Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedział bym że taki standard instalatorskie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2020 o 15:58, Haiden napisał:

W zeszlym tygodniu tam bylem.na prosbe technika z SASa.

Co prawda oba parametry mialem.poprawnie ustawione, ale mino to, wybralem je jeszcze raz.

Czesc ustawien zostalo przywrocone do ustawien domyslnych.

Ale kilka zostalo.

Pytanie, czy wszystko powinno sie ztesetowac czy nie.

Bo taki sam efekt mialem jak recznie wybieralem z menu reset ustawien.

Zmienilem Impuls obrotow na "2".

Mam pytanie bo dlaczego ma być 2?? Nie neguję niczego tylko pytam żeby wiedziec bo też mam ustawione 1 a nigdy tam nie grzebałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2020 o 13:53, Kazio321 napisał:

Hmm. Trochę namieszane masz. 

Spróbuj tak 

Mini czas podawania 2sek

Max czas podawania 4sek

Mini wiatrak roboczy 15%

Max wiatrak roboczy 34%

Mini obroty wiatraka 350

Max obroty wiatraka 1100

Haltron włączony 

Funkcja przepływu włączona. 

Temp spalin 140stopni 

2 sprawa to tak jeżeli masz tak mało ustawiona temperaturę CWU i tylko 5 histerezy to kocioł nigdy nie dobije Ci do zadanej, tak samo jest z regulatorem pokojowym. Jak steruję kotlem wlacz/wyłącz. CWU ustaw na 55stopni histeria 10stopni. Sterownik widzi że brakuje mu 2 stopnie do zadanej CWU to już słabiej podaję i dmucha żeby zbyt mocno nie podbiła temp. 

A co do sterowania regulatorem to jest tak że niczym kocioł się będzie dogrzewal to regulator wyślę sygnał że dogrzane pomieszczenia i go wyłączy 

i jeszcze pytanko za co odpowiada funkcja przepływu bo mam jąwyłłączona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kazio321 napisał:

Funkcja przepływu mierzy ilość wpadającego powietrza do wiatraka 

czyli rozumiem ze skoro pracuje na pid to musi być ona włączona?? i jeszcze pytanie które zadałem wcześniej dlaczego Impuls obrotow ma być ustawione na 2 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej tak, co do impulsu to @Darekgra pewnie wie o co chodzi. 

Edytowane przez Kazio321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie,

W Pidzie to jestem noga bo wcześniej robiłem manualem, ale małymi krokami idzie chyba w dobrą stronę. Coś tam ogarnełem sam że efekt jest jak na zdj. Ale sadzy/z pyłem - bardziej pyłu też masa. Teraz przestawiłem ustawienia takiej jak proponowal @Kazio321. Funkcje przepływy też miałem wyłączona, obroty wentylatora to były na ponad 2000. Miałem problem z wielkością płomienia i ratowałem się korektami, teraz mogłem poustawiać na zero. Po zmianie płomień delikatny jak z manualną ale biało bardziej się nie zrobiło. Chyba mało tlenu bo płomień ciemny? Co proponujecie zwiększyć? Moc wentylatora? 

 

IMG_20200118_071202.jpg

IMG_20200118_071222.jpg

IMG_20200118_071136.jpg

IMG_20200118_071102.jpg

IMG_20200118_071028.jpg

Edytowane przez kezorbz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kezorbz Wskakuj w kod 5164  bo masz nie ten palnik wybrany. Powinien być bio slim 14kw a na ekranie testowym widać że jest pellet 14kw.

Po zmianie uruchom kociołek i daj zdjęcia na tych jest stanowczo za dużo pelletu na palniku w stosunku do powietrzna dlatego tak duży ciemny płomień a wentylator jest ograniczony przez zbyt wysoka temp spalin (na pierwszym ekr test zadaną i aktual tenmp spalin)

Do wyczyszczenia czujnik ognia i jego kanał montażowy bo wartości strasznie niskie.

Ale w pierwszej kolejności zmiana rodzaju palnika bo teraz jest zła.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no palnik zły wybrany i tak jak Darek pisze zbyt duża dawka pelletu do ilości powietrza. Przerwe w podawaniu też trzeba będzie poprawic tak aby za szybko nie podsypywal, ale też nie za późno. 

Co do ustawień kotła to sam musisz obserwować jak spalanie wygląda. To metoda prób i błędów aż dojdzie się do oczekiwanych ustawień. Pamiętaj że też musisz uwzględnić ciąg kominowy bo też może Ci przeszkadzać w dobrym spalaniu pelletu. 

Edytowane przez Kazio321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kezorbz jaki masz dokładnie kociołek bo w poprzednim poście wpisałem taki jaki masz w informacjach w swoim profilu ale coś mi się wydaje że mozesz mieć inny.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próby i błędy jak najbardziej znam z manuala :) komin mam do fi200 przestrzeliłem grubo budując.. 

Ja palnik dobry mam ustawiony  bo posiadam bio slim 14 kw z awaryjnym rusztem wodnym i innych wyborów w menu nie ma do pelletu.

Bawić się będę po 22 jak mała brygada pójdzie spać :) 

czy ten czujnik ognia mam to muszę popatrzeć bo taka samą wartość jest przy zgaszonym piecu.. dziwne ? Nigdy sobie tym głowy nie zawracałem.

IMG_20200118_142631.jpg

IMG_20200118_142627.jpg

IMG_20200118_142606.jpg

IMG_20200118_142544.jpg

Edytowane przez kezorbz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz do wyboru tylko agro Eco i pelet? A na pierwszej stronie wyboru jakie są. Bo na zdjęciu widać że jesteś na drugiej stronie wyboru typu kotła.

Tam są wszystkie peletowca więc wybierasz bio slim i 14 kw teraz masz źle wybrany na 100%

 

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Darekgra napisał:

Masz do wyboru tylko agro Eco i pelet? A na pierwszej stronie wyboru jakie są. Bo na zdjęciu widać że jesteś na drugiej stronie wyboru typu kotła.

Tam są wszystkie peletowca więc wybierasz bio slim i 14 kw teraz masz źle wybrany na 100%

 

To jest pierwsza strona. Zawsze tak mialem. Soft mam stary ale raz aktualizowany i nie było nic nowego. Wgram nowszy na dniach ale nie wiem czy tam coś dojdzie?

Na szybko piec odkurzyłem i wyczyściłem pod palnikiem odkręcając ta blasze i się zaskoczyłem ilością syfu tam. Ehhh ten maximer z jakimś piechem jest tegoroczny dobrze że się skończył. 

Przerwę maksymalna dałem do 30 sek. Spaliny zmienię na 140 i będę patrzył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok

Skoro tak to spróbuj z nastawami PID

Min praca 1 sek

Max praca 2 sek

Min przerwa 13 sek

Max przerwa 23 sek

Min went roboczy 12

Max went roboczy 35

Min obroty 350

Max obr 1050

Max ten spalin 160

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbiłem te ustawienia i teraz obserwuje. Do 55 ładnie doszedł a teraz wiadomo Cwu leci i wszystko pracuje więc się nie podnosi. 

Fotki z full dmuchawa. Coś tam spada tego pelletu trochę ale pokombinuje trochę z przerwą może. No i dałem teraz na korektę górnego wentylatora na -5 chyba za bardzo rwało takie mam wrażenie. 

Z ciekawości macie Rck?

IMG_20200118_213328.jpg

IMG_20200118_213341.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejżałem opisy na stronie Sas'a i nie mam czujnika ognia. W klasie piątej jest.

"Wyposażenie:
sterownik (ST-550zPID), palnik peletowy SAS MULTI FLAME, moduł sterujący pracą palnika, wentylator, termometr, kształtka ceramiczna, grzałka do rozpalania paliwa, mechanizm ruszt ruchomych, szuflada popielnicowa, zawór bezpieczeństwa, kratka zabezpieczająca żar, turbulator spalin, przedłużka z przepustnicą spalin, komplet narzędzi do obsługi kotła, zasobnik opału z systemem wyrównywania ciśnienia, komplet stopek regulacyjnych (nie dotyczy kotłów o mocy pow. 36kW)"

Może i dlatego to menu jest innsze? I nie ma tych rzeczy o których wspominacie. Mnie zawsze dziwiło że wszyscy mają temp powrotu pokazana a ja nie :) na wyświetlaczu jest tak jakby tylko miejsce na nią. 

Edytowane przez kezorbz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie masz podpiętego czujnika powrotu.

możesz zrobić zdjęcie palnika pod koszem zasypowym, takie dość dokładne z każdej strony, to zobaczymy co ty tam masz, bo te kotły wg strony sasa były w kilku wersjach

 i podaj jaką masz obecnie wersję oprogramowania

jakie czasy pracy rusztu masz ustawione

max obroty możesz zmienić na 900 i przetestować

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie będę grzebał teraz w ustawieniach. Wgram nowego softa i dopiero zacznę zabawę. Nie no czujnik mam na rurze i ustawiam siłowniki żeby pilnowały powrotu więc raczej tam jest ok.  Mam wersję 18 ale już ściągnęłam nową. Fotki dam jutro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie sas są dwie wersje steru do tego kotła jedna z hallotronem na wentylatorze a druga z turbiną (przepływomierzem), i teraz zależy co masz u siebie na palniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumuje że będzie ten pierwszy. Po dostarczeniu kotła, jak został podłączony i hydraulik patrzył menu 5164 to tam był taki wybór jak pokazałem na zdjęciu. 

Ale zamieszczam fotki. Rzućcie okiem lepiej sprawdzić, lepiej się znacie :) a będę wiedział co mam.. 

 

IMG_20200119_001450.jpg

IMG_20200119_001522.jpg

IMG_20200119_001532_1.jpg

IMG_20200119_001606.jpg

IMG_20200119_001612.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie kolego jest hallotron :) Ja posiadam RCK też wjechał komin 200 i jest za duży ciąg kominowy. Po założeniu RCK wróciło do normy praca kotła. Dokładnie to był problem z obrotami wiatraka. Gdzieś lewe powietrze zaciągał przez wiatrak i przepływka wyczula większej ilosci wpadającego powietrza to pid zwalniał wiatrak to powodowało smolenie w kotle. I tak jak pisałem teraz jest wszystko ok a palenisko wygląda tak. IMG_20191211_224052.thumb.jpg.c1054e3dcd37cc86ca2a7e76e249080d.jpg

Edytowane przez Kazio321
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.