Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanie jaki masz sterownik że pokazuje Ci temperaturę podajnika?? U mnie takich cudów nie mam :-) 

I mam pytanie z innej beczki....czy hallotron nadmuchu działa tylko w pracy z pid czy w manualu też....bo jakiś nie mogę sobie przypomnieć czy wcześniej w pracy ręcznej mi się świeciła literka H przy wentylatorze czy nie....obecnie przy pracy w Pid literka się świeci natomiast w pracy ręcznej jej nie ma...z Góry dziękuję za odpowiedź

pozdrawiam 

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Sterownik jak na obrazku. Temp. podajnika wskazana strzałką. W manualu nie ma H, w pracy w pid jest wyświetlona (drugi screen)

image.thumb.png.9e1e4ed3693739a9b84a243d526360d9.png

image.thumb.png.eb06be6216c95a3979e2feecb477f8a9.png

 

A ten 3 obrazek nie chce się usunąć :)  no cóż, nie to nie.

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzęeki za odpowiedź tak właśnie mi się wydawało odnośnie tego hallotronu jednakże wolałem zapytać bo pamięć czasami zawodzi :-)

A co do sterownika to masz nowszy i dlatego ta temperatura podajnika w statystyce a ja jej tam nie mam....Ja mam st550 ale z moich obserwacji nigdy nie zauważyłem żeby temperatura podajnika przekroczyła 23 stopnie ale to tylko w obserwacji na żywo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krzysztofwab napisał:

Dzęeki za odpowiedź tak właśnie mi się wydawało odnośnie tego hallotronu jednakże wolałem zapytać bo pamięć czasami zawodzi :-)

A co do sterownika to masz nowszy i dlatego ta temperatura podajnika w statystyce a ja jej tam nie mam....Ja mam st550 ale z moich obserwacji nigdy nie zauważyłem żeby temperatura podajnika przekroczyła 23 stopnie ale to tylko w obserwacji na żywo

źle obserwujesz :)

ja mam st550 i też pokazuje jak koledze temp. podajnika. u mnie max. 40 st. pracuje w pidzie.

msg-75125-0-72744400-1518008320_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. źle się wyraziłem, wiem że mam wskazanie temperatury podajnika i nie widziałem nigdy żeby przekroczyła mi 23 stopnie...chodzi mi o to że ja tej temperatury nie mam w wykresach statystycznych z e-modul które kolega wcześniej wrzucił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, jednak niemożliwe, żebyś miał takie wskazania, przyjrzyj się uważnie, minimum trzydzieścikilka stopni, 23 to możesz mieć na wygaszonym kotle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem wczoraj... Pracuje w manualu i najdłuższy czas dobijania do zadanej temperatury CO wynosił 30 minut.... I wtedy podskoczyla mi temperatura podajnika do 25 st a tak to w podtrzymania 21-22 stopnie..... Może mam uszkodzony czujnik temperatury?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 38 stopni w momencie gdy kocioł nabija 65 stopni co 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

dzięki za odpowiedzi.Odnośnie postu wyżej u mnie na 65 stopniach jest 42 stopnie. To może jest ok. Może ktoś wie jaka jest temperatura max podajnika, która powoduje pojawienie się błędu ? Bo coś granicznego musi być założone.

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamknięte

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2019 o 10:05, marea2 napisał:

Cześć,

 

dzięki za odpowiedzi.Odnośnie postu wyżej u mnie na 65 stopniach jest 42 stopnie. To może jest ok. Może ktoś wie jaka jest temperatura max podajnika, która powoduje pojawienie się błędu ? Bo coś granicznego musi być założone.

 

Pozdrawiam

 

Mam podobne temperatury podajnika, niestety. Nie wiem czy o to pytasz ale u siebie w  starym sterownikuSt48 mogę ustawić graniczną temperaure podajnika. Na esterowniku i pewnie nie tylko tam jest cały wątek poświecony przyczynom wysokiej temp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2019 o 10:05, marea2 napisał:

Cześć,

 

dzięki za odpowiedzi.Odnośnie postu wyżej u mnie na 65 stopniach jest 42 stopnie. To może jest ok. Może ktoś wie jaka jest temperatura max podajnika, która powoduje pojawienie się błędu ? Bo coś granicznego musi być założone.

 

Pozdrawiam

 

 

Hej, 

Tak jak pisze M4rtinez w menu serwis są te ustawienia temperatury alarmowej. Standard jest na 80. Do tego są dwa przedalarmy ja mam 60 i 70, i opcja ustawienia czasu sypania podajnika peletem żeby wystudzić dla kazdego przedalarmu(przykładowo 30 sek). Działa bo kiedyś przebiło mi 60 jak pelletu naniosłem i zetke zasłoniłem w kotłowni. 

Temperatura podajnika u mnie na pid jest w granicach 40 stopni,w manualu w okolicach 50-55 (w pidzie dużo bardziej pracuje też wentylator chyba to też ma wpływ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Sopell napisał:

 

 

Ja drzwiczki mam uchylone na 0,5 cm. Zgodnie z zaleceniem mojego instalatora

ja mam zamknięte, w sasie generalnie mówią, że mają być uchylone na około 2 cm, ale u mnie straszny bałagan się od cugu robił i zamknąłem. teraz jest OK. na czopuchu pełne otwarcie

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
jestem użytkownikem kotła SAS BIO EFEKT ze sterownikiem TECH ST-550 zPID.
 
Mam następujący problem:
w trakcie pracy (algorytm PID) sterownik co kilka godzin (około 2 godz.) wygasza się i rozpala ponownie. Tryb wygaszania w PID Nadzór jest wyłączony. Co może być powodem takiego stanu?
Wygląda na to że wygaszanie następuje losowo, w dowolnym miejscu cyklu PID Praca -> PID Nadzór -> PID Praca-> ....
zaraz po wygaszeniu automatycznie następuje procedura rozpalania i kocioł wraca do normalnej pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik ognia wyczyszczony - nie było łatwo go wyjąć, walczyłem z 15 minut i musiałem dosłownie wyrywać go kombinerkami z tulejki w której jest zamontowany.

Gdzieś w tym wątku było wspomniane, że nie należy wkładać go zbyt głęboko bo później ciężko go wyjąć - jest jakaś zasada jak głęboko on powinien być włożony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasady nie ma, musisz wkręcić wkręt w takie zagłębienie na tulejce czujnika - to powinno wystarczyć. oprócz czujnika warto wsadzić w tuleję jakiś wycior i też porządnie ją wyczyścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli np w masz regulator pokojowy i zadane 23 stopnie w domu to jak to osiągniesz to temp na zawożę obniży się o wartość obniżenia pokojówki przykładowo twoje 2 stopnie. Jeśli spadnie poniżej histerezy zawór znowu osiągnie temp zadana i będzie grzał aż do nabicia zadanej temp pomieszczenia. Ja w zimę ustawiam sobie z piec stopni dla podlogowki to w nocy nie wychładza się podłogi i nie goni od rana, tak to rozkmiiniam :) 

 

W menu jest jescze opcja regulacja proporcjonalna czy jakoś tak. Zasada działania była taka że temperatura zaworu była ruchoma zależnie od temperatury w pokoju jak spadała to sobie proporcjonalnie sterownik podnosim temp zaworu i odwrotnie jak nagrzał to przykręcał sobie temperature. Mi się to wydaje dobre dla zwykłych grzejników a nie dla podlogowki która ma długi czas reakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej , 

Posiadam piec SAS BI EFEKT 14 KV z sterownikiem ST-550 PID oraz sterownik pokojowy ST-280 podczas pracy w automacie pracował prawie ok ale mi za dużo spalał (nie było spieków )więc przeszedłem na tryb ręczny l 

Czas podawania 2s

Przerwa w podawaniu 8s

Nadmuch 24 

Podtrzymanie :

Praca podtrz 8 s

przerwa podtrz 4min

Went w podtrzymaniu praca 20 s

przerwa 3,48

bieg wentylatora 24 

I zaczęły się robić spieki jakie proponujecie ustawienia ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.