Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

Jest regulator pokojowy dwustanowy, podłączony kablem 4 żyłowym, 2 zyły to jest zasilanie L i N, i 2 zyły są od sterowania L i N gdzie L daje napięcie gdy temperatura w pokoju dąży do zadanej na regulatorze, a gdy dojdzie do zadanej to napięcie zanika, te 2 żyły idą do pieca wpięte są w miejsce opisane regulator pokojowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji pisze takie coś

Zastosowanie:

  • Sterowanie siłownikami w rozdzielaczu,
  • Sterowanie pompą ciepłej wody użytkowej,
  • Sterowanie kotłem gazowym
  • Sterowanie pompą obiegową,
  • Sterowanie elektrozaworami
  • Sterowanie wentylatorami

O czyn ty tu piszesz?
Weź w końcu podaj gdzie to podłączyłeś. Ten sterownik co podałeś wcześniej to może być do ogrzewania elektrycznego np. Cis czyje ze nie wiesz o czym piszesz. Oby się nie okazało ze uwaliłem sterownik kotła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się akurat może zgadzać, tylko upewnij się, czy ten regulator pokojowy może sterować BEZPOŚREDNIO i napięciowo  wspomnianymi odbiornikami.

Przypomina mi to programatory stosowane do sterowania np. ogrzewaniem podłogowym elektrycznym. W tego typu programatorach są styczniki i rzeczywiście można podłączyć dość spore obciążenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, gniochu napisał:

Komin czysty czyszczony był niedawno, dzisiaj zaglądałem też jest ok nie jest zapchany a kocioł tak wali że drzwi maskujące otwiera i wszystko na zewnatrz w sadzy.

a czopuch czyściłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎11‎-‎08 o 23:00, dhany napisał:

Ja mam 30 sekund.

Ale z tego co pamiętam to zmieniałem to bo było wiecej. Brałem lusterko i patrzyłem po jakim czasie zasłoni otwór od grzałki 

miałem 45 sek. ale zmieniłem na 40 s i wydaje mi się, że niewielkie kawałki peletu nadal wyrzuca. chyba w takim razie trzeba jeszcze cofnąć kilka sek. dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎11‎-‎10 o 19:06, PaTru1986 napisał:

Ja zmienilem z domyslnych na 30 s i niezawsze odpalal. Zmienilem na chyba 45s i jest ok


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

dzięki za info, teraz już mam pkt odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Puszeq napisał:

Czyli do pieca ze sterownikiem st-555 można podłączyć tylko regulatory ze stycznikiem beznapięciowym? Jeżeli tak to ten mój regulator się chyba do tego nie nadaje

 

9 godzin temu, pastor napisał:

Od ilu postów próbujemy to ustalić??

No od kilku postów, ale nie uzyskałem dokładnej odpowiedzi dlatego pytam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy prosiłem abyś dał zdjęcie lub chociaż kawałek dokumentacji wg której to podpiąłeś. Twoj sterownik kotła na jakie termostaty pozwala?

No raczej nie. tam powinienes podpiac temostat stykowy tzn. taki, ktory zwiera badz rozwiera styk. Ty jak piszesz podjesz w tej chwili napiecie.

To blad. Mozesz uszkodzic regulator kotla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem w instrukcji sterownika kotła nic nie pisze do jakiego typu regulatora jest przystosowany, zdjęć nie dałem ani dokumentacji ponieważ nie widzę sensu jak w instrukcji i na listwie podłączeniowej pisze przy stykach regulator pokojowy i nie ma innej możliwości podpjęcia zresztą o tym już pisałem, no i teraz już wszystko wiem, muszę kupić porostu inny regulator pokojowy do sterowania piecem, a te co mam wykorzystam do sterowania siłownikami na rozdzielaczu, dziękuję za konkretną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, do tego "programatora" możesz podłączyć siłowniki elektromagnetyczne NC - i to kilka. Albo używasz wbudowanego czujnika temperatury powietrza, albo czujnika temperatury podłogi. Poprzez dodatkowy stycznik NO/NC możesz np wyłączać/załączać pompę, zawór strefowy czy inny elektrozawór. 

Ale nie możesz podłączać go napięciowo do styków #11 w sterowniku St555. Termostaty typu Auraton, Tech, Salus itp. mają najczęściej baterie, które podają napięcie do zadziałania zworki NC/NO w termostacie/programatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli efektem takiego połączenia ma być ustawienie w sterowniku opcji: "wyłącz pompę CO po dogrzaniu pomieszczenia", to czy nie lepiej wyłączać ja bezpośrednio programatorem? Tylko wtedy przy podłączeniu szeregowym, pozbawiasz się uruchomienia pompy CO w sytuacji awaryjnej po przekroczeniu temperatury maksymalnej kotła. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Trochę z innej beczki niż tematy powyżej.

Zastanawiam się czy trochę nie mam za wysokiej temperatury podajnika - momentami przekracza 50st. Jak macie u siebie? Nie jest trochę za wysoka? Czy jest ok ?

Na piecu jadę na manualu - ustawienia wg.Dzi4d3k'a

Wklejam screena z ostatniej doby. Te piki ok 50st są w momencie dogrzewania wody w boilerze.

image.thumb.png.9a90267b3d9923e7bf1f68f8b367152c.png

Pozdrawiam,

Norbert

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.