Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem coś nie tak 66% otwarcia A temperatura 29stopni .

Jak możesz to ściągnij siłownik zrób zdjeciecie zaworu i zaznacz (zasilanie z kotła, zasilanie obiegu, powrót z obiegu i powrót do kotła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego pracujecie na takich wysokich temperaturach? Po co temperatura wody do mycia 55 stopni? Ja mam 45 i jest gorąca. Zabezpieczenie powrotu mam na 35 stopni. To wystarczy. A temperaturę zadaną pieca mam 55 stopni. Dużo mniej spalicie a teraz to on ma co robić żeby dobić to takich temperatur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gniochu napisał:

 

20200417_134130.jpg

W tej chwili jest tak, kocioł w podtrzymaniu

po co masz aż -20 stopni na zaworze po dogrzaniu?

Poza tym siłownik nieskalibrowany na sterowniku 35 % a na zaworze 10%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, gniochu napisał:

Pokojówka jak osiągnie temp. W pomieszczeniu tak robi. A jak go skalibrować?

To zmień na 2 max 4 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza i stabilniejsza praca całego układu centralnego ogrzewania. Kalibrację możesz zrobić w każdym momencie.

Brakuje u ciebie podłączonego czujnika zewnętrznego dzięki niemu mógłbyś sterować zaworem za pomocą krzywej grzewczej.

Jak na obecne warunki pogodowe na zewnątrz zadana zaworu masz dość wysoką czy na pewno aż się potrzebujesz tak wysokiej temperatury grzejników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną nie mam czujnika, bo jeden z kompletu uległ uszkodzeniu i muszę zamówić. Przestawiłem to obniżenie pokojówki na 3 stopnie i faktycznie cieplej, żądaną zaworu zmniejszyłem na 40 stopni i zobaczę jak to będzie. Może i tak ale noce zimne jeszcze po -1 nawet i wiatru straszne przez ostatnie kilka dni i wuchladzalo chatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz jeszcze ustawiona temperaturę rządną na pokojówce i w jakim przedziale godzinowym masz ustawione obniżenie nocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam obniżenia ustawionego, na pokojówce cały czas mam 22 stopnie ustawione czy dzień czy noc. A jeszcze mam problem z zaworem. Co go skalibruje i pokazuje dobrze to po kilku godzinach to co na sterowniku a na pokrętle nie ma pokrycia. Teraz byłem sprawdzić to na wyświetlaczu pokazuje otwarcie 53% a na pokrętle jest na 3 czyli jak przypuszczam jest to 30%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czas otwarcia swojego siłownika i taki sam ustaw w sterowniku. Twój siłownik ma najprawdopodobniej czas otwarcia 120 sekund i taką samą wartość ustaw w sterowniku.

Co do obniżenia... Znaczy to że masz przegrzewany dom(pokojówka zgłasza ciągle dogrzanie) lub te 22 stopnie w domu to dla was za mało skoro jest wam zimno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na silowniku jest 120s a na sterowniku mam ustawione właśnie 2 minuty czyli jest tak jak być powinno a ciągle rozkalibrowany jest. A co do obniżenia to chodziło mi o to że na dzień i na noc mam cały czas na pokojówce ustawione 22 stopnie. Nie mam ustawionej osobno na dzień o na noc osobnych temperatur. Niepokoi mnie ten siłownik dlaczego tak się dzieje.

A minimalne otwarcie zaworu na ile powinno być ustawione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarcie to zależnie od instalacji ale 5% to taki standard.

Co do zaworu to albo siłownik jest uszkodzony albo jest źle zamontowana przesłona zaworu i siłownik ma ograniczone ruchy.

Czy podczas kalibracji otwiera się na max i potem przymyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gniochuCzy siłownik obraca się do 10 i wraca do niskich wartości?

Jeśli wszystko przy kalibracji jest ok a potem się rozjeżdża to pewnie jest uszkodzony siłownik.

Możesz jeszcze zdjąć siłownik i zrobić zdjęcie z wskazaniem która fotka to zasilanie a która powrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na górze w tylnej części masz taki przycisk naciskasz i zdejmujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o wrzucenie swoich ustawień, dla trybu letniego w manualu i pidzie, jeśli ktoś z użytkowników działa w tym trybie. Chciałbym w tym roku na nim podziałać.

Pracuję na ustawieniach zaproponowanych przez Sasa:

praca podtrzymanie 15 sek

przerwa podtrzymanie 30 min

wentylator w podtrzymaniu

czas pracy 15 sek

czas przerwy 20 min tyle na swoim MAX mogłem ustawić, choć na st 405 niby można 30 min.

W trybie pracy mam tak:

czas podawania 2 sek

czas przerwy 10 sek

siła nadmuchu 35%

Pracuję w trybie bezPID, z podtrzymaniem i bez wygaszania.

Kocioł załącza się 3 razy od 5 do 7, od 14.30 do 16.30 i od 22 do 24.

Ostatnio gdy pracował praktycznie non stop ale z innymi nieco parametrami to temp. pieca doszła mi do 80stopni, ekran zrobił się czarny, musiałem go zresetować, zielonym przyciskiem.

I jeszcze jedno spostrzeżenie, gdy pracował w manualu z wygaszaniem i bez podtrzymania to nie dobijał do temperatury kotła np 60 stopni i max nagrzewał wodę do 34 35 stopni.

Teraz mam 60 na kotle, cwu 48, załączenie pompy od 45.

Jeszcze jest taka funkcja menu serwis, pompa cwu lato i tu mam tak:

załączony, czas pracy 10 sek, czas przerwy 10 min. To powoduje chyba że woda jest co jakiś czas załączana i grzeje zasobnik cwu?

Będę na bieżąco starał się to wszystko ogarnąć i ustawić jakieś optimum.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wrocilem do podtrzymania praca 2 przerwa 4 wentylator na 35% podtrzymanie praca 3 przerwa 2.15 wentylator praca 20 przerwa 2.15 bieg w podtrzymaniu na 35% dolna klapka lekko uchylona pellet barlinek 6 mm troche kopci na czarno tryb pracy letni temp cwu 48 spala ok 6% z 120 kg tj ok 7kg pelletu zbiornik 200l tj gdzie na 20 dni grzania wody. Ruszt przerwa w pracy 3 min w podtrzymaniu 12 min.

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.