Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

ST-550zPID (pelety: SAS MultiFlame / SAS AGRO / SAS AGRO-ECO) v.1.0.26 HL [POBIERZ]

na 99%powinno być to oprogramowanie.

to drugie jest przewidziane do kotłów już z przepływomierzem.

@kezorbzmasz może jeszcze zdjęcie palnika od strony grzałki tak jak to pierwsze z kablami tyle że bliżej kotła.

@Kazio321 u ciebie komora spalania zawsze ma większe szansę być ładnie dopalone bo nie masz rusztu wodnego bezpośrednio nad palnikiem.  W kotle kolegi kezorbz jest hallotron lecz tylko zliczający faktyczne obroty wentylatora co nie przekłada się znacząco na lepszy dobór parametrów spalania z PID. Dlatego później wyprowadzono te turbinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film oglądałem i w między czasie aktualizacja softu i oczy przecierałem :) wszystko jest.  Właśnie tą wersje wgrałem.

Piec chodzi inaczej. Rozpalił się w minutę moment i ładny płomień. Dam znać jak poobserwuje. 

IMG_20200119_022551.jpg

IMG_20200119_022556.jpg

IMG_20200119_023154.jpg

IMG_20200119_024826.jpg

IMG_20200119_024902.jpg

IMG_20200119_024938.jpg

IMG_20200119_024952.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz chwilę to spisz sobie ustawienia startowe z kodu 5162 i 5163.

Czujnika ognia nie masz, jeśli dobrze kojarzę to chyba gdzieś w menu jest opcja jego wyłączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksperty jest sprawa.

Pacjent - bio efekt 17kw.

Od jakiegos czasu zaczął mi wyskakiwać termik - alarm przy bledzie rozpalania.

Pale z wygaszaniem bo mam bufor. Nie potrafie powiazac z zadna konkretna sytuacja - raz w nocy raz w dzien.

Czas podsypu jest ok.

Jak jest alarm to na ekranie jest status rozpalanie. Po wcisnieciu termika odpala sie grzalka ale brak jest pelletu w palniku. Dopiero po wylaczeniu i ponownym wlaczeniu normalnie podsypuje i staruje bez problemu. Jakies pomysly, sugestie?

 

Uprzedzajac palnik wyczyszczony czujnik ognia przetarty.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kazio321 i @Darekgra dzięki za pomoc! Czuję się jakbym miał nowy piec z tym menu nowym :) ten sezon chyba odpuszczę ale na następny muszę walnąć Rck bo ciężko utrafić będzie ustawienia. 

Wszystko jest dobrze z tego co patrzylem, ładnie doszedł do zadanej - 65 stopni a powrót był 62/63 stopnie, przynajmniej teraz mogę to sprawdzić. Dużo nie napatrzyłem bo zaraz pracę skończył jak wstałem.

Ustawienia spiszę i będę walczył powoli :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kezorbz napisał:

Wszystko jest dobrze z tego co patrzylem, ładnie doszedł do zadanej - 65 stopni a powrót był 62/63 stopnie, przynajmniej teraz mogę to sprawdzić.

powiedz mi czy dopiero po wgraniu nowego softu pojawiła ci się na ekranie informacja o temp. powrotu? bo ja mam wersję .20 (czyli przedostatnią) i nie wyświetla mi tej informacji. poza tym drugie pytanie: obecnie temp. spalin u mnie max to 165 st.C, jaką masz przy nowym sofcie, bo widziałem, że przy tym starym miałeś podobnie jak u mnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatury spalin zależne jest jaka jest ustawiona max temperaturę spalin. Ale nie zaszkodzi aktualizować sterownika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie 220 st.C, a co do nowego softu ktoś kiedyś nie był szczęśliwy po zmianie właśnie na ten nowy. a niestety nie ma opcji przywrócenia starej wersji. a co z informacją o temp powrotu na ekranie? bo u mnie albo nie ma albo gdzies coś trzeba ustawić. ma ktoś jakąś sugestię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej po aktualizacji będzie. A temperatura spalin ustaw mniejsza bo ciepło Ci w komin ucieka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kazio321 napisał:

A temperatura spalin ustaw mniejsza bo ciepło Ci w komin ucieka

a co w ogóle daje zmiana temp. spalin w sterowniku? jak to działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy temperatura zbliża się do max ustawionej w sterowniku to jest obcinania wydajność dmuchawy oraz podawanej ilości paliwa, co skutkuje obniżeniem temperatury w komorze spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spada moc chwilowa dostarczanej energii do wymiennika, czy szybkość ?może minimalnie, temperatura spalin wzrasta bo w pewnym sensie wymiennik nie jest w stanie przejąć dostarczonej energii więc energia idzie w komin a jej ograniczenie pozwala oszczędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Darek o to mi właśnie chodziło. Pytanie tylko czy to nie dusi kotła i nie powoduje że kocioł zachodzi sadza? Czy może sterownik zmienia na tyle nastawy paliwa i powietrza że taki proces nie występuje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie duszenie nie powinno występować bo palnik dostaje mniej paliwa i mniej powietrza ale życie pokazuje że czasami z tym bywa różnie przynajmniej w pierwszej fazie zmniejszania mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andy1111 bez przesady ja tylko pisze co mi ślina na palce przyniesienie :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 145stopni ustawione i jest gitara. Co do smolenia to masz rację gdy wiatrak zwalnia i nawet podawanie jest mniejsze to i tak lekko smoli tego raczej nie da się wyregulowac. No chyba że minimale obroty da się na 600 :D testowałem ale nie polecam :P W srode odbiorę zawirowywacze więc będzie cały czas na pełnej mocy :D @Andy1111 ustaw 150 stopni i będzie dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię ja mam zawirowywacze i kocioł na 70 procent bo dom dobrze docieplony. Dzięki chłopaki idę oglądać basket ligę. Lublin gra z radomiem więc dobranoc na dziś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do tej pory palilem zawsze w manual, ale chciałbym spróbować w PID, no więc mam pytanie: jak macie ustawione parametry PID i ile Wam spala przy takich ustawieniach? I gdzie znajdę coś takiego jak impuls obrotów, bo widzę że na poprzedniej stronie była o tym mowa, a w ustawieniach serwisowych nie mam czegoś takiego tylko impuls wzrostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impuls obrotów znajdziesz w menu serwis pod kodem 5163. Co do PID to zależy jaki masz kocioł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Andy1111 napisał:

powiedz mi czy dopiero po wgraniu nowego softu pojawiła ci się na ekranie informacja o temp. powrotu? bo ja mam wersję .20 (czyli przedostatnią) i nie wyświetla mi tej informacji. poza tym drugie pytanie: obecnie temp. spalin u mnie max to 165 st.C, jaką masz przy nowym sofcie, bo widziałem, że przy tym starym miałeś podobnie jak u mnie.

 

 

Temperatura spalin fabryczna jest 220. Po wygraniu na tyle się zmieniła. Po wgraniu aktualizacji w widoku normalnym jak przejezdzam na zawory pokrętłem (mam z siłownikami) jest pokazana temp powrotu. W ustawieniach zaworów mam włączona ochronę na 45 stopni i do tego dochodzi pompa kotłowa i jak widać robi mega robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kazio321 napisał:

Impuls obrotów znajdziesz w menu serwis pod kodem 5163. Co do PID to zależy jaki masz kocioł 

Sas bio efekt 23kw + bufor 500l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.