Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, kezorbz napisał:

W ustawieniach zaworów mam włączona ochronę na 45 stopni i do tego dochodzi pompa kotłowa i jak widać robi mega robotę.

dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np mam ochronę powrotu na 37stopni ustawione. A zadana zaworu 46stopni, moim zdaniem lepiej tak pracuje. Zawór ładnie się otwiera nie ma dużych skoków i różnice mam max 9stopni. 

Edytowane przez Kazio321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2020 o 13:17, PaTru1986 napisał:

Co do poniższego problemu to zauważyłem, że problemem jest termik: wywala go i jak przychodzi czas rozpalania to jest błąd.

Powiem szczerze, że nie wiem dlaczego termik się rozwiera. Temperatura zadana pieca jest na 65*C i po osiągnięciu zadanej dolnej bufora (34*C - na górze jest ok 61*C) piec się wygasza - temperatura pieca wzrasta po wygaszeniu nawet do ok 80*C (max było 82*C). często po takiej akcji właśnie skobelek jest wywalony. 

Z innej beczki przy rozpalaniu bezpośrednio po wejściu w fazę opóźnienia uruchamia się ruszt i przygasza płomień - wtedy często płomień gaśnie i po chwili jest wygaszanie.

Dodam że niedawno przeszedłem z ustawień ręcznych na pracę w pidzie i przy okazji ustawienia zostały przywrócone do fabrycznych.

Sterownik to 550zpid na aktualnym oprogramowaniu. Jakieś pomysły? ponowne wgranie oprogramowania?

 

Eksperty jest sprawa.

Pacjent - bio efekt 17kw.

Od jakiegos czasu zaczął mi wyskakiwać termik - alarm przy bledzie rozpalania.

Pale z wygaszaniem bo mam bufor. Nie potrafie powiazac z zadna konkretna sytuacja - raz w nocy raz w dzien.

Czas podsypu jest ok.

Jak jest alarm to na ekranie jest status rozpalanie. Po wcisnieciu termika odpala sie grzalka ale brak jest pelletu w palniku. Dopiero po wylaczeniu i ponownym wlaczeniu normalnie podsypuje i staruje bez problemu. Jakies pomysly, sugestie?

 

Uprzedzajac palnik wyczyszczony czujnik ognia przetarty.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czyszczeniu jest podsyp, jak możesz to sprawdź ile jest tego pelletu. Co do tego termika to nie wiem czym może być to spowodowane, nigdy nie miałem takiego problemu, także ludzie do których jeździłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po czyszczeniu jest sporo pelletu bo samo czyszczenie trwa parę sekund a dopiero co był podsyp do rozpalania (45 s), ale problem polega na tym ze plomień gaśnie, podsyp zasypuje żar a nadmuch na tyle się zmniejsza, że już nie jest w stanie rozdmuchać na nowo płomienia i po chwili wygasza (jak uruchamia się ruszt to faza opóźnienia od razu zmienia się na pracę PID).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuc wszystkie ustawienia kotła, tzn czas podsypu, opóźnienie, rozpalanie. Ciekawi mnie ile masz ustawiona jasność płomienia w fazie rozpalania i opoznienia

Edytowane przez Kazio321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PaTru1986 napisał:

temperatura pieca wzrasta po wygaszeniu nawet do ok 80*C (max było 82*C)

Miałem ten problem z termikiem... można jeszcze sprawdzić temperaturę awaryjnego załączania pompy CO. U mnie na 75st się załącza i zrzuca nadmiar temperatury do buforu nawet po tym jak piec się wygasi. 

Edytowane przez miwanow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, miwanow napisał:

Miałem ten problem z termikiem... można jeszcze sprawdzić temperaturę awaryjnego załączania pompy CO. U mnie na 75st się załącza i zrzuca nadmiar temperatury do buforu nawet po tym jak piec się wygasi. 

Miałem ustawione na 85*C - zmniejszyłem na 75*C i zobaczymy.

 

Godzinę temu, Kazio321 napisał:

Wrzuc wszystkie ustawienia kotła, tzn czas podsypu, opóźnienie, rozpalanie. Ciekawi mnie ile masz ustawiona jasność płomienia w fazie rozpalania i opoznienia

czas podsypu - 45s

rozpalanie:

jasność rozpalania - 100 (domyślne)

zabezpieczenie grzałki - 20 m

obroty wentylatora - 32 %

czujnik ognia - włączony

opóźnienie:

delta spalin - włączona

zabezp rozpalania - 20 m

podawanie - 2s

przerwa - 30 s

obroty wentylatora - 50%

jasność płomienia - 900

Z innych to zabezpieczenie rusztu - 35 s

czas kontroli płomienia 3m 15 s

Ruszt w pracy - 15 m

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PaTru1986 na opóźnienie weź jeszcze czas podawania na 1sek przerwe 20sek A zabezpieczenie daj na 10min 

Edytowane przez Kazio321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz też wyłączyć czujnik ognia przy rozpalaniu, wtedy wyeliminujesz, że podsyp przy rozpalaniu zasypie ci czujnik ognia i będzie wygaszał kocioł. zmniejsz podsyp na 42-43 sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiłem podsyp na 40 sek. Niby jak podsyp ma mu zasłonić czujnik ognia? Jak wyłączy czujnik ognia to wtedy bedzie czekać aż temperatura spalin podniesie się o 10/15 stopni dopiero wejdzie w opóźnienie a następnie w pracę PID 

Edytowane przez Kazio321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez dluzszy czas mialem podsyp na 40 s ale jak zaczely sie problemy z rozpalaniem to zwiekszylem na 45 s - jako ze to nie było przyczyna znow mogę zmniejszyc.

PS 

a jak wyłączę czujnik ognia przy rozpalaniu to będzie się rozpalał i przejdzie do fazy opóźnienia? okienko od tego czujnika jest dość wysoko i nigdy podsyp się do niego nie zbliżył.

Edytowane przez PaTru1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kazio321 napisał:

Ja ustawiłem podsyp na 40 sek. Niby jak podsyp ma mu zasłonić czujnik ognia? Jak wyłączy czujnik ognia to wtedy bedzie czekać aż temperatura spalin podniesie się o 10/15 stopni dopiero wejdzie w opóźnienie a następnie w pracę PID 

u mnie wyłączyłem czujnik ognia, bo piec rozpalał się normalnie, wchodził w tryb pracy i po kilku minutach wygaszal się, w tym czasie czujnik ognia potrafił zejść poniżej 100 i wygaszał piec. wyłączyłem czujnik ognia i jest OK. Grzałka się wyłącza, gdy temp. spalin zwiększy się o 5 st.C

Edytowane przez Andy1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, PaTru1986 napisał:

a jak wyłączę czujnik ognia przy rozpalaniu to będzie się rozpalał i przejdzie do fazy opóźnienia? okienko od tego czujnika jest dość wysoko i nigdy podsyp się do niego nie zbliżył.

może poczekaj najpierw sprawdź to co Kazio Ci polecił.

jeśli to nie zadziała dopiero wyłącz czujnik ognia przy rozpalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Andy1111 napisał:

u mnie wyłączyłem czujnik ognia, bo piec rozpalał się normalnie, wchodził w tryb pracy i po kilku minutach wygaszal się, w tym czasie czujnik ognia potrafił zejść poniżej 100 i wygaszał piec. wyłączyłem czujnik ognia i jest OK. w tryb pracy wchodzi, gdy temp. spalin zwiększy się o 5 st.C

Pozmieniałem póki co tak jak pisał Kazio; jak nie będzie spodziewanych efektów będziemy kombinować dalej (lepiej na raz za dużo ustawień nie zmieniać)

PS widzę że piszemy o tym samym w tym samym czasie

Edytowane przez PaTru1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PaTru1986 napisał:

Pozmieniałem póki co tak jak pisał Kazio; jak nie będzie spodziewanych efektów będziemy kombinować dalej (lepiej na raz za dużo ustawień nie zmieniać)

tak jak sugerowałem wyżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 stopni różnicy dopiero wyłączy grzalke ;) 5stopni może być spowodowane samy grzaniem grzałki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Andy1111 napisał:

u mnie wyłączyłem czujnik ognia, bo piec rozpalał się normalnie, wchodził w tryb pracy i po kilku minutach wygaszal się, w tym czasie czujnik ognia potrafił zejść poniżej 100 i wygaszał piec. wyłączyłem czujnik ognia i jest OK. Grzałka się wyłącza, gdy temp. spalin zwiększy się o 5 st.C

Co do jasności plonienia możesz mieć mocno zabrudzony kanał od czujnika ognia. Przeczysc go i wtedy zobacz ;) U mnie jak byl mocno zanieczyszczony kanał to wyskoczył błąd rozpalania. Wtedy go wyczyscilem. Zmieniłem jasność płomienia z 1000 na 600 oczywiście na opóźnienie i do tej pory spokój to znaczy już ponad rok 

Edytowane przez Kazio321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Kazio321 napisał:

Co do jasności plonienia możesz mieć mocno zabrudzony kanał od czujnika ognia. Przeczysc go i wtedy zobacz

czyściłem kilka razy. efekt ten sam miałem podwójne rozpalanie kotła. winne były niskie wskazania czujnika ognia, nie wiem do końca czym spowodowane. wyłączyłem czujnik ognia i jest OK. u mnie grzałka grzeje do momentu wzrostu temp. spoalin o 5 st.C. zresztą to się ustawia w menu serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.