwne rzeczy potrafią zalecić :)

właściwie to jeden popsuł, a drugi naprawił :)

mam wrażenie, że jak był u mnie serwisant (padła mi grzałka) to podniósł mi parametr jasności ognia bo mniej więcej od tego momentu kocioł rozpalał się na 2 razy. po rozmowie telefonicznej drugi gość z SAS na moje zapytania odnośnie takiego dziwnego zachowania się kotła nic nie mógł wymyśleć (prawdopodobnie ) więc stwierdził że pewnie czujnik ognia jest zasypywany przez pelet i spada jasność, więc najlepiej go ominąć podczas rozpalania. i faktycznie pomogło, wczoraj prześledziłem proces rozpalania z czego wyszło, że poniżej 100 jasność nie spada, więc zmieniłem ze 160 na 100 i jest OK. można pewnie niżej (min 20), ale tu ryzyko wygaśnięcia rośnie

Edytowane przez Andy1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Wgrałem nowy soft i nie ogarniam teraz pieca, palę w pid z wygaszaniem, problem jest w tym że zadana 55st, wcześniej przy 60st wygaszal pięć, po wgraniu nowego softu piec dochodzi do 58st zwalnia wentylator na 1% i ma problem z dobiciem do 60st, 

Jakieś sugestie? Zmniejszylem obroty wentylatora bo bardzo duża peletu zrzucał z palnika. 

Jakie ma mieć obroty min i max wentylator? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz ustawienia kotła, że nie dobija do zadanej może być przyczyn wiele. Np jak masz CWU ustawione na 50stopni i jak brakuje mu 2stopnie do zadanej to podawanie i wiatrak zwalnia bo nie widzi sensu dalej podbijac temperatury. Tak samo jest z regulatorem pokojowym jak niska histereza to kocioł też się wygasi jak dostanie sygnał że są dogrzane pomieszczenia 

Edytowane przez Kazio321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Andy1111 napisał:

właściwie to jeden popsuł, a drugi naprawił :)

mam wrażenie, że jak był u mnie serwisant (padła mi grzałka) to podniósł mi parametr jasności ognia bo mniej więcej od tego momentu kocioł rozpalał się na 2 razy. po rozmowie telefonicznej drugi gość z SAS na moje zapytania odnośnie takiego dziwnego zachowania się kotła nic nie mógł wymyśleć (prawdopodobnie ) więc stwierdził że pewnie czujnik ognia jest zasypywany przez pelet i spada jasność, więc najlepiej go ominąć podczas rozpalania. i faktycznie pomogło, wczoraj prześledziłem proces rozpalania z czego wyszło, że poniżej 100 jasność nie spada, więc zmieniłem ze 160 na 100 i jest OK. można pewnie niżej (min 20), ale tu ryzyko wygaśnięcia rośnie

W procesie rozpalania od początku miałem ustawione na 100, ale w opcji opóźnienie miałem na początku ustawione na 1000 i też miałem problem z rozpalenie. Zmieniłem z 1000 na 600 i problem znikł i już nie wraca ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.