Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Darekgra napisał:

Więc masz za niską temperaturę powrotu i zawór przymyka obieg grzewczy aby dogrzać powrót. Zadana kotła przy takiej temperaturze zasilania instalacji powinna być podniesiona nawet do 70 stopni.

Tak na marginesie dlaczego masz tak wysoką temperaturę ustawiona na zaworze?

O ile obniżył temperaturę w godzinach nocnych.

Temperaturę obniża gdzieś o 1 stopień od zadanej.

Problem tkwi w pokojowe ustawienie tego motywu dzień/noc.

Dzień miałem od 00.30 do 23.30 i przez ta godzinę co była noc w tym motywów ( zmiany słoneczka na ksiezyc) temperatura zaczęła się obniżać. Ze była tylko godzina to nie zdążyła spaść poniżej zadanej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw w pokojówce noc np. od godziny 22:00 do 6:00 oraz obniżenie o max 2 stopnie.

Następnie musisz jeszcze opanować ustawienia pokojówki w sterowniku kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem. Ustawione i piec włączal się po około 1.5h jak zapadła noc na pokojowce.  Na piecu znalazłem ustawienie obniżenie pokojowka o 1. Nie da się na 0. I to może.to 

To pokojowka ma za zadanie obniżać temp w nocy żeby dogrzewac dom?. I utrzymywać stałą temp?. To jest fajne ale w środku zimy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego @mich3 kurcze zacznij może od dokładnego przeczytania instrukcji aby cokolwiek zorientować się o co chodzi w ustawieniach sterownika i pokojówki, bo inaczej to do mety nie dobrniemy...

lub przeczytaj PW.

Noc i dzień ustaw na początek tak jak napisałem wcześniej.

W sterach jest relatywnie dużo opcji, często zależnych od siebie, i błądząc między nimi powstaje niezły zamęt.

Taka pokojówka może sterować temperaturą kotła, temperaturą zaworu i to na dwa sposoby oraz ustawiasz żądana temperaturę w pomieszczeniu, dodatkowo mając dwa układy grzejne opcje te mnożysz razy dwa.

jest też kilka przyczyn odpalenia kotła może spadła temperatura w zbiorniku CWU, temperatura kotła spadła poniżej zadanej i jego histerezy lub spadła temperatura w pomieszczeniu, my tego nie wiemy co se dzieje u Ciebie. Musisz udzielić kompletnych szczegółowych informacji wszystkich obecnych ustawień, inaczej to tylko nabijamy posty.

4 godziny temu, mich3 napisał:

To pokojowka ma za zadanie obniżać temp w nocy żeby dogrzewac dom?. I utrzymywać stałą temp?. To jest fajne ale w środku zimy. 

A tego to nawet wróżbita nie zrozumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, coś mi się pokwasiło z kontem mam jedno na telefonie drugie normalne na kompie. Breaku 123 to też ja :)

Także wyłączyłem podtrzymanie i załączyłem tryb rozpalanie.

Jakbym tego nie zrobił, to bym miał dalej czarny ekran na sterowniku, dobrze, że w porę zacząłem działać, bo zadana kotła w podtrzymaniu 55 stopni dobiła mi do 80, a przy zmianie progu uruchomienia pompy co na 72, zawór 4D nie chciał mi puścić wody na instalację, więc szybko przełączyłem na tryb pracy równoległej. Temperatura spadła do 27, teraz jest w trybie letnim - czuwanie. Dodatkowo zauważyłem wybity termik STB, więc go wklepnąłem do środka.

Zastanawiam, się czy w trybie z podrzymaniem na manualu, może współpracować jakoś tryb letni, może już to tu gdzieś ktoś opisywał, ale nie mogę się dokopać.

Pozdrawiam serdecznie, btw poszło mi do marca 8 ton pelletu o 1 mniej jak w zeszłym roku. :)

U mnie za oknem właśnie burza śnieżna:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie włączam tryb letni i w dodatku piorytet CWU. Oczywiście kociołek pali na PID. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zaworze 1 masz prawdopodobnie uszkodzony czujnik temperatury . Nie pokazuje temperatury .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co masz załączony ten zawór? Nie wyrzuca Ci błędu? Co do ochrony powrotu to tak jak masz włączoną to dla ster kotła jest to priorytet i najpierw powrót później dom . I tak w kółko będzie się otwierał i zamykał aż nie osiągnie zadanej powrotu i będzie blisko zadanej temperatury obiegu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś pewien że siłownik i zawór 4d jest prawidłowo zamontowany?

Możesz podać resztę parametrów pracy sterownika. Jaka jest temperatura powrotu i czy zawór zamyka się aby po chwili sie otwierać.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw na początek minimalna temperaturę powrotu na 45 stopni.

Masz pompę na powrocie z 4d do kotła?

Jaką masz zadaną temperaturę na kotle? 45 na zasilaniu układu to jak na obecne temperatury dość sporo.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już wiadomo co boli, brak pompy na powrocie  z 4d. W dodatku masz włączoną ochronę powrotu grawitacyjnie jest ciężko osiągnąć żądaną temperaturę powrotu . Dlatego zawór zamyka się na obieg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i brakuje jeszcze jednej tam gdzie wskazał @Kazio321

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa musi być i na zasilaniu obiegu grzewczego i na powrocie z 4d do kotła . Jeżeli nie masz cyrkulacji i masz wolne miejsce na pompa dodatkowa 2 to ją możesz tu podłączyć i ustawić pompa krótkiego biegu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zmniejsz jeszcze bardziej np na 40 aż instalacja się nagrzeje, zawór przestanie kręcić tam i z powrotem, wtedy sprawdź jak masz temperaturę powrotu. Z pompę na powrocie była by około 4-8 stopni niższa od aktualnej temperatury kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc powinieneś już mieć stabilną pracę i osiągniętą bez problemu zadaną zaworu.

Możesz wrzucić zdjęcia zaworu i ekranu sterownika z temperaturami zrobione mniej więcej w tym samym czasie, możliwe że masz źle ustawioną przesłonę w zaworze 4d.

Edytowane przez Darekgra
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.