Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu ‎04‎.‎11‎.‎2017 o 20:05, Pawel24ng napisał:

Czesc. Ja teraz testuje ust. 4s/20 -w pracy nawet fajnie idzie mam juz piecyk pod neta podlaczony (super sprawa) im nas wiecej bendzie tym wiecej zdzialamy czyli spalanie zmniejszymy bo o to w tym chodzi hehheh.tak ze wzucac wszystkie uwagi itp ja tez sie dopiero ucze ale wspolnymi silami moze cos zdzialamy hheheh

Co to znaczy 4s/20??? prosiłbym o wytłumaczenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie na pellety, bo można różne rzeczy znaleźć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz wylaczylem pogodowke i pokohowke po konsultacji z kolega hydraulikiem ponieważ nie mam zaworów termostatycznych i jakby mniejsze spalanie dodatkowo hustereza na 5 stopni na kotle żeby nie przechładzac instalacji zobacze za pare dni co to dałi

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak jak podawał dziadek parametry, ze zmianą wentylator w pracy i podtrzymaniu na 26% dolna klapka lekko uchylona temp spalin utrzymuje sie na poziomie 70_160 w pracy

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem tryb palenia z Pida na manual; spostrzeżenia: pali tyle samo....

I teraz pewnie problem tkwi w ustawieniach. Co prawda co do samego palenia i podtrzymania chyba zastrzeżeń nie mam, o tyle zastanawiam się nad histerezą CO i temp załączania pompy CO.

Generalnie mam instalacje z buforem 800 l. Na górze bufora mam wpięte grzejniki, pośrodku podłogówka. Oba obiegi z osobnymi pompami - te działają non stop. Grzejniki mam lekko odkręcone tylko w garażu. Na podłogówkę idzie jakieś 25*, niski bieg pompy (obiekt niezamieszkały, w trakcie wykańczania, temp w środku  ok 15-16*). Bufor bez wężownicy z co. Z pieca mam bypass przed zawór 3 drogowy (obecnie ustawiony na ok 3/4 otwarcia), na powrocie z bufora pompa CO.

Generalnie mam ustawioną temp. 60 * na piecu, histereze 5* i próg załączania pompy CO 56*. Krótkie czasy dobiegu do zadanej i w sumie krótki czas podtrzymania (nie liczyłem dokładnie). Co wg was zmienić, żeby dłużej był w podtrzymaniu? Wydłużyć histereze? podwyższyć próg załączania pompy CO? Temperatura bufora waha się w okolicach 57-60*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka może być przyczyną że piec nie działa mi na podtrzymaniu? w menu instalatora ustawiłem żeby się nie wygaszal, ale nic to nie zmienia i się wygasza i nie ma znaczenia czy w pid czy manual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyłączyłeś w menu instalatora funkcje rozpalania?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyłącz i będzie po problemie.... Kilka stron wcześniej też skorzystałem z tej samej porady z dokładnie tym samym problemem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, jak podłącze regulator pokojowy pod pompę CO i ustawie temperaturę w pokoju np na 22 stopnie to kocioł będzie pracował cały czas aż do osiągnięcia temp 22 stopnie w pokoju czy będzie działał wg zadanych temperatur na kotle i zadanej histerazy? A jeśli osiągnie temp w pokoju 22 stopnie to to będzie cały czas w podtrzymaniu czy też przejdzie w pracę po spadku temp na kotle o histerezę? 

Pytam bo mam też ogrzewanie podłogowe i nie ogarniam jak mam to ustawić.? Pomożecie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Przynaniej u mnie tak to działa, czyli chodzi do zadanej na kotle do 65° potem podtrzymanie o zadana histereze 10°[u mnie ok 30min.nie mam podlogowki] i przechodzi w pracę ok 15min.do zadanej na kotle. Jak zrobię że pokojojowy ma sterować pompa CO to przy zadanej np. 22° wyłącza się pompa a kocioł po osiągnięciu swojej zadanej jest dłużej w podtrzymaniu, pompa wtedy się załącza o zadana histereze na pokojowym, ja miałem 0,6 ustawioną i wtedy najpierw zalaczala się pompa a po jakimś czasie kocioł bo spadła na nim temp. Do 55°

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

piszę z kolejnym problemem :)

podłączyłem sterownik pokojowy ST 292 v2 do bio efekt st 550 z pid.

jest znacznie mniejsze spalanie ponieważ piec częściej jest w potrzymaniu niż w pracy.

jak już wcześniej pisałem mam podłączony bufor 300l i bojler 300l.

problem polega na tym że gdy piec jest w podtrzymaniu, to wychładza mi wodę w bojlerze. pomimo że podtrzymanie jest tak ustawione że temperatura na piecu nie spada.

poradźcie proszę jakie ustawienia wprowadzić by temperatura wody nie spadała.

poniżej zdjęcia mojej instalacji

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa miedzy buforem a bojlerem włącza się sama gdy ma dobić temperaturę. Gdy piec chodzi w algorytmie pid, bojler trzyma temperaturę ale spala więcej pelletu. Jak zrobię ustawienia własne to piec chodzi w większość czasu na potrzymaniu. Malo pali ale spada temp. Na bojlerze. Co ważne to na dokladnie tych samych ustawienia pomp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎01‎-‎19 o 10:33, Kriters napisał:

Chłopaki, jak podłącze regulator pokojowy pod pompę CO i ustawie temperaturę w pokoju np na 22 stopnie to kocioł będzie pracował cały czas aż do osiągnięcia temp 22 stopnie w pokoju czy będzie działał wg zadanych temperatur na kotle i zadanej histerazy? A jeśli osiągnie temp w pokoju 22 stopnie to to będzie cały czas w podtrzymaniu czy też przejdzie w pracę po spadku temp na kotle o histerezę? 

jak osiągnie temp pomieszczenia to przejdzie w stan czuwania, chyba że np. nie dogrzeje do zadanej temp. CWU, będzie chodził aż podgrzeje wodę i przejdzie w czuwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎01‎-‎19 o 12:42, Bafi1234 napisał:

Tak. Przynaniej u mnie tak to działa, czyli chodzi do zadanej na kotle do 65° potem podtrzymanie o zadana histereze 10°[u mnie ok 30min.nie mam podlogowki] i przechodzi w pracę ok 15min.do zadanej na kotle. Jak zrobię że pokojojowy ma sterować pompa CO to przy zadanej np. 22° wyłącza się pompa a kocioł po osiągnięciu swojej zadanej jest dłużej w podtrzymaniu, pompa wtedy się załącza o zadana histereze na pokojowym, ja miałem 0,6 ustawioną i wtedy najpierw zalaczala się pompa a po jakimś czasie kocioł bo spadła na nim temp. Do 55° 



przy regulatorze pokojowym klucz to temp. zadana w pomieszczeniu. jak osiągnie temp. w pomieszczeniu i dogrzeje CWU to przechodzi w czuwanie i nie ma tu znaczenia temp. zadana kotła. u mnie pompy chodzą nawet w czuwaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎01‎-‎19 o 23:32, KrystianK napisał:

problem polega na tym że gdy piec jest w podtrzymaniu, to wychładza mi wodę w bojlerze. pomimo że podtrzymanie jest tak ustawione że temperatura na piecu nie spada. 

jakim sposobem może ci się nie wychładzać woda. przy użyciu regulatora pokojowego piec nie przechodzi w podtrzymanie tylko w czuwanie, co oznacza, że nie podaje co jakiś czas paliwa i powietrza, a więc się wychładza. to stan wygaszenia, przynajmniej u mnie tak mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co zrobić, zmienić bo jak kocioł jest w podtrzymaniu to tak kopci na czarno. Nie dużo ale kopci. Znów jak jest w pracy to spaliny są czyste. Taki biały dymek. Pale w manualu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieków jako takich nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.