Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
W dniu 19.03.2020 o 21:44, Hosse napisał:

Witam czy da się ustawić histerezę kiedy kociol pracuje w trybie nadzór?

Jest możliwość zmiany temperatury jak i zmiany histerezy: MENU: NASTAWY TEMPERATUR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ustawienia histerezy dotyczy pracy z podtrzymaniem tzn. z wygaszaniem, przy trybie nadzoru obowiązuje tylko zasada +5 do zadanej.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Michał  nowy na forum

Zacznę że super temat i dużo wiadomości. I fajne dyskusje.

Jestem szczęśliwym posiadaczem sas bio efek 17 kw od 2 tygodni

Posiadam do tego regulator pokojowy st 281c. 

I tu mam pytanie. Dom jest nagrzanym 24st. Sprawdzam na innej stacji pogodowej. I regulator pokojowy od około godziny 22 zaczyna obniżać sobie temperaturę poniżej temp zadanej 21.5 o jeden stopień. Okolo 1 w nocy odpala piec i grzeje dom. Dlaczego ten regulator to robi? Jakaś ochrona przed wychlodzeniem czy co? Czy nie powinno sie wychlodzic w domu do 21.5 i wtedy odpalic piec? Bo tak to mam saune w domu. Histereza 0.1 na pogodowce. 

Pozdrawiam

Michał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po kolei... co i jak masz ustawione.

Jak pokojówka steruje zadaną zaworów?

Proporcjonalnie czy z obniżeniem, jak jest ustawiony jej wpływ na kocioł. No i czy w kotle niema przypadkiem  ustawionego jakiegoś harmonogramu?

W jakich godzinach masz ustawione obniżenie nocne w pokojówce.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ustawione sterowanie tygodniowego ani dobowego, nie ustawiałem tutaj nic. Na kotle tez nie ustawiałem sterowania tygodniowego. Tylko włączyłem praca z PID.

 

Proporcjonalnie czy z obniżeniem to nie wiem gdzie mogę sprawdzić nie widziałem takiej opcji nigdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mich3 masz kociołek podłączony do internetu?

Wrzuć zdjęcia sterownika oraz ustawień zaworu zakładka sterowanie pokojowe, oraz z menu ustawień sterownik pokojowy. Oraz sprawdź w jakich godzinach masz ustawione obniżenie nocne w pokojówce.

@gniochu to zależy jaki błąd...

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gniochu prawdopodobnie nie masz podłączonego czujnika temperatury powrotu, dlatego wyskakuje błąd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mnie dziś. Mam podłączony kociol pod Internet. Dziś tak wymyśliłem że to się dzieje w godzinach od 22-6. A syn ustawił mi na pokojowe od 22-6 że jest noc zmienia się ta szata graficzna. I może coś tu być zamieszane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaka masz instalację i czy masz pompę na powrocie, jakiej średnicy rury itd.

Jaką masz obecnie temperaturę powrotu?

Przeważnie minimalna temperatura powrotu określona jest przez producenta kotła i wynosi ona zazwyczaj  55 stopni Celsjusza.

 

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Darekgra napisał:

To zależy jaka masz instalację i czy masz pompę na powrocie, jakiej średnicy rury itd.

Jaką masz obecnie temperaturę powrotu?

Przeważnie minimalna temperatura powrotu określona jest przez producenta kotła i wynosi ona zazwyczaj  55 stopni Celsjusza.

 

Teraz mam ustawiony powrót na 45 stopni. Pompka na powrocie. Od momentu jak włączyłem ochronę powrotu to temperatura na zaworze strasznie skacze. Mam żądaną 45 a spada do 35 po jakimś czasie idzie na 50 i tak cały czas. Jak miałem wyłączona to była praktycznie stała a wahania były 2-3 stopnie

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc masz za niską temperaturę powrotu i zawór przymyka obieg grzewczy aby dogrzać powrót. Zadana kotła przy takiej temperaturze zasilania instalacji powinna być podniesiona nawet do 70 stopni.

Tak na marginesie dlaczego masz tak wysoką temperaturę ustawiona na zaworze?

10 godzin temu, mich3 napisał:

Nie ma mnie dziś. Mam podłączony kociol pod Internet. Dziś tak wymyśliłem że to się dzieje w godzinach od 22-6. A syn ustawił mi na pokojowe od 22-6 że jest noc zmienia się ta szata graficzna. I może coś tu być zamieszane. 

O ile obniżył temperaturę w godzinach nocnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może opisz instalacje i jaki masz dom? Ocieplenie i te sprawy. Może lepiej będzie załączyć pogodowke wtedy będzie lepiej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle aby instalacja cały czas pracowała a w domu była osiągnięta i nie przebita temperatura komfortowa, tzn. 21-23 stopnie Celsjusza. Przy obecnych temperaturach zewnętrznych to trochę dużo moim zdaniem.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kazio321 napisał:

Może opisz instalacje i jaki masz dom? Ocieplenie i te sprawy. Może lepiej będzie załączyć pogodowke wtedy będzie lepiej 

Pogodówka tj. czujnik zewnętrzny? Jeśli tak to mam nie wpięty muszę jakoś wydostać go na zewnątrz ale narazie nie mam weny. Dom ma 190m2. 80m2 to podłoga + grzejniki góra same grzejniki + podłoga w łazience. Dom ocieplony dokładniejszych danych np. grubość styropianu nie odpowiem teraz bo poprostu nie wiem, nie budowałem go tylko kupiony.

9 minut temu, Darekgra napisał:

Tyle aby instalacja cały czas pracowała a w domu była osiągnięta i nie przebita temperatura komfortowa, tzn. 21-23 stopnie Celsjusza.

Mam termostaty na grzejnikach więc ciężko ustawić samym zaworem. W takim razie grzejniki odkręcone na ful a zaworem temp. Ustrzynywac w domu czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj ten czujnik zewnętrzny a potem, odpowiednie dobranie krzywej grzewczej do budynku i będziesz zadowolony. Termostaty będą zbędne no może poza pomieszczeniami w których będziesz chciał utrzymać trochę niższą temperaturę niż w pozostałych.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojtam ojtam, prawd tak jak i sprawiedliwosci.... jest więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Darekgra napisał:

Zamontuj ten czujnik zewnętrzny a potem, odpowiednie dobranie krzywej grzewczej do budynku i będziesz zadowolony. Termostaty będą zbędne no może poza pomieszczeniami w których będziesz chciał utrzymać trochę niższą temperaturę niż w pozostałych.

Na dole praktycznie cały czas mam grzejniki zimne podłoga wystarcza w 100%. Na podłodze 30 stopni ustawione. A napisz jeszcze jak to wygląda z tą krzywa co napisałeś? Jestem laikiem w tym wszystkim póki co więc sorki że moje pytanie są trochę irytujące ale proszę o wyrozumiałość

I jaka póki co temp. Na zawór ustawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z krzywą grzewczą... 

Ustalasz temperaturę dla obiegu grzewczego jaka jest potrzebna do pokrycia strat budynku, dla czterech punktów charakterystycznych tj. temperatur zewnętrznych -20, -10, 0 oraz 10 stopni Celsjusza. Potem sterownik z tej krzywej wylicza temperaturę zaworu zależnie od aktualnej temperatury zewnętrznej.

Jaka jest dla was komfortowa temperatura w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.