Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam na 3d ustawione 40 stopni na powrocie. Serwis sas sam zaleca wyłączenie ochrony kotla i ochrony powrotu więc chyba się psuć nie będzie. Zresztą jak wprowadziłem te ustawienia to temp powrotu i tak wzrosła do 38-40 różnie to bywa. No i jeszcze ja mam na podłogowe ustawione żeby pompa się wyłączyła przy 40 stopniach, bo mam panele na podłodze. A temp zadana zaworu 3d 35 stopni. To mi daje temp na powierzchni podłogi ok 26-27stopni. Ale to już pewnie sam będziesz musiał sobie posprawdzac metoda prób i błędów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tylko ochrone kotła na co wyłączyć a na podłogówce zostawić. 

A co z tymi ustawieniami tej krzywej grzewczej? ??  Bo u mnie napewno mam coś sknocone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz ochronę kotła a ochronę powrotu zostaw tylko na zaworze z podłogowa. 

W dniu 24.02.2019 o 10:24, dhany napisał:

Panowie jeszcze jedna prośba do Was. Mógłby ktoś podać jakie ma ustawienia krzywej grzewczej dla co i dla podłogówki? Tam jest chyba dla -20, -10, 0 i +10.

Znów nie mogę dojść do ładu. Piec nagrzany długo trzyma w podtrzymaniu ale za to nie puszcza na co i na podłogówkę. Temp podłogówki to jakieś 19 stopni. Na pogodynce zadana jakieś 22 a w pomieszczeniach 15

Z góry dziękuję. 

Ja tak miałem jak włączyłem ochronę powrotu na CO i na podłogówkę. Konkretnie na zaworach. Żeby rozwiązać problem musiałem wyłączyć ochrone powrotu na CO (zawór 4d) i zwiększyć minimalne otwarcie na zaworze 3d na podłogowce do 30% zostawiając włączona ochronę powrotu na tym zaworze. A pogodowke mam zupełnie odlaczona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie jak Wasze spalanie?

Ja właśnie podliczyłem zużycie:

od 01.11.2018 do dziś ( teraz zasypałem 5 worków) zużyłem 2445kg ( 163 worki po 15kg) pelletu.

Piec BIO EFEKT 14kW, praca z PID ( bez wygaszania) , powierzchnia domu 130m2, pellet Olczyk i Barlinek. temp w domu 22 stopnie, bufor 300L , temp pieca zadana 60 stopnie, temp zadana CWU 50 stopnie.

Jak u Was?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Yoman napisał:

U mnie bio efekt 14 poszło 5,5t Barlinka. Ok 30kg doba spalanie. Dom parterowy 150m w tym garaż gdzie grziejniki na 3 grzeją. 

Pytanie?

Czy piec przechodzi w nadzór lub podtrzymanie? Masz jakiś sterownik pokojowy? Jaka temp na podłogówkę? 

 

 

 

Sterownika nie mam, podłogówka ma ustawione 20 stopni,  dom parterowy z poddaszem użyt. ( 65m2+65m2) na dole podłogówka , na górze grzejniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogromne ilości pelletu. Po ile płacicie za tonę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za Barlinek płace  17,5zł/worek(15kg) ( wiem że nie tanio , ale kupuje na raz po 10 worków)

 

W dniu 20.03.2019 o 19:48, dhany napisał:

Ogromne ilości pelletu. Po ile płacicie za tonę?

A z ciekawości ile Ty spalasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, gniochu napisał:

Cały czas ten sam Tylko ustawienia posiadania i przerwy zmieniłem pali chyba mniej ale za to spieki się robią A raczej bryły popiołu 

Kolego moim zdaniem za mało powietrza. Na ile masz ustawiony wentylator? 

 

4 godziny temu, Punki7 napisał:

A z ciekawości ile Ty spalasz?

Wiesz co ja to pale ale jeszcze nie mieszkam. Pale powiedzmy kilka dni i wygaszam jak cieplej. 

Ale ogólnie jak wygrzeję podłogówkę i mury to coś koło 2 worków 15 kg na dobę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu miałem ustawione 2 na 16 i wentylator 29. I dobrze sobie radził. 

Może podkręc trochę wentylatora bo wg mnie to 22 to mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2019 o 21:01, Visitor1230 napisał:

Kiepska jakosc pelletu. Piasek i inny syf jakiego w pellecie byc nie powinno.

Jakość peletu ale tez mi się wydaje wilgotność drewna używanego przy produkcji a później metody suszenia peletu. Przetestowałem kilka rodzaju pelletu. Sosnowy A1 z czystych trocin, dużo popiołu robił, co 2 dzień pełny popielnik, peletu dębowe bukowe znów pozostawiały dużo sadzy piec co chwila czarny, miałem tez okazje palić dębowym z resztami mebli to znowu robiło duże spieki i blokowało palnik. Zaobserwowałem ze Barlinek 8 mm bardzo dobrze się spała, dużo mniej popiołu i można zapomnieć o sadzy w piecu, nie ma czyszczenia jak to bylo przy innych peletach. Raz w tygodniu używam odkurzacza do zebrania popiołu z górnych drzwiczek, naprawdę jest czysto, niestety  za dobrej jakości pellet trzeba zapłacić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za jaki płacisz 580?? Bo to dobra cena.

7 godzin temu, Yoman napisał:

Płace za Barlinka 1080 za tonę. Sezon na 6 tonach się nie skończy do daje koło 6,5 tys. Jakiś kosmos finansowy ten pellet przy średniej wielkości domu. 

A daj spokój. Napewno drugi raz bym się nie zdecydował na taką kotłownię. Opał tym pelletem to jakaś paranoja. Czysto jest to fakt. Ale też trzeba sie narobic żeby ten piec w miarę normalnie chodził i żeby w miarę normalne ilości spalał. A koszty ogrzania w huk duże. 

Podejrzewam że przy takich kosztach to na jedno by wyszło jakby postawil butle z gazem na podwórku. Butla jest w dzierżawę wiec się nie płaci. Piec na gaz jest tańszy. Cała kotłownia jest wtedy tańsza  (wiem bo dobry kolega teraz robi kotłownię ). A koszty miesięczne gazu pewnie nie wieksze jak tego pelletu.

No i jeszcze większą wygoda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od października do teraz ok. 3,8t i jeszcze trochę pójdzie ;) mimo, że zima była lżejsza niż rok temu, to w tym roku nie żałowałem sobie ciepła ;) (a czemu miałbym żałować?) w poprzednim roku cały sezon wyszedł mi 4t.

Pellet za 740zł. Średni, ale paliłem gorszymi ;)

@Yoman1080zł/tona? Dużo! Ja bym jakoś przeżył ten raz/dwa razy w miesiącu z czyszczeniem kotła. Przy mojej cenie byś zapłacił 4440zł czyli 2 tysie mniej.

Barlinek to inna klasa, ale czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie warto. Miałem na próbę pelety z Libero. Jeden Dinowy Happy Pellet a drugi Smile Pellet, taki lepszy A2 i oprócz trochę większej ilości popiołu różnicy nie widziałem.  Smile 750zł i Happy 930zł.  Byłem wczoraj w fabryce, powiedzieli mi że prawdopodobnie Smile niedługo będzie miał "letnią cenę", wtedy od razu kupię 3 tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wyskoczył mi dzisiaj błąd na piecu " termik rozwarty" i nic nie działa nawet w trybie ręcznym, co to może być? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, david2512 napisał:

co to może być?

Termik rozwarty, wiadomo. 

To zabezpieczenie przeciw zbyt wysokiej temperaturze na piecu. Jak kocioł wystygnie trzeba wykręcić taki czarny okrągły koreczek na obudowie sterownika (gdzie wszystkie kable wchodzą do pieca, taka czarna metalowa osłona). Jak wykręcisz ten korek to tam będzie bezpiecznik termika wypstryknięty, trzeba go wcisnąć i będzie git :) 

Miałem taką sytuację kiedy próbowałem na palenie bez wygaszania i bez PID przejść ale miałem złe ustawienia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu ‎2019‎-‎03‎-‎19 o 18:27, Punki7 napisał:

Panowie jak Wasze spalanie?

Ja właśnie podliczyłem zużycie:

od 01.11.2018 do dziś ( teraz zasypałem 5 worków) zużyłem 2445kg ( 163 worki po 15kg) pelletu.

Piec BIO EFEKT 14kW, praca z PID ( bez wygaszania) , powierzchnia domu 130m2, pellet Olczyk i Barlinek. temp w domu 22 stopnie, bufor 300L , temp pieca zadana 60 stopnie, temp zadana CWU 50 stopnie.

Jak u Was?

 

też palę od listopada - myślę, że poszło do dnia dzisiejszego około 2,5 tony. podłogówka w całym domu. palę zpid.

dane domu w nicku. temp. 21-22 st. C, CWU 55 st, histereza 5 st.C, kocioł 60 st.C. regulator pokojowy tech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.